BİSK, Kaymakam Erdoğan'ı ziyaret etti

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’a yeni atanan Kaymakam Süleyman Erdoğan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’un yeni atanan Kaymakam’ı Süleyman Erdoğan’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’a yeni atanan Kaymakam Süleyman Erdoğan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’un yeni atanan Kaymakam’ı Süleyman Erdoğan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı K.Adnan Güner, Kavacık Spor  Kulübü Başkanı Başaran Yavuz, Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin, Kanlıca Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Hasan Gökbudak, Paşabahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Kesici, Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Nurettin Öztürk, Beykoz Kulüpler Birliği As Başkanı ve Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici, Küçüksu Yeni Mah. yöneticisi Eyüp Aktaş,  Beykoz Folklor Derneği Başkanı Mukuşa Yıldız, Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü ile Paşabahçe Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Aydın Düzgün ve Muhammet Yüksel (tenekeci) katıldılar.

Kaymakam Erdoğan: Hay maşallah!

Misafirlerinden BİSK hakkında bilgi talebinde bulunan Kaymakam Erdoğan, kayıtlarda BİSK bünyesinde 36 kulüp bulunduğunu öğrendi. Erdoğan, misafirlerinden en başarılı olunan alanların futbol, atletizm ve basketbol olduğu bilgisini de aldı.

Kulüp yöneticilerini daha yakından tanımak amacıyla kendilerine kulüpleri ve mücadele ettikleri ligler ile ilgili olarak detaylı sorular yönelten Beykoz Kaymakamı, Anadolu Hisarı’nın 100. yılını kutlayacağını öğrendiğinde ise    “ hay maşallah!” nidasında bulundu!

Kulüp demek, sıkıntı demek!

Kaymakam Süleyman Erdoğan, Üsküdar Kaymakamlığı sırasında spor kulüpleri ile yaşadığı bazı tecrübeleri de BİSK yöneticileri ile paylaştı. Erdoğan, şunları söyledi: “ Kulüp demek, sıkıntı demek. Hemen hemen her yerde kulüp olup da sıkıntısı olmayanını görmedim. Ya bu yapıyı değiştirmek lâzım ya da başka bir çözüm bulmak gerekir. Sporu topluma yayamıyoruz; toplum sahip çıkmıyor” dedi ve spor kulüplerinin para sıkıntısı çektiklerini de belirterek, “ bu ne zamana kadar gider? Bu sorunlar, bir ömür törpüsü gibi törpülüyor. Bunu değiştirmek lâzım. Spor yapılacak ise, topluma mâl olmak ve değişik branşlarda faaliyet göstermek gerekir. İnsanlar para, pul için kapı kapı uğraşmamalı; tesis için uğraşmamalı. Bunu yapamıyoruz. Aslında sporda alt yapıyı güçlendirmek lâzım. Yani, hepimizin spor yapması lâzım. Bunun alt yapısını oluşturmak lâzım ama bunu yapamıyoruz” açıklamasını yaptı.

Beykoz’daki tesisleşme oranını merak etti

BİSK Başkanı Asım Özdemir’in konuşması sırasında, Beykoz’da tesisleşme konusu gündeme geldi. Kaymakam Erdoğan, Beykoz’un tesisleşme açısından ne durumda olduğunu öğrenmek istedi. Özdemir’den; “ Paşabahçe, Spor Akademisi, Çavuşbaşı, Ortaçeşme ve Kavacık olmak üzere beş sahada futbol müsabakaları oynanabildiği” bilgisini alan Erdoğan, “ Çubuklu ve Gümüşsyuyu sahalarında ise sadece idman yapılabildiğini” öğendi.

Asım Özdemir’in Beykoz’un bir kapalı spor salonuna sahip olduğunu belirtmesi üzerine, Kaymakam kendisine; “ Beykoz’da bir tane mi kapalı spor salonu bulunuyor?” sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Özdemir, Kaymakam’a Beykoz Belediyesi’nin hayata geçirmeye çalıştığı spor projeleri bulunduğunu hatırlattı.

Ünlü iş adamı Kavacık’ta spor tesisi yapacak

Sözlerinin devamında, BİSK olarak bazı projeleri olduğunu ifade eden Asım Özdemir, iş adamı Zeki Karasu tarafından Kavacık’ta babasının adını yaşatmak üzere bir spor tesisi yapılacağını ancak bununla ilgili olarak Karayolları’ndan cevap beklediklerini belirtti.

Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici de bunun üzerine söz alarak, söz konusu çalışmanın detayları ile ilgili olarak kaymakam Süleyman Erdoğan’ı bilgilendirdi. Kesici;  “ İnşallah sizlerin de desteği, Karayolları’ndan bu yeri alabilirsek, oraya güzel bir tesis yapılacak” dedi.

1908 A.Ş. hakkında da bilgi verildi

Kavacık, Çubuklu, Paşabahçe Spor kulüplerinde ecrimisil sorunları bulunduğunu da kaydeden BİSK Başkanı Asım Özdemir’in Beykoz 1908 A.Ş.’den söz etmesi üzerine, Kaymakam Erdoğan, kendisinden kulüp hakkında detaylı bilgiler aldı. Erdoğan, spor kulüplerinin gelirleri hakkında da bilgi sahibi olmak isteyince, kendisine BİSK Başkanı tarafından detaylı bilgiler aktarıldı.

Anadolu Kavağı ve Örnekköy federe olmak istiyor

Şu an köy takımları olarak sadece Riva ve Elmalı’nın federe oldukları; Anadolu kavağı ile Örnekköy’ün de federe olmak için müracaatta bulunduklarını belirten Özdemir’e, Kaymakam Erdoğan; “ Federe olmanın avantajlarının ne olduğu?” sorusunu yöneltti.

Beykoz’dan yetişmiş isimleri sordu

Kaymakam Erdoğan, BİSK yöneticilerine şu ana kadar Beykoz’dan yetişmiş isimler olup olmadığını da sordu. BİSK yönetimi tarafından Kaymakam’a büyük takımlarda oynayan futbolcular da dahil olmak üzere, halihazırda Beykoz’un çeşitli kulüplerine kayıtlı olup çeşitli dallarda şampiyonlukları bulunan kulüplerden örnekler verildi.

Çözülemeyecek sorunları konuşmamak lâzım

Spor kulüplerinin hallolabilecek tüm sorunlarını çözme konusunda çaba göstereceğini ifade den Beykoz Kaymakamı,  “ Bir ayırım yapalım; çözülemeyen sorunları konuşmayalım. Sorunları iyi tespit etmek lâzım. İnanmadığım şeyi desteklemem. Herkesin bir tesisi olmasından ziyade, kullanabileceğimiz tesislerin olması önemli” dedi.

Spor denilince futbol izlemeyi anlıyoruz!

BİSK ile gerçekleştirdiği bilgilenme sohbetinde, sporun tabana, mahalle insanına yayılmasının önemine vurgu yapan Kaymakam Erdoğan, “ İnsanlarımız gün geçtikçe çirkinleşiyor; hastalıklar artıyor. Neden? Hareket etmeye etmeye. Biz spor denilince futbol izlemeyi anlıyoruz. Oysa, sporun her daim, her gün gündemimiz olması gerekli” dedi ve sporun sadece boş zamanlarda yapılan değil, aksine günlük yaşamın bir parçası olması gerektiğini kaydetti

Anlayış değişikliğine ihtiyaç var

Beykoz Kaymakamı, “ İşte bu anlayışı yerleştirdiğimiz zaman, o zaman bir şey kalmaz. Herkes spor yapacağı için, mutlaka onun alt yapısına destek sağlayacaktır. Sporu seyirlik olmaktan, ‘boş zamanımızda top oynadık’ demekten kurtarmak lâzım. Bunun için de bir anlayış değişikliğine ihtiyaç vardır” dedi.

Spor yaygınlaştıkça, belediyeler üzerinde baskı unsuru oluşturur

Spor yaygınlaştıkça, bunun belediyeler üzerinde baskı unsuru oluşturacağını da kaydeden Beykoz Kaymakamı, “ Bu kadar insan Belediye’nin kapısına dayansa, Belediye ister istemez oradan bulacak, buradan bulacak o tesisleri yapacak ama öyle bir baskı olmadığı için, belediyeler acil talep neyse onun peşinde koşuyor” açıklamasını yaptı.

Sövmek ile rahatlanılmaz!

İzlemenin ötesinde, spor yapmak gerektiğini kaydeden Kaymakam Erdoğan, futbol izlenirken sövülmesini de eleştirdi. Rahatlamanın bu şekilde olmasının doğru olmadığını kaydeden Beykoz Kaymakamı, “ Ne diye söversin, hakaret edersin? İşte, sporun ayağa kalkmamasının nedenlerinden biri bu. Oysa sporun raconu bu değil; bağırmadan da eğlenilebilir. Bunun eğitimi de daha çocukken okullarda verilmelidir” dedi.

Her tarafımız deniz ama çocuklar boğuluyor

Konuşmasının devamında, ülkenin her tarafı deniz olmasına rağmen, her yaz onlarca insanın denizde boğulduğu hatırlatmasında bulunan Kaymakam Süleyman Erdoğan,  “ çocuklarımız okullarda, mahallerinde doğru dürüst yüzmeyi bilmezler. Oysa bunlar çok önemli şeyler. Biz çocuğumuzu topun arkasında koşturuyoruz ama yüzmeyi atlıyoruz” yorumunda bulundu ve spor kulüplerinin bu konulara el atmaları gerektiğine işaret etti.

İmzalı top hediye ettiler

Yapılan sohbetin sonunda ziyaretleri dolayısıyla misafirlerine teşekkür eden Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’a, BİSK yönetimi tarafından imzalı bir top hediye edildi.

Muhabirin Notu!

Programımın yoğunluğu nedeniyle BİSK ziyaretine katılamayacağımı BİSK Yönetim Kurulu Başkanı sayın Asım Özdemir’e bildirdim. Ancak, önlemlerimi de aldım ve ses kayıt cihazımı beykoztr.com’dan gazeteci arkadaşım Fırat Aydoğar’a teslim ettim; kendisinden bir de fotoğraf ricasında bulundum! Yerel basın içerisinde sergilemekte olduğu bu işbirliği dolayısıyla arkadaşımız Fırat Aydoğar’a ve basın sözcülerinden biri olmama rağmen, mazeretimi (Kaymakamlık binası içerisinde almakta olduğum bir özel eğitim programı) bildirmem üzerine beni anlayışla karşılayan “eğitim dostu” BİSK Yönetimi’ne teşekkür ediyorum…

Haber: Arzu Başlantı

BİSK, Kaymakam Erdoğan'ı ziyaret etti
Bizi Takip Edin