Boğaz’ın kıyısında sinema günleri Beykoz Kundura başladı!

Altı yıldır İstanbullu sanatseverleri açık havada ve Boğaz’ın kıyısında keyifli yaz akşamlarına davet eden Bir Yaz Gecesi Festivali’nin film programı belli oldu.
  • 13.06.2022 00:00:00

Altı yıldır İstanbullu sanatseverleri açık havada ve Boğaz’ın kıyısında keyifli yaz akşamlarına davet eden Bir Yaz Gecesi Festivali’nin film programı belli oldu. 

galeri isbogaz manzarasinda sinema gunleri beykoz kundura b 2576

29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin film programı belli oldu.

Film ve müziğin uyumlu birlikteliğinden ilhâm alarak hazırlanan festival programı bu yıl, unutulmaz film müziklerinin yaratıcısı, 4 Oscar ve 9 Grammy ödüllü Amerikalı müzisyen Henry Mancini’ye odaklanıyor. 

61 YILDIR PARLIYOR

1994’te kaybettiğimiz usta müzisyenin bestelediği dört Blake Edwards klasiği, restore edilmiş dijital kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez Bir Yaz Gecesi Festivali’nde seyirciyle buluşuyor. 

İLK İKİ “PEMBE PANTER” İLE ÇILGIN EĞLENCE

Sakar ve şaşkın Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau’nun maceralarını konu alan meşhur “Pembe Panter” serisinin ilk iki filmi “The Pink Panther / Pembe Panter” (1963) ve “A Shot in the Dark / Karanlıkta Bir Çığlık” (1964) festivalin ilk haftasında gösterilecek.

galeri isbogaz manzarasinda sinema gunleri beykoz kundura b 8935

TÜM ZAMANLARIN EN İYİ KOMEDİLERİNDEN

 Audrey Hepburn’ün ikonik performansıyla da hafızalara kazınan 1961 yapımı romantik başyapıt “Breakfast at Tiffany’s / Tiffany’de Kahvaltı” ve 1968 yapımı çılgın komedi “The Party / Tatlı Budala” da festivalin son haftasında izlenebilecek.

BİLETLER BEYKOZKUNDURA.COM’DA 

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin önderliğinde 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Beykoz Kundura’da altıncısı düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 100 TL’den ve sınırlı sayıda satışa sunulan film biletlerini beykozkundura.com adresinden alabilir, iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

İlgili Haberler