BİSK, yeni görev dağılımını yaptı

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), 24 Haziran’da gerçekleştirdiği Olağan Kongresi’nin ardından ilk toplantısını ve de görev dağılımını yaptı.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), 24 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirdiğ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), 24 Haziran’da gerçekleştirdiği Olağan Kongresi’nin ardından ilk toplantısını ve de görev dağılımını yaptı.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), 24 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Kongresi’nin ardından ilk toplantısını ve de görev dağılımını yaptı. Beytaş Teras Cafe’de Asım Özdemir başkanlığında bir araya gelen yeni BİSK yönetimi, Beykoz’da sporun daha ileri götürülmesi için yapılabilecekler konusunda fikir teatisinde bulundu ve görev dağılımı yaptı.

Kimler katıldı?

Toplantıya, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Genel Sekreter Yaşar Kesici, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Çubuklu Muhtarı ve aynı zamanda Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Elmalı Köyü Spor Kulübü İkinci Başkanı Yusuf Dinç, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nden Başkan Lale Enç, Abdullah Şimşek, Ali İhsan Ayar, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yalçın Çolak, Çavuşbaşı Spor Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Şahin, U-14 sorumlusu Samet Çolak, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Genel Sanat Yönetmeni Bayram Yıldız, Küçüksu Yenimahalle Spor’dan Mustafa Arman, Eyüp Aktaş ve Mustafa Özdemir, Anadolu Kavağı Spor Kulübü’nden Serdar Lüleburgaz, Gümüşsuyu Spor Kulübü’nden Muhammet Yüksel, Örnekköy Spor Kulübü’nden Aydan Takmaz, Tokatköy Spor Kulübü’nden Engin Yılmaz, Soğuksu ilköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Rukiye Taş, Kanlıca Spor Kulübü’nden Hasan Gökbudak, Paşabahçe Spor Kulübü’nden Songül Emanet, Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner katıldılar.

Asım Özdemir: BİSK, Türkiye’de bir ilk

Toplantının açılış konuşmasını yapan BİSK Başkanı Asım Özdemir, “Biz, Beykoz ailesiyiz. Burası Türkiye’de bir ilk olan bir Kulüpler Birliği” dedi ve Beykoz’da sporun ileri götürülmesi için hep birlikte projeler üreteceklerini belirtti.  

Konuşmasının devamında, ileriki günlerde köylerdeki spor kulüplerinde görevli isimleri de aralarına katacaklarını ifade eden Özdemir, “ köylerimizde spor değil ancak spor kültürü zayıf. Bu, onların değil, bizlerin eksikliğidir diye düşünüyorum. İnşallah, ilçemizdeki büyük kulüplerimizin de katkıları ile oralara destek vereceğiz.”

Coşkun Tosun: Spor camiası ilk kez bu kadar geniş bir katılımla bir araya geldi

BİSK Başkanı Özdemir’in konuşmasının ardından ise, toplantıya katılanlar, duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Toplantıda söz alan Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, “ BİSK’in gerçekten büyük bir aile olduğunu ifade ederek, Beykoz’daki spor camiasının ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir şekilde biraya gelişine” vurgu yaptı. Tosun, “ bu, mutluluk verici bir olay. İnşallah bu nezih topluluk burada spora yaraşır neticeleri de, projeleri de ortaya koyar, elle tutulur bir şeyleri halka sunar” dedi.

Coşkun Tosun, konuşmasının devamında, spor adına yapılan tüm uğraşların önemli olduğunu kaydetti ve “ biz, yaptığımız işin önemimi yukarılara maalesef benimsetemedik. İnşallah bundan sonra bunu bu camia yapar” açıklamasında bulundu.

Adnan Güner: İnşallah, Beykoz’da çok iyi şeyler yapacağız!

Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner ise yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Hepimize hayırlı olsun! Projeler üreterek, Beykoz’da çok iyi şeyler yapacağımıza, spora iyi hizmet vereceğimize ve sesimizi duyuracağımıza inanıyorum. BİSK’in olağan kongresine kadar geçirdiği dönem, bir geçiş süreci idi. BİSK, Asım Özdemir başkanlığında bir yere kadar geldi ancak sesimizi çok daha kuvvetli bir şekilde çıkarabilmemiz için bu bir araya geliş önemli idi. Amacımız spora hizmet. Çalışacağız, koşturacağız ve Beykoz da bizi takdir edecek inşallah.”

Yalçın Çolak: Yelpazeyi geniş tutmalıyız

Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yalçın Çolak da, spor deyince insanlarda sadece futbol şeklinde bir algı oluştuğunu ancak yelpazenin geniş tutulması gerektiğini ifade etti. Çolak,      “ BİSK olarak yelpazeyi geniş tutacak projeler üzerinde durmalıyız” dedi.

Toplantı, katılımcıların kendilerini tanıtmaları ve “Beykoz ve spor; sporun tabana yayılması” gibi konulardaki düşüncelerini ifade etmeleri suretiyle devam etti.

BİSK’in görev dağılımı aşağıdaki şekildedir:

Asım Özdemir           (  Başkan)

Yaşar Kesici               (  Genel Sekreter)

Coşkun Tosun            Başkan Vekili

Kamil Adnan Güner   Başkan Yardımcısı -Mali İşlerden Sorumlu

Songül Emanet           Başkan Yardımcısı- Karmalardan sorumlu

Mahmut Akyıldız       Başkan Yardımcısı -Sağlık Kurulu’ndan Sorumlu

Yaşar Şahin                As Başkan

Mustafa Arman          As Başkan

Yusuf Kesici              As Başkan

Haydar Çelik              As Başkan

Samet Çolak               Muhasip

Rukiye Taş                 Eğitim Sekreteri

Hasan Gökbudak       Eğitim Sek. Yard

Engin Yılmaz             Organizasyonlardan Sorumlu Sekreter

Ali İhsan Ayar            Sosyal İşler Sekreteri

Muhammet Yüksel     Sosyal İşler Sek. Yard.

Bayram Yıldız           Halk Oyunları ve Dansları Sekreteri

Bayram Önal              Kulüpler ile İlişkiler Sekreteri

Yusuf Dinç                 Federasyon Temsilcisi

Necati Kakıcı             Üye

Hasan Avcı                 Üye

Aziz Baltacı                Halkla İlişkiler Sekreteri

Eyüp Aktaş                Karma sorumlusu

Mustafa Özdemir       Karma sorumlusu

Mehmet Şahin            Karmalar sorumlusu

Muhittin Şinel            Karmalar sorumlusu

Nurettin Öztürk          Kulüpler il İlişkiler Sek. Yard.

Vedat Banabak          Köyler Sorumlusu

Aycan Takmaz           Köyler Sorumlusu Yard.

Hüseyin Gökdemir     Bilgi İşlem Sorumlusu

Yalçın Çolak             Denetleme Kurulu Başkanı

Fikret Ustaoğlu          Denetleme Kurulu Üyesi

Bahattin Şişman         Denetleme Kurulu Üyesi

Feramuz Erdin            Disiplin Kurulu Başkanı

Mustafa Babuz           Disiplin Kurulu Üyesi

Hama Çivelek             Disiplin Kurulu Üyesi

Arzu Başlantı             Basın Kurulu

Talip Ercan                 Basın Kurulu

Haber: Arzu Başlantı

BİSK, yeni görev dağılımını yaptı
Bizi Takip Edin