BLMYO yetkilileri, yerel basınla bir araya geldi

BLMYO öğretim yetkilileri, Beykoz'un yerel basın temsilcilerini Kavacık Eğitim Kampüslerinde düzenledikleri kahvaltılı etkinlikle ağırladı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu (BLMYO) öğretim yetkilileri, Beykoz'un yerel basın temsilcilerini Kavacık E

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BLMYO öğretim yetkilileri, Beykoz’un yerel basın temsilcilerini Kavacık Eğitim Kampüslerinde düzenledikleri kahvaltılı etkinlikle ağırladı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu (BLMYO) öğretim yetkilileri, Beykoz’un yerel basın temsilcilerini Kavacık Eğitim Kampüslerinde düzenledikleri kahvaltılı etkinlikle ağırladı. Müdür Yardımcısı Doç. Dr Baki Aksu, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Okan Tuna ve Genel Sekreter Murat Şentürk yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Uzun süredir basınla bir araya gelemediklerini de belirten öğretim yetkilileri, bundan sonra daha sık basınla buluşacaklarını söyledi. Eğitimin sadece kişiye sınıfta verilecek dersten ibaret olmadığına vurgu yapan yetkililer, okullarının bu yönde kendisini geliştirdiğini ve uygulamalı yöntemlerle bilgilerin kalıcı hale gelmesini sağladıklarını ifade etti.

Baki: Eğitim faaliyetlerimizi çok güçlü akademik bir kadroyla yürütüyoruz!

Müdür Yardımcısı Doç. Dr Baki Aksu, Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 2008 yılında eğitime açıldığını hatırlatarak iyi bir mücadele sonucunda okulun bugünkü konumuna ulaştığını söyledi. Okulun bir marka okul olduğunu ifade eden Baki; “Kendi emsalleri içerisinde çok önemli bir noktadadır. Türkiye’de tematik olarak kurulmuş, alanında ilk ve tek meslek yüksekokuludur. Oldukça başarılı bir mezun portföyümüz var. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin yaklaşık %85’i istihdam sahibi oldu. Her yıl Erasmus’a gönderdiği öğrencilerin sayısı artan bir okul. Şu an öğrenci sayımız 2 bin 200. İki yerleşke de eğitim vermekteyiz. Birisi Kavacık kampüsü, diğeri Çubuklu kampüsüdür. Eğitim faaliyetlerimizi çok güçlü akademik bir kadroyla yürütüyoruz. 70 akademik personelle derslerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Tuna: Biz eğitime ve öğrencilerimize önem veren bir okuluz!

Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Okan Tuna, öğrenciyi sadece sınıfta tutarak başarı sağlanamayacağını söyleyerek “yaparak öğreniyorum” etkinliği ile eğitimi daha aktif hale getirdiklerini vurguladı. Tuna: “Biz öğrencilerimize önem veren bir okuluz. Biz lojistikte yılın araştırmasını gerçekleştiriyoruz. Biz her 3 ayda bir sadece öğrencilerimizi eğitmekle kalmıyoruz; lojistik sektöründeki eğilimleri, yatırım, yabancı sermaye, güvenilirlik gibi bir takım değişkenlikleri de ölçmeye çalışıyoruz. Ana akım medya da geçen dönem 2 araştırmamız dikkat çekti. Bunlardan birincisi, 3.köprü İstanbul trafiğine çözüm olur mu? 1 bin 200 kişi ile görüştük, geniş kapsamlı bir araştırmaydı. Beykoz markası adı altında yine İstanbul ili trafik eğilimleri anketini gerçekleştirdik. Hem İstanbul’un hem sektörün ihtiyacı olan araştırmaları yaptık diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. Türkiye’deki lojistikle ilgili ilk akademik dergiyi çıkardıklarını ifade eden Tuna, Beykoz Akademi Dergisi’nin 2.sayısını da çıkardıklarının bilgisini paylaştı.

Genel Sekreter Murat Şentürk ise, toplamda 3 bin 795 öğrenciyi kaydettiklerinin bilgisini paylaştı. Şehir dışından gelerek Beykoz’da öğrencilik yapan 457 öğrencilerinin olduğunu belirten Şentürk, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dilde eğitim verdiklerini söyledi. Şentürk, okulun eğitim bölümlerini de basınla paylaştı ve uygulamalı eğitime verdikleri öneme dikkat çekti.

Öğretim yetkilileri, basının sorularını cevapladı. Konuşmaların sonrasında Çubuklu kampüslerinde yapısal birçok değişme gittiklerini söyleyen öğretim yetkilileri, basın mensuplarını Çubuklu kampüslerinde ağırlayarak yaptıkları laboratuvar değişiklerini gösterdi.

BLMYO yetkilileri, yerel basınla bir araya geldi
Bizi Takip Edin