Boğaziçi Üniversitesi Beykoz’da eğitime başladı

Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilen Marmara Üniversitesi’nin kullanımında olan Anadolu Hisarı’ndaki kampüsün girişine yeni tabela asıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilen Marmara Üniversitesi’nin kullanımında olan Anadolu Hisarı’ndaki kampüsün girişine yeni tabela asıldı. 

Beykoz Anadolu Hisarı’ndaki 122 bin metrekarelik Marmara Üniversitesi’nin kampüsü Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edilmişti. Bu kararın ardından, Anadolu Hisarı’nda faaliyet gösteren “Marmara Üniversitesi” tabelası değiştirilerek yerine “Boğaziçi Üniversitesi” tabelası asıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü, 78 bin 585 m2 alanda Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde İngilizce Hazırlık öğrencilerine ev sahipliği yapacak.

Yeni kampüs, 1 adet 122 kişilik konferans salonu, 2 adet 50 kişilik bilgisayar laboratuvarı, 45 adet 35-40 kişilik derslik, 8 adet 30-34 kişilik derslik, 20 adet 25-30 kişilik derslik, 5 adet 20 kişilik derslik, 2 adet 20 kişilik lounge, 85 adet akademik personel ve 30 adet idari personel için ofis odaları mevcuttur. 

Ayrıca öğrenci kafeteryası, yemekhane, spor tesisleri, öğrenci yurdu, mescit, PTT kampüste hizmet vermektedir.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

150 yılı aşan geçmişi ile akademik özerklik ve katılımcı yönetim anlayışını temel alan, yaşamın her alanında düşünce özgürlüğünü savunan Boğaziçi Üniversitesi, eğitim ve araştırma performansı ile dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yerini almış, kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış, mükemmeliyetçiliği benimsemiş bir kamu üniversitesidir. 

Türkiye’nin en iyi öğrencileri ile seçkin öğretim üyelerini özgür ve özgürlükçü bir ortamda bir araya getiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine kendi alanlarında güçlü bir donanım sağlarken, onlara kendilerini, Türkiye’yi ve dünyayı daha iyi tanımalarını sağlayacak bir sosyal ortam sunar. Boğaziçi Üniversitesi kültürünü temsil eden mezunlarımız bilimde, iş dünyasında, siyasette, sanatta diğer bir deyişle hayatın her kesitinde önemli roller üstlenmişlerdir.

Dünya çapındaki öğretim üyeleri yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte Türkiye üniversiteleri içinde etki değeri en yüksek, yenilikçi araştırmaları yapmaya devam etmektedir.

Her yıl 1850 yeni öğrencinin katıldığı Boğaziçi Üniversitesi’nin 6 kampüsü, 14.500 öğrencisi ve tüm dünyaya yayılmış 53.000 mezunu vardır.

Boğaziçi Üniversitesi Beykoz’da eğitime başladı
Bizi Takip Edin