Boğazın Yargıçları'ndan Belediye Başkanına mektup

Beykoz 1908 taraftar gurubu Boğazın Yargıçları, Beykoz Spor’un durumu ile ilgili Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e bir mektup yazdı.

Beykoz 1908 taraftar gurubu olan Boğazın Yargıçları-2001, içerisinde Beykoz Spor’un durumu ile ilgil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz 1908 taraftar gurubu Boğazın Yargıçları, Beykoz Spor’un durumu ile ilgili Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e bir mektup yazdı.

Beykoz 1908 taraftar gurubu olan Boğazın Yargıçları-2001, içerisinde Beykoz Spor’un durumu ile ilgili soruların da yer aldığı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e atfen bir mektup yayaınladı.

Bogazın Yargıçları 2001 adına Turgay Gençdoğan tarafından kaleme alınan mektup;

Sayın Yücel Çelikbilek;

Tabi ki bu mektubun konusu BEYKOZ SPOR. Uzun bir mektup yazıyorum size. Konusunu baştan yazdım ki hem mektubun uzunluğu hem de konusu nedeniyle okumayın diye.

Günümüz şartlarında insanlar partilere oy verirken sadece menfaatlerini gözetirler. Eskisi gibi ideolojik ve babadan-atadan dolayı oy verenlerin yüzdesi oldukça azaldı. Ama bu durum oldukça normal. Çünkü; Kiminin bir torba kömüre ihtiyacı var, kiminin evinin tapusuna, kiminin malına-mülküne değer kazandırmaya, kimi de sırf genlerindeki muhalefet duygusu nedeni ile zıt bir partiye oy vermeye…

 Ben ve benim gibi BEYKOZ SPOR sevdalıları da oy vereceğimiz partiyi takımın menfaati doğrultusunda seçiyoruz. Biz yani “Boğazın Yargıçları” nın herhangi bir siyasi görüşü yoktur, adayın hangi partiden olduğunu da pek önemsemeyiz. Sadece ve sadece takıma yapacağı katkıyı göz önünde bulundururuz ve ona göre oy veririz. Dolayısıyla da sizin BEYKOZ SPOR’a bakış açınızı da önceden tahmin ettiğimiz için size oy vermedik.

En başından başlarsak, seçim vaatlerinizin içinde “Beykoz Arena” adını verdiğiniz bir spor kompleksi vardı. Böyle bir stadın sadece bir seçim vaadi olarak kalacağını bildiğimiz için zerre kadar heyecan duymadık. Zira mevcut stadımız bize maçlara çıkmak için yetiyordu. Yalnız üzerine basarak söylüyorum sadece maçlara çıkmak için yetiyor, tesis antrenman vs için tabi ki yetersiz…

Göreve geldiğinizde takımı Yılmaz Vural istedi sizden, şartlarda anlaşamadığınız için vermediniz. Haklısınız veya haksızsınız yorumuna sonra da değiniriz, üzerinde pek durmaya gerek de yok aslında.

Asıl mevzu ise bundan sonra madde madde gidelim, çünkü bu soruların cevaplarını hiçbir zaman vermediniz siz. Birkaç klişe cümle kurdunuz sürekli ve size soru soranları da yıldırdınız. Ama artık biz bu soruların cevaplarını istiyoruz.

Bu mektubu  Zeki Aksu’nun dayatmaları veya telkinleri ile yazdığımızı da düşünüyor olabilirsiniz. Ama hep şunu söylüyoruz ki “Beykoz’da yalakalık! yapmayan, kimseden herhangi bir menfaat beklemeyen, tam anlamıyla BAĞIMSIZ sözünün hakkını veren tek Sivil Toplum Örgütü Boğazın Yargıçları’dır” . Emin olun Zeki Aksu’ya gösterdiğimiz tepkinin % 1 ini dahi göstermedik size. Hala kendisine herhangi bir desteğimiz de yoktur. Takım menfaatleri susuyoruz sadece.

Ama şimdi açıkça söylüyoruz ki; Hangi küme de olduğumuzun zerre kadar önemi olmamasına rağmen, “Beykoz Belediye Başkanı” sıfatıyla takıma göstermiş olduğunuz bu anti tutum nedeniyle bizim için 1. Suçlu sizsiniz! Sizin bu takımın bu durumda olmasında ki payını %60 dır. %30 luk kısmı Zeki Aksu’ya kalan %10 luk kısmı da duyarsız “BEYKOZ HALKI” nındır.

Zeki Aksu’nun payı bu kadar mı diye soracak olursanız, aslında hiç suçu yok. Onu hala görevde tutan Beykoz’un 1. Sırada ki İdari Erkan’ı olarak Sayın Kaymakamımız Aydın Ergün’ün suçudur…

Şimdi 3 yıldır sabah akşam beynimizi kurcalayan sorular var;

1. Ortada bir protokol var. Zeki Aksu ile sizin aranız da şahitler huzurunda ve altında sizin ıslak imzanız olan bir protokol bu. Bu protokole göre Beykoz Spor Kulübünün borcu olan 4 milyon TL yi ödeyeceğiniz hakkında. Bu paranın ne kadar lık kısmını ödediniz. Herkesin ağzına sakız olduğu gibi (Sizinle bire bir görüşmemiz de 1.8 milyon TL ödediğinizi söylemiştiniz) 1.8 Milyon TL lik kısmını mı ödediniz.

2. Ödediyseniz hiç Zeki Aksu’ya bu parayı nereye kullandığı ile ilgili hesap sordunuz mu?

3. Geri kalan kısmını neden ödemediniz? Ödemeyi düşünüyor musunuz?

4. Kalan alacak ile ilgili Beykoz Spor Kulübü size dava açtı, demek ki burada haklı olan Beykoz Spor Kulübü oluyor!

5. Geçen 3 sene de bir kere bile BEYKOZ SPOR’un maçına neden hiç gelmediniz. Bunu size bire bir sorduğumda küfürlü tezahüratlar nedeniyle dediniz ancak, son 3 senedir küfürlü tezahürat nedeni ile ceza aldığımız maç sayısı maksimum 2 dir. Onlarda da gerekli açıklamalar yapılmıştır.

6. Geçen sene Beykoz Meydanında size futbolcuların tesislerde sağlıksız koşullarda kaldıklarını, ve günlük iaşelerinin Boğazın Yargıçları’nın aralarında topladığı paralarla karşılandığını bizzat kendim söyledim. Bu söylemin de size BEYKOZ SPOR Kulübü adına olmadığını taraftarlar adına olduğunu belirtip yardımcı olmanızı istedim. Olumlu yanıt vermenize rağmen hiçbir şekilde yardım etmediniz.

7. Okursanız eğer bu sene futbolculara maaş verdiğinizi de söyleyeceksiniz, lütfen bize bu sene kulübe kaç liralık yardım yaptığınızı söyleyin, kulübün yetkililerinin bize söylediği rakamla sizin söylediğiniz karşılaştırmak istiyoruz.

8. Kulüp binasının sizin için ne gibi bir önemi var?

9. Velev ki Beykoz Spor Kulübüne ayıracak bir bütçeniz yok. Sarayı andıran “Yeni Belediye Binası” inşaatının bütçesinin onda birini ayıramaz mıydınız bu takım için?

10. Zeki Aksu’nun başarısız olduğunu düşünüyorsanız neden hiçbir şey yapmadınız ?

11. Bu takım sizin sırtınız da bir kambur mu ?

12. Sırf alt yapı takımlarınızın sahaya çıkması için çeşitli ürünler satarak, aramızda para toplayarak yaptıklarımız hiç mi kulağınıza gelmedi. Biz bu kulüp çatısı altında yaklaşık 100 tane genç kardeşimizin spor yapmasını sağladık. Bu bizim görevimiz miydi? Biz bunu yapmasaydık bu çocukların kötü alışkanlıklar edinmesi nedeni ile hiç suçluluk hissetmez miydiniz.

13.   Çok şiddetli bir şekilde merak ediyoruz, bu takımın içinde olduğu durumu gerçekten bilmiyor musunuz? Yoksa bilip de görmezden mi geliyorsunuz?

14.   Bizim Uykularımızı kaçıran bu durum sizi hiç mi rahatsız etmiyor?

Sayın Yücel Çelikbilek;

Zeki Aksu’yu  1 sene boyunca, gerek Beykoz Stadındaki, gerekse de deplasmandaki her maçta protesto ettik yeri geldi bu protestolardan dolayı takıma destek vermeyi da bıraktık. Sonuç da kendi kendimize zarar verdik.

Onlarca kez düşünmemize, onlarca kez aklımıza gelmesine rağmen sağ duyulu davrandık ve size bir gün olsun bu protestoları yansıtmadık. Hatta 4 gün boyunca buz gibi soğuğun altında donarak topladığımız yaklaşık 5000 imzayı dahi size göndermedik. Çünkü her seferinde aklımıza gelen şu oldu; “Acaba zaten takıma sırtını dönen bir Belediye Başkanı, iyice nefret eder hale gelir ve kulübün kapısına kilit vurur mu?

Acı ama hayatın bir gerçeği var, insanlar hakkında bir söylem çıktığında kendisini aklayana kadar onlarca senaryo kurulur. Siz bizlerin aklındaki soruların hiç birini cevaplandırmadınız bugüne kadar. Biz de bunun içindir ki 1. Derecede suçlu olarak sizi görüyoruz.

Bu sene yaklaşık 3 yıldır Takım ile ilgili sorunlardan dolayı 2 plana attığımız taraftarlık görevimize yeniden 4 elle sarıldık. Futbolcuların lisans ücretleri, yemek paraları, ulaşım giderleri, maaşları, yatacak yer sorunları vs bunlara kulaklarımızı tıkadık.

Bu sene biz bu amatör ligden kurtulmak istiyoruz. Kulübün sizi mahkemeye verdiğini de biliyoruz. Tek isteğimiz, uzlaşmanız ve bu sene bu takımı şampiyon yapanızdır. Tesis yapmanızdır, kalıcı gelir kaynakları oluşturmanızdır.

Bakın sizden önceki Belediye Başkanı Sayın Muharrem Ergül, 100. Yılda takımı şampiyon yaptığı ile anılacaktır. Siz ise 3 yıl üst üste küme düşüren Belediye Başkanı olarak anılacaksınız.

Ama ince bir detay şu ki Sayın Muharrem Ergül’de Başkanlığının son senesinde şampiyon yapmıştır takımı.

Gelin artık Boğazın Yargıçları’nın sesine kulak verin Sayın Başkan. Zeki Aksu’yla olmayacağını düşünüyorsanız başkasını atayın. Ama bu sene destek verin.

Sayın Başkan;

Boğazın Yargıçları’ndaki bireylerin en düşük eğitim seviyesi Lise düzeyindedir. Doğru ile yanlışı ayırabilecek potansiyele de sahiptir. 3 yıldır sizin bu takıma karşı izlediğini politikanın yanlış olduğunu düşünüyoruz ve bu sene bu takıma tam destek vererek geçmişi unutturmanızı istiyoruz. Bizlerin sizin hakkınızdaki bu düşünceden kurtulmamızı sağlayın.

Ama her ne olursa olsun bir açıklama bekliyoruz sizden. Geçmişle ilgili sorduğumuz sorular ve bu sene göstereceğiniz tutumla ilgili bir açıklama.

Açıklama yapmayacaksanız ve BEYKOZ SPOR ile ilgili tutumunuz bu şekilde devam edecekse bizim için bu takımın içinde bulunduğu durum ile ilgili en büyük suçlu hep siz olacaksınız…

Not: Bu mektubu okumanız için size, elden, facebook, twitter ve e-mail yoluyla ulaştıracağız…

Bu Sene Sesimiz Daha Gür Çıkacak!!!

Boğazın Yargıçları 2001 Adına

Turgay Gençdoğan

Boğazın Yargıçları'ndan Belediye Başkanına mektup
Bizi Takip Edin