BİSK, kaymakamına veda etti!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Kaymakam Aydın Ergün’e veda niteliğinde bir akşam yemeği düzenledi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Kaymakam Aydın Ergün’e veda niteliğinde bir akşam yemeği düzenledi. Başkan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Kaymakam Aydın Ergün’e veda niteliğinde bir akşam yemeği düzenledi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Kaymakam Aydın Ergün’e veda niteliğinde bir akşam yemeği düzenledi. Başkan Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Beykoz Belediyesi Beytaş Tesisleri’nde  düzenlenen ve Kaymakam Aydın Ergün’ün onur konuğu olduğu veda yemeğine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Nevin Çalışkan ve Metin Torun, İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Kavacık muhtarı Yusuf Kesici, Akbaba Köyü muhtarı Yüksel Kılıç, Kanlıca muhtarı Hüsnü Kolcu, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Mustafa Babuz, Beykozspor 1908 A.Ş. Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Spor Kulübü Başkanı Lale Enç ile davetliler katıldılar.

Abdullah Yümsel: Sizi hiç unutmayacağız!

Veda yemeği programının takdim konuşmasını BİSK Kurucu Başkanı Abdullah Yümsel yaptı. Yümsel, Kaymakam Aydın Ergün’e hitaben, “ spora çok önem veren bir Kaymakamımız olduğunu tarih yazacak. Sizi hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Asım Özdemir: Kaymakamımızdan çok şey öğrendik

Yümsel’in ardından söz alan BİSK Başkanı Asım Özdemir, konuşmasının başında katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür etti. Asım Özdemir,    “ sayın Kaymakamımız bize çok şeyler öğretti. Dernekler ve spor camiası kendisinden çok şey öğrendi. Bence, spor kulüplerinin kaymakamından en çok istifade ettiği ilçe Beykoz oldu. Bunun bilincindeyiz. Kaymakamımız Beykoz’a göreve geldiğinden beri, yaptığımız irili ufaklı tüm toplantılarımızda bize yararlı mesajlar verdi ve biz de bunları uygulamaya çalıştık ve yaptık. Yaptıklarımızda da başarılı olduk. Yapamadıklarımızı da önümüzdeki yıl yapmaya çalışacağız” dedi.

Sayın Kaymakamım, güle güle!

Konuşmasının devamında Kaymakam Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in kendilerine sporun sadece futbol demek olmadığını sürekli olarak hatırlattıklarını ifade eden Asım Özdemir, şunları söyledi:      “ Biz Kaymakamımızın bize verdiği mesajları düşündük ve kendisinin haklı olduğunu gördük.  Spor sadece futbol değil. Belediye’mizin de desteği ile kulüplerimiz diğer branşlara da yöneldi. Başarılı sporcular çıkardık ancak bu yeterli değil.  Kaymakamımız spor adına bizlere her zaman destek verdi, güç verdi. Kapısı bize her zaman açık oldu. Kapısından hiçbir zaman geri dönmedik. İyi ki Beykoz’a geldi, iyi ki tanıştık. Kendisine ve ailesine başarılar diliyorum. Kaymakamımızın yeni görev yeri olan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde de sporu destekleyeceğini biliyorum. Beykoz ondan çok şey öğrendi.  Sayın Kaymakamım, güle güle!”

Aydın Ergün: Kendimizi Beykozlu kabul ettik!

BİSK Başkanı Özdemir’in ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ise, Beykoz’da 2007 yılında göreve başladığı hatırlatmasında bulunarak, şu açıklamayı yaptı: “ Biz mülki idare amirleri olarak göreve başladığımız andan itibaren kendimizi o yerin bir hemşerisinden ziyade, ‘o yerli’ kabul ederiz ve bu anlayış çerisinde çalışırız. Bu çalışmalarımız sırasında elbette ki hatalarımız, eksiklerimiz olabilir. Benim için tek önemli şey vardır: Bulunduğum ilçeye hizmet edebilmek; ailemin rızkını kazandığım bu mesleğin hakkını verebilmek, onlara helal lokma yedirebilmek.”

Takım olabildiğimiz ilçelerde başarılı olduk

Başarılı olduğumuz ilçelere veya kendimi başarılı bulduğum ilçelere baktığımda, ortak aklı yakaladığımız veya birlikte hareket edebildiğimiz, Belediye Başkanı ile muhtarları ile spor kulüpleri ile hülasa sivil toplum örgütleri ile basını ile ‘biz’ diyebildiğimiz ilçelerde, o ilçenin kazandığını gördük. Ne zaman ki bir ilçede Belediye Başkanı ile ilçe başkanları ile sürtüşmeler, STK’lar ile sürtüşmeler yaşandı ise, o ilçede bir şey yapma şansımız olmadığını gördük. Gerek kendi, gerekse arkadaşlarımızın deneyimlerinden bunu müşahede ettik. Spor jargonu ile konuşursak, siz çok ünlü yıldız futbolcuları transfer edebilirsiniz ama o futbol takımı takım olamamış ise orada başarıyı yakalamak mümkün değil. Beykoz’da bir takım olmak çok daha kolaydı diğer ilçelere göre. Beykoz’da birlik içerisinde olmak, ‘biz’ olmak çok kolay.”

Beykoz, ‘2013 Avrupa Spor Başşehri’ kabul edilir ise…

Beykoz gelecekte çok daha güzel olacak. Beykoz’daki spor kulübü başkanlarının çok ciddi sorunları var. Günü birlik başarıların bize ve Beykoz’a çok büyük bir getirisi yok. Bunun en somut örneğini Anadolu Hisarı Spor Kulübü’nün yaşadığı talihsiz olayda gördük. Eğer yapısal sorunlarınızı çözmezseniz, bir anda tesissiz kalabiliyorsunuz. Kısa vadeli başarıları önemsediğinizde, gün geliyor ki, bakıyorsunuz elinizde bir şey kalmamış. Beykoz’da spor ile ilgili olarak başlattığımız projeler var. Sizlerin takibi ile bu projeler sonuçlanacaktır. Bunlar tamamlandığında Beykoz’da kişi başına düşen spor tesisi alanında standartları yakalayacağımıza inanıyorum. Özellikle 2013 yılında eğer Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu başvuru kabul edilir ve Beykoz ilçemiz Avrupa Spor Başşehri olarak ilân edilirse, bizim en büyük mutluluğumuz da o gün olacaktır. Kararın, 2013 yılının Mart veya Nisan ayında açıklanması bekleniyor.”

Beykoz’u evim gibi bildim!

“ Ben Beykoz’u kendi evim gibi bildim. Beş yılın, kendi adıma dolu dolu geçtiğini biliyorum. Vicdan muhasebesi yaptığımda, vicdan azabı çekmeden ayrıldığıma inanıyorum. Bireysel ilişkilerde muhakkak ki kalbini kırdığımız arkadaşlarımız olmuştur ama bunların hiçbiri kişisel egomuzun tatmini veya Aydın Ergün olarak yapılmış davranışlar değildir.”

Kaymakam Aydın Ergün, konuşmasının sonunda ise tertip ettikleri veda yemeği dolayısıyla BİSK Başkanı Asım Özdemir ve katılımcılara teşekkür etti.

Plaket takdimleri yapıldı

Aydın Ergün’ün konuşmasının ardından ise sırasıyla Beykozspor 1908 A.Ş. adına Başkan Zeki Aksu, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği adına Başkan Mustafa Babuz ve BİSK adına Başkan Asım Özdemir tarafından, ilçedeki çalışmaları ve Beykoz sporuna katkıları dolayısıyla Kaymakam Aydın Ergün’e plaket takdim edildi.

Haber: Arzu Başlantı

BİSK, kaymakamına veda etti!
Bizi Takip Edin