Boğaz’ın kıyısında sinema keyfi Beykoz Kundura’da başladı!

Kundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği açık havada film ve müzik etkinliği Bir Yaz Gecesi Festivali Beykoz Kundura’da başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği açık havada film ve müzik etkinliği Bir Yaz Gecesi Festivali Beykoz Kundura’da başladı.

Beykoz Kundura’daki festival, 16 Temmuz-12 Eylül tarihleri arasında filmden müziğe uzanan bir program sunuyor. 

İstanbullu sanatseverleri Boğaz’ın kıyısında karşılayacak Bir Yaz Gecesi Festivali 16 Temmuz itibariyle başladı. Kundura Sinema ve Sahne’nin beşincisini düzenlediği ve 12 Eylül’e dek Beykoz Kundura’da gerçekleşecek festival, film ve müzik tutkunlarına unutamayacakları yaz geceleri yaşatacak.

Festivalin ilk hafta sonunda, kadınların tutkulu kamerasından aşka, hayata ve sinemaya başka gözlerle bakacağımız üç film yer alıyor. 17 Temmuz Cumartesi akşamı, Sarah Gavronun tarihin ilk kadın hareketlerinden birini usta oyuncularla perdeye taşıdığı etkileyici draması “Suffragette / Diren!” (2015) seyirciyle buluşurken; 18 Temmuz Pazar akşamı da, Callisto Mcnulty’nin seyirciyi 1970’lerin feminizminin kalbine ışınlayan hınzır belgeseli “Delphine et Carole Insoumuses / Delphine ve Carole” (2018) ve Elizabeth Sankey’nin romantik komedi filmlerinin ilişkilere ve aşk anlayışımıza etkisini kurcalayan eğlenceli belgeseli “Romantic Comedy / Romantik Komedi” (2019) bir arada gösterilecek.

Aralarında “A Star Is Born / Bir Yıldız Doğuyor”, “Black Swan / Siyah Kuğu”, “Red Shoes / Kırmızı Pabuçlar”, “Suffragette / Diren!” ve “Judy”nin de olduğu 11 film seyirciyle buluşacak.

1920’lerden dört sessiz film de BaBa ZuLa, Korhan Futacı, Gonca Feride Varol, Kolektif İstanbul’un canlı performansları eşliğinde gösterilecek.

16 Temmuz – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek. Bilet ücretleri film gösterimlerinde Öğrenci 40 TL, Tam 60 TL; canlı müzik eşliğinde gösterimlerde Öğrenci 50 TL, Tam 70 TL olarak satışa sunulurken, konserler için de Öğrenci 65 TL, Tam 80 TL olacak.

Biletler ve ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

Boğaz’ın kıyısında sinema keyfi Beykoz Kundura’da başladı!
Bizi Takip Edin