BİSK Kahvaltısı'na bu kez Kanlıca ev sahipliği yaptı

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’nin Ocak ayı mutad kahvaltısı bu kez Kanlıca Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde yapıldı

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Ocak ayı mutad kahvaltısı için bu kez…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’nin Ocak ayı mutad kahvaltısı bu kez Kanlıca Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde yapıldı

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Ocak ayı mutad kahvaltısı için bu kez Kanlıca Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde, Kanlıca Yardımlaşma Derneği lokalinde toplandı. Toplantıya BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Birlik yöneticileri ile Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Ak Partili Belediye Meclisi üyesi Haydar Çelik ve amatör spor kulübü başkan ve yöneticileri katıldı.

Gündem ve gündem dışı konularda görüş ve talepler iletildi

Toplantı, kahvaltının ardından BİSK Genel Sekreteri Yaşar Kesici tarafından gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Toplantının gündem maddelerini ise; yapılması planlanan halk yürüyüşü, 29- 30 Ocak tarihlerinde Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği ile ortaklaşa düzenlenecek tiyatro etkinliği ve Sporda Şiddet Yasası ile ilgili olarak yapılacak olan seminer oluşturdu.

Toplantıya katılan amatör spor kulüpleri yöneticileri de çeşitli konulardaki düşünce ve taleplerini de gündem dışı olarak dile getirdiler.

Asım Özdemir: Halk yürüyüşü düzenleyeceğiz

Yaşar Kesici’nin ardından söz alan BİSK Bakanı Asım Özdemir, bir halk yürüyüşü organize edeceklerini, bununla ilgili planlamanın da önümüzdeki günlerde hazırlanacağını belirtti. Söz konusu yürüyüşe bütün spor kulüplerinin kendilerine destek vermesini isteyen Özdemir, “ Belki de bu yürüyüş İstanbul’da ilk olacak” dedi.

Beykozlu sporculara ahde vefa

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği ile ortaklaşa düzenleyecekleri tiyatro etkinliğine atıfta bulunarak, “ BİSK olarak, spor haricinde diğer etkinliklere de katıldığımızı göstermek istiyoruz” açıklamasında bulunan Özdemir, Beykoz’un başarı gösteren sporcularına ve antrenörlerine ahde vefa olarak Beykoz Belediyesi ile ortaklaşa bir ödül töreni yapmayı istediklerini de ifade etti.

Mustafa Babuz: Bisiklet yarışları yapılsın!

Daha sonra spor kulübü yöneticileri söz alarak, spor ile ilgili düşünce, öneri ve taleplerini dile getirdiler.

Bu bağlamda söz alan Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, BİSK ile ortaklaşa düzenledikleri tiyatro etkinliğine değinerek, “toplumun sanata olan ilgi azlığını spor ile birleştirerek, bir sosyal çalışma ortaya çıkarmayı amaçladıklarını” ifade etti.

Babuz, 2007 yılında Küçüksu Çayırı’nın etrafında bisiklet yarışları yaptıklarını hatırlatarak, Bisiklet Federasyonu ile de görüşerek, bisiklet yarışları konusunun tekrar gündeme alınmasını ve bu şekilde gençlerin teşvik edilmesi talebinde bulundu.    

Ailelerin statlara gelmesi teşvik edilmeli

Sporda şiddet ve ahlaksız düzenin çözülmesi için “ ailelerin statlara gelmesini teşvik edici önlemlerin alınması gerektiğine” işaret eden Mustafa Babuz, “ aileler geldiği zaman olumsuz davranışlardan da uzak kalınıyor” dedi.

Mustafa Kaya: Kulübümüzün sosyal içerikli hiçbir projesini hayata geçiremiyoruz

Kanlıca Spor Kulübü yöneticisi Mustafa Kaya ise ev sahibi sıfatıyla yaptığı konuşmada, “ konu spor, kulüpler ve sosyal çalışmalar olduğu zaman yapılması gereken o kadar çok şey var ki ve bu, her geçen gün artıyor. Sonuçta biz bir aracıyız; Robin Hood’luk yapıyoruz; birinden alıp birine vermeye çalışıyoruz. Ancak önemli olan bunu en iyi şekilde yapabilmektir” dedi.

Günümüzde mahalle ağabeylikleri kalmadı

Gençler arasında fanatikliğin arttığına ve maçlarda küfürlerin çoğaldığına işaret eden Mustafa Kaya, “önce yöneticilerin yetiştirilmesi kanaatinde olduğunu” ifade ederek, “ içimizde sanki birçok şeyi görmezden geliyor gibi bir hava var. Bu yönetici arkadaşlarımızı uyarmamız lâzım. Eskiden mahalle ağabeyleri vardı. Bunlar artık ortadan kayboldu. Kimse elini taşın altına sokmuyor, kenara kaçıyor. Bunlardan kaçtığımız sürece kurum, kanun veya polisiye tedbirler bu işi çözmez. Siyasal tercihleriniz ne olursa olsun, doğrular belli. Bu doğrular üzerinden yürümez isek, birilerine prim vermiş oluruz; o primi alan insanlar da kendilerini bir şey zannedeler. O nedenle bu işin Robin Hood’ları artık beş adım öne çıksın” dedi.

Zenginlik içinde fakirlik!

Konuşmasının devamında, Kanlıca Spor Kulübü’nün geliri olmadığına işaret eden Kulüp yöneticisi, sahalarının ve tesislerinin olmadığını belirterek, “ o kadar çok sorun var ki” açıklamasını yaptı. Kaya, şunları söyledi: “ ‘ Türkiye, Kanlıca’dan yönetiliyor’ dersek doğrudur ama bu yönetimin içinde hiç kimse yer almıyor. Yalılarda oturan insanlara bir bakın! En ufak bir yardımda bulunsalar bize! – Ki, kapıcısıyla göndereceği 3-5 TL’den bahsediyorum!- Bu kulübün sosyal içerikli birçok projesi var ancak hiçbirini hayata geçiremiyoruz.”

Transfer bedeli 750 TL

Kanlıca Spor Kulübü olarak şu anda genç takım çıkaracak güçleri olmadığını ifade eden kulüp yöneticisi, “ futbol ve turnuva bir araçtır; amaç ise sosyal hizmettir. Transferlerde Federasyon’a yatırılan bedel 750 TL. Bu, çok büyük bir para. Şu anda 12 tane çocuk almalıyım ancak sırf Federasyon’a yatırmam gereken 10 bin TL’lik bir bedel var; çok zorlanıyoruz” dedi. Mustafa Kaya, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez’e seslenerek, “ transfer bedellerinin ya tamamen kaldırılmasını ya da kulüplerin ödeyebileceği bir rakama çekilmesini” talep etti.  

Yaşar Şahin: Yüzme havuzu projemiz var

Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin ise çok güzel bir tesisleri olduğunu, ancak zemin kaplama konusunda sıkıntıları bulunduğunu belirterek, tesislerinin yan tarafında bir yüzme havuzu projeleri olduğunu kaydetti. Bu şekilde bir yüzme okulu açmayı düşündüklerini belirten Şahin, “ Çavuşbaşı’nda bu bir ihtiyaç. Çocukların sosyal anlamda gidecekleri bir yer yok” dedi ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten bu yönde destek istedi. Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın isteği üzerine hazırladığı söz konusu çalışma dosyasını Erdoğan’ın yokluğu nedeniyle, Belediye Başkanı’na teslim eden Şahin, “ Çocuklarımız Beykoz’a gelemiyorlar, Üsküdar’a da gidemiyorlar” açıklamasını yaptı.

Kubilay Ulu: Futbolcularımız maçlara Beykoz Çayırı’nda hazırlanıyor

Çiğdem Spor Kulübü Başkanı Kubilay Ulu da, rutubet nedeniyle mevcut kulüp binalarından çıkacaklarını kaydederek, yeni kulüp binası konusunda Belediye Başkanı’nın kendilerine yardımcı olmasını talep etti. Çiğdem Spor Kulübü Başkanı, halihazırda kulüplerinin A Takımı’nın lige hazırlandığını ancak futbolcularının maçlara Beykoz Çayırı’nda hazırlandığını ifade etti.

Yücel Çelikbilek: Bize projeler getirin, ortak çalışmalar yapalım!

Toplantıya katılan spor kulübü yöneticilerinin görüş ve taleplerini not eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, BİSK’in her ay düzenlediği söz konusu istişare kahvaltılarının davet edilecek konuklar ile bir kültür platformuna dönüştürülebileceğini ifade ederek, “ bu, çok büyük bir zenginlik olur” dedi.

Bize teklifler, projeler getirin!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, spor kulübü yöneticilerine şu şekilde seslendi:                   “ Madem ki spor için kafa yoruyorsunuz, Beykoz’un spor imkânlarını değerlendirin; gördüğünüz arazilerin kullanım şeklini düşünün ve bize bildirin; araştırmacı olun; bunları proje haline getirin, bize teklifler sunun. Aranıza uzmanlar katın; Beykoz’un spor ile ilgili potansiyelini tespit edin sonra gelip bize anlatın, ortak çalışma yapalım.”

Kötü alışkanlığı olan gençleri dışlamamak lâzım

Konuşmasının devamında, kötü alışkanlığı olan gençlere yönelik tepkisinin eskisinden daha farklı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı, şunları söyledi: “ Bu gençlerin oluşmasına sebep olan biziz; ailelerdir, toplumdur, camilerdeki imamdır, müezzin efendidir, okul müdürleridir, belediye başkanıdır, kaymakamdır. Bunların sorumluları biziz çünkü bu tür insanlara yaklaşımımızı onları kazanmak şeklinde değil, itici bir şekilde yapıyoruz. Dışlıyoruz insanları biz. Bunları biz kötü görürsek, bu çokları kazanmış mı oluyoruz? Bu çocuklara ilgi göstermek gerekiyor. Onların kazanılması için ne yapabiliriz diye düşünmek lazım. Bunlar bizim çocuklarımız. Bu insanları dışlamak ile bu sorunları çözemiyorsunuz.”

İyilikte birleşelim!

Beykoz amatör spor kulübü yöneticilerine, bir spor etkinlik takvimi çıkartmaları tavsiyesinde de bulunan Belediye Başkanı, “ her ay bir çalışma yapın.  Her ay bir gündeminiz olsun. Siz ne yapıyorsanız, Beykoz insanına yapmaya çalışıyorsunuz; hepimizin yaptığı iyilikler birleşir ise bir güç haline gelir. Beykoz insanını kalkındırmamız lâzım. Beykoz insanının problemlere yaklaşımını değiştirmemiz lâzım” dedi.

Halk yürüyüşünü belli periyotlar ile yapın!

BİSK’in planladığı halk yürüyüşünün bir kere değil de, düzenli olarak yapılması gerektiğine işaret eden Belediye Başkanı, Beykoz’da yaşanacak olası bir depremin afet yönetimiyle ilgili olarak yaptıkları tatbikatları da buna örnek olarak göstererek, “ biz, bu tatbikatları belirli periyotlar halinde sürekli olarak yapacağız” açıklamasını yaptı.

Şubat toplantısı Karagözsırtı’nda!

BİSK’in Şubat ayında gerçekleşecek olan aylık kahvaltısının ev sahipliğini ise Karagözsırtı’nda bulunan Mesudiye Spor Kulübü yapacak. 

Haber: Arzu Başlantı

BİSK Kahvaltısı'na bu kez Kanlıca ev sahipliği yaptı
Bizi Takip Edin