Birlikte bir mucizeye dokundular!

Açelya Bebek sadece 28 haftalık ve 1000 gr iken dünyaya gözlerini açtı. Minik Açelya, doğduğunda ağlamadı; annesinin ise kalbi durdu..

Açelya Bebek 30 Ekim günü, henüz sadece 28 haftalık ve 1000 gr…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açelya Bebek sadece 28 haftalık ve 1000 gr iken dünyaya gözlerini açtı. Minik Açelya, doğduğunda ağlamadı; annesinin ise kalbi durdu..

Açelya Bebek 30 Ekim günü, henüz sadece 28 haftalık ve 1000 gr iken dünyaya gözlerini açtı. Minik Açelya, doğduğunda ağlamadı; solunum yetmezliği nedeniyle hemen entübe edildi. Bu arada, doğumdan hemen sonra annesinin kalbi durdu.. 

Beykoz Kavacık Medistate Hastanesi ekibi, hem bebek hem anne için canla başla çalıştı; ve minik bebek ile annesi yeniden hayata tutundu.. 

850 gr’a Kadar Düştü… 

Açelya Bebek ve Medistate Ekibi karşılarına çıkan her türlü zorlukla yılmadan savaştı. Açelya’nın akciğerlerinde pnömoni gelişti. Enfeksiyon oluştuğu için ağızdan beslenemedi. Göbekten beslenme sağlandı. Ağızdan beslenemediği için kilo kaybetti ve beslenme bozukluğu nedeniyle, bağırsaklarında enfeksiyon gelişti. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ekibi ile birlikte enfeksiyonla da savaştı.. 

Minik Bedeni 2 Defa Ameliyat Geçirdi.. 

Damar yollarında sıkıntı yaşayan Açelya’nın, boynundan santral kateter takıldı. Yoğun Bakım’daki 52. gününde sadece 1100 gr’dı. 

İki taraflı kasık fıtığı ameliyatı olması gerekti. Bu ameliyat için bebeğin biraz daha kilo alması beklendi, daha sonra bu ameliyat da başarıyla tamamlandı.

Multi Disipliner Çalışmanın Başarısı.. 

Yenidoğan Yoğun Bakım uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Kardiyoloji uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Hastalıkları uzmanları, hemşireler ve sağlık personeli Açelya Bebek’in sağlığına kavuşması için yoğun emek harcadı.

Açelya bebek hastanemizden sağlıklı bir şekilde taburcu olurken boyu 50 cm, kilosu 3120 gr idi. Annesi, ‘O Sadece Benim Değil, Hepimizin Çocuğu‘ diyor… 

Hastaneyi evi, doktorları teyzesi-amcası olarak benimseyen annesi Funda Hanım, Açelya’yı doğum gününde hastaneye getirdi ve 1. yaşını Medistate ailesiyle birlikte kutladı. 

İyi ki Doğdun Açelya.. Nice Mutlu Yıllara…

Birlikte bir mucizeye dokundular!
Bizi Takip Edin