BİSK: Belediye Futbol Turnuvası yapılacak!

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK), sağlıklı yaşam yürüyüşlerine devam ediyor. 

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK), her hafta sonu gerçekleştirdiği sağlıklı yaşam yürüyüşlerine devam ediyor. Dernek, ay

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK), sağlıklı yaşam yürüyüşlerine devam ediyor. 

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK), her hafta sonu gerçekleştirdiği sağlıklı yaşam yürüyüşlerine devam ediyor. Dernek, aylık Başkanlar Toplantısı’nı, yürüyerek girdiği Anadolu Kavağı’nda gerçekleştirdi. Toplantıda,  Beykoz Belediye Başkanlığı Futbol Turnuvası’nın yapılacağı da kamuoyuna duyurularak, söz konusu turnuva için BİSK bünyesinde bir komisyon da oluşturuldu. 

Kavak’a sağlıklı giriş!

Arabalar ile Anadolu Kavağı- Yuşa Sapağı’na kadar gelen grup, bundan sonra yola sağlıklı yürüyüş kapsamında devam etti! Anadolu Kavağı Spor Kulübü yöneticileri ve sporcularının da katıldıkları yürüyüş, güzel bir bahar sabahında, yeşilin çeşitli tonları arasında gerçekleşti.

Kahvaltı, Kavak merkezde

Yürüyüşünü tamamlayan grup, burada Anadolu Kavağı Muhtarı Nurettin Sarıçiçek tarafından karşılandı. Kahvaltının ardından ise, aylık Başkanlar Toplantısı yapıldı. Gündem üzerinde yapılan görüşmelerin ardından ise, Anadolu Kavağı Spor Kulübü Başkanı Serdar Lüleburgaz söz alarak, yeni kurulan kulüpleri ile ilgili olarak, diğer amatör spor kulübü başkan ve yöneticilerini bilgilendirdi.

Komisyonlar oluşturuldu

Toplantı, ilerleyen süreçte yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili olarak çalışmalar yürütecek olan dört komisyonun oluşturulmasıyla başladı. Katılımcıların oy birliği altında oluşturulan söz konusu komisyonlar ve yönetimine getirilen sorumlular şu isimlerden oluştu:

U-14 Karması Oluşturulması Komisyonu. Sorumlu: Çavuşbaşı Spor Kulübü yöneticilerinden Mehmet Şahin.

Beykoz Belediye Başkanlığı Futbol Turnuvası Hazırlık Çalışmaları Komisyonu. Sorumlu: Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun.

Amatör Spor Kulüpleri Sorun Tespit Komisyonu. Sorumlu: Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya.

Veteranlar Takımı’nın Oluşturulması Komisyonu. Başkan: BİSK Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gökbudak.

Belediye Başkanlığı Turnuvası yapılacak!

BİSK Başkanı Asım Özdemir, toplantıda yaptığı açıklamada, Beykoz Belediye Başkanlığı Futbol Turnuvası’nın yapılacağını ve bu kapsamda, turnuvaya katılacak olan amatör spor kulüplerine Belediye tarafından maddi destek sağlanacağını kaydetti. 

Kulüp yöneticilerine ilk yardım kursu

Asım Özdemir, bilgilendirmesinde, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( İASKF) olarak, her amatör spor kulübünden bir kişiye ilk yardım kursu verileceğini de açıkladı.

Amatör sporcuya hastanelerde kolaylık

Özdemir, Sağlık Bakanlığı ile Spor Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde kabul edilen bir uygulama ile, sağlık güvencesi bulunmayan bir amatör spor kulübü oyuncusunun, 2014 yılından itibaren, lisansını getirdiği takdirde, devlet hastanelerinde sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğini de kaydetti.

Amatör kulüplerin su, elektrik, doğalgaz faturalarıyla ilgili gelişme

“6 dalda” faaliyet gösteren ve bu alanlarda tesisleşmesini tamamlamış bulunan amatör spor kulüplerinin elektrik, su, doğalgaz giderlerinin devlet tarafından karşılanacağını da söyleyen BİSK Başkanı Özdemir, bunun “ çok güzel bir gelişme” olduğunu kaydederek, “ elektrik, doğalgaz ya da suya harcanan paralar bu şekilde kulübün diğer ihtiyaçları için harcanabilecek” dedi.

Kulüp başkanlarına kimlik kartı verilecek

Toplantıda ayrıca, amatör spor kulübü başkanlarına, İASKF tarafından kimlik kartları verileceği konusu da gündeme geldi.

BİSK, Soğuksu Spor Kulübü Tesisleri’ne taşınacak

Asım Özdemir, derneklerinin şu anda yapım çalışmaları devam etmekte olan Soğuksu Spor Kulübü Tesisleri içinde yer alacak olan bir ofise taşınacağı bilgisini de verdi.

Anadolu Kavağı S. Kulübü Başkanı Serdar Lüleburgaz: Sorunlar anlatmak ile bitmez!

Toplantının sonunda ev sahibi sıfatıyla söz alan Anadolu Kavağı Spor Kulübü Başkanı Serdar Lüleburgaz ise, yaptığı konuşmada, spor kulüplerinin yeni kurulduğunu hatırlattı ve  “ Anadolu Kavağı Spor Kulübü’nün sorunları anlatmak ile bitmez!” dedi.

Lüleburgaz, şunları söyledi: “ Bir tane dahi antrenman sahamız yok; antrenman yapmak için Poyraz’a ya da Anadoluhisarı’na gidiyoruz. (Bu nedenle) elimizdeki bütün cevherleri de (farklı spor kulüplerine) yolluyoruz. Kulübü kurduğumuzdan bu yana 43 tane oyuncumuz oldu. Bu sayede çocukları biraz olsun, içkiden, sigaradan, uyuşturucudan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ama tek derdimiz, en azından bir tane antrenman sahamız olsa, her şeyi çözmüş olacağız.”

Kimseden destek yok!

“ Bizim ne arabamız var, ne başka bir şeyimiz var. Dışarıdan araba tutuyoruz; çocukları bu şekilde götürüp getiriyoruz. Başka kimseden bir desteğimiz yok. Üyelerimizden topladığımız 20’şer TL’lik paralar ile bu işi çözmeye çalışıyoruz. Kimse bize destek olmuyor.”

‘ Siz daha yenisiniz’ diyorlar, sözümüzü hep kesiyorlar!

Sorunlarını dile getirdiklerinde, her seferinde kendilerine, “siz daha yenisiniz!” denilerek, sözlerinin kesildiğini hatırlatan Anadolu Kavağı Spor Kulübü Başkanı Lüleburgaz, Federasyon’a ödenen lisans ücretlerinin yüksekliğinden de yakındı.

Büyükşehir Belediyesi’nin cevabı!

Sözlerinin devamında, malzeme yardımı ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunduklarını ancak buradan da, ‘siz daha yenisiniz!’ denilerek, geri çevrildiklerini hatırlatan Lüleburgaz, “ her yeni takıma aynı muamele mi yapılıyor?” diye sordu.

BİSK Başkanı Özdemir’in, şair Cemal Süreya’ya yaptığı atıf!

Toplantının sonunda, BİSK Başkanı Özdemir, şair Cemal Süreyya’nın “ sevgi ne uzun kemlime” şeklindeki ünlü sözüne atıfta bulunarak, “ spor da sevgi gibi; anlatmak ile bitmez!” yorumunda bulundu.

Bir sonraki Başkanlar Toplantısı, Örnekköy’de

BİSK’in Mayıs ayı Başkanlar toplantısının ev sahipliğini, Örnekköy Spor Kulübü yapacak.

Gelecek hafta sonu Polonezköy’deler!

5 Mayıs Pazar sabahı yapılacak olan bir sonraki sağlıklı yaşam yürüyüşünün güzergâhı ise; Polonezköy olacak. Ormanın içinde yaklaşık 3,5 kilometrelik bir parkurda gerçekleşecek olan yürüyüşe, ilgi duyan tüm Beykozlular davetli!

Haber: Arzu Başlantı

BİSK: Belediye Futbol Turnuvası yapılacak!
Bizi Takip Edin