Boğaziçi Dernekleri Platformu Beykoz'da toplandı

Boğaziçi Dernekleri Platformu, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği ev sahipliğinde Beykoz'da toplandı.

Yeryüzünün eşsiz güzellikleri ile bezenmiş İstanbul Boğazı'nın estetik özelliğinin, tarihsel ve kültürel değerlerinin koruması ve yaşatılmas

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaziçi Dernekleri Platformu, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği ev sahipliğinde Beykoz’da toplandı.

Yeryüzünün eşsiz güzellikleri ile bezenmiş İstanbul Boğazı’nın estetik özelliğinin, tarihsel ve kültürel değerlerinin koruması ve yaşatılması amacı ile 2011 yılında tüzel kişiliği olan 10 dernek tarafından kısaca adı Boğaziçi Dernekleri Platformu (BODEP) kuruldu.

Bu amaçla bir araya gelen; Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği, Bebekliler Derneği, Belgrad Ormanı Koruma Derneği, Beylerbeyliler Derneği, Arnavutköylüler Derneği,  Büyükdere Çevre ve Kültür Derneği, Emirgan’ı Sevenler Sosyal ve Dayanışma Derneği, Kandilli Derneği ile Kuzguncuklular Derneği Beykoz’un ev sahipliğinde Kıyı Emniyet’te buluştu.

Boğaziçi’nin doğal ve tarihi kültür varlıklarına sahip çıkmak, korunmasını ve gelecek kuşaklara taşınmasını amaçlayan BODEP; Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Ferda Kazancıbaşı önderliğinde bu kez de Beykoz’da toplantılarını gerçekleştirdi.

BODEP Başkanı Kamile Yılmaz; BODEP’in amacını, üyelerini katılımcılara anlattı. Gündem akışına göre madde sırası geldiğinde, Anadoluhisarı Turizm ve Kaldırma Başkanı Ferda Kazancıbaşı BODEP Üyelerine Tarihi Küçüksu Mesire Yeri konusunda bilgi aktarımında bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda; gündem görüşmelerinin tamamlanmasından sonra konuklar ve BODEP Üyeleri arasında soru-cevap kısmına geçildi.

Boğaziçi Dernekleri Platformu Beykoz'da toplandı
Bizi Takip Edin