Bir imza da sen at ki engeller kaldırılsın!

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi'nde “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” projesi tanıtıldı.

Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler 4. Sınıf Öğrencisi Yasemin Tosun'un okul bitirme tezi olan “Üst Geçitlerdeki Engelle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’nde “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” projesi tanıtıldı.

Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler 4. Sınıf Öğrencisi Yasemin Tosun’un okul bitirme tezi olan “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” sosyal sorumluluk projesi, Türkiye Omurilik Felçliler derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’nde tanıtıldı.

TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, yönetim kurulu üyeleri ile projeye destek verdiklerini söyleyerek yapmış olduğu kısa açıklamada; “Yasemin kardeşimiz bize gelerek üst geçitlerle ilgili bir çalışma yapmak istediğini söyledi.  Projesi bize çok hassas geldi. Konuyu iyice öğrendik ve kendisine yardım etmeye kara verdik. Bu çalışmayı herkesime yaymak için de siz yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmeyi düşündük.” ifadelerini kullandı.

Farkındalık yaratmak için engelli olmak gerekmez

Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler 4. Sınıf Öğrencisi Yasemin Tosun da bitirme tezi olan “Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın” projesi hakkında yerel basın temsilcilerini bilgilendirdi. Farkındalık yaratmak için ille ki insanın kendisi veya ailesinden birinin engelli olması gerekmez diyen Tosun projesini; “Anadolu yakasında E-5 üzerinde bulunan üst geçitlerdeki rampaları arttırmak için bir proje hazırladım. Bu konu ile ilgili çalışmalarımı 5-6 aydır devam ettiriyorum. Şimdi projemi ilerlettiğim bu noktada, belli başlı farkındalık çalışmaları yapmak istiyorum. Daha fazla kamuoyu oluşturmak, daha fazla ses getirmek için sizlerle bir araya gelmeyi düşündük.” İfadeleri ile anlattı. E-5 üzerinde yeterli üst geçit olmasına rağmen, gerekli rampaların olmadığını kaydeden Yasemin Tosun sözlerini şöyle tamamladı. “Herkes özgürce istediği yere, istediği zaman ulaşımını sağlayabiliyorsa, engelli bir vatandaşımız da pek gayet o yolları kullanabilmeli. change.org kapsamında bir imza kampanyası başlattım. Sizlerin de desteği ile daha fazla sayıya ulaştırılabilir.”   

Tosun projenin tanııtım çalışmalarını ise şöyle anlattı;

1-) change.org kapsamında bir imza kampanyası başlattım. İmza Kampanyası Adı: Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın

Link: https://www.change.org/p/%C3%BCst-ge%C3%A7itlerdeki-engeller-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n?recruiter=543824645&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink                 

2-) Facebook üzerinden bir sayfa açıp insanların buraya rampa açısından eksiklik gördüğü üst geçitleri çekip atmalarını sağlayacağım ve yayılmasını istediğim videoyu hem de imza kampanyasının gidişatını paylaşacağım. Bu sayfa kampanya ile ilgili genel bilgi platformu niteliğinde olacak.

Sayfanın Adı: Üst Geçitlerdeki Engeller Kaldırılsın       

Link: https://www.facebook.com/%C3%9Cst-Ge%C3%A7itlerdeki-Engeller-Kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-1738098309775605/                                           

3-)  instagram üzerinden bazı ünlülerin video paylaşmalarını ve yine bu sayede daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlayacağım.

4-) Twitterda video’nun retweet şeklinde yayılması için yine ‘‘engeller yok olmalı” adında bir sayfa açılacak Aynı şekilde twitter’da belirlediğim; #ibbBeyazmasa ve #istanbulbld hashtagleri ile ve #çözümoluyorum ile hazırlanan videoyu paylaşımda bulunmalı insanlar (kamuoyu  ile böylelikle baskı oluşacaktır, ulaşılmak istenen hedefe yardımcı olacaktır.  

Link: https://twitter.com/EOlmal

Zaten bunların sonucunda gerekli kamuoyu oluşacağı için, bir takım çalışmalar da belediye tarafından yapılmaya başlanacaktır ya da en azından hızlandırılacaktır. 

‘‘Engeller Yok Denecek Kadar Az Olsun”  ‘‘Rampasız üst geçit kalmasın”

Bir imza da sen at ki engeller kaldırılsın!
Bizi Takip Edin