Bu iddialar Beykoz’da çok konuşulacak!

Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesinde imar planının iptal edilmesinin ardından davanın avukatı Taner Kunt ve eşi hakkında kafaları karıştıran flaş iddialar ortaya atıldı.
  • 9.10.2022 00:00:00

Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesinde imar planının iptal edilmesinin ardından davanın avukatı Taner Kunt ve eşi hakkında kafaları karıştıran flaş iddialar ortaya atıldı.

Beykoz Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”nde rezerv alanı ilan edilen 487 ada 3 parselin imar planı İstanbul 13. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Kamuoyunun gündemini oldukça meşgul eden kentsel dönüşüm projesinde mahallenin avukatlarından Taner Kunt’un eşi Ayşegül Tezol Kunt’un iptal kararını veren mahkemenin kâtibi olduğu iddiası ortaya atıldı. 

Bu iddialar ise beraberinde Tokatköy’de işleyen yargı sürecinin şeffaflığına gölge düşürüldüğü söylemlerine neden oldu.

galeri isbu iddialar beykoz da cok konusulacak 4202

MAHKEME KARARINI 4 AY ÖNCESİNDEN YAZDI!

Tokatköy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesinin avukatlarından biri olan Taner Kunt’un mahkemenin vereceği kararı kesin ve net bir ifadeler kullanarak yaklaşık 4 ay önce sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Mahkemenin geçtiğimiz günlerde aldığı kararı Haziran ayında açıklayan Av. Taner Kunt’un eşi olan Ayşegül Tezol Kunt’un ise kararı veren aynı mahkemede zabıt kâtibi olması Beykoz kamuoyunda tartışma yarattı.

galeri isbu iddialar beykoz da cok konusulacak 6203

DAKİKALAR SONRA NASIL HABERİ OLDU?

Mahkemenin geçtiğimiz günlerde verdiği iptal kararını yine sosyal medyada duyuran ilk kişi olan Av. Taner Kunt’un, davalı taraflara tebligat gelmeden dosya üzerinden görülen davanın iptal kararını dakikalar içinde öğrenip sosyal medyadan nasıl servis ettiği merak ediliyor.

Davanın diğer tarafları ise Taner Kunt’un açıklamasının hemen arkasından internete düşen haberler sayesinde iptal kararını öğrendi.

Aylar öncesinden planların iptal edileceğini söyleyen Taner Kunt’un iptal kararını da duyuran ilk kişi olması, eşi Ayşegül Tezol Kunt hakkında oraya atılan iddiaları güçlendirdi.

KEŞİF TARİHİNE KADAR DİRENİN!

Ayrıca Av. Taner Kunt’un devam eden dava sürecinde bilirkişi heyetinin bölgede keşif yapacağı tarihin henüz taraflara dahi bildirilmeden, haftalar önce vatandaşlara duyurduğu öne sürülüyor.

Tahliyelerin olduğu dönemde keşif tarihini de günler öncesinden nasıl öğrendiği merak edilen Av. Kunt’un bölge halkından, bilirkişilerin mahallede inceleme yapacağı tarihe kadar evlerini boşaltmayıp direnmelerini istediği gelen bilgiler arasında. 

galeri isbu iddialar beykoz da cok konusulacak 6363

EŞ DURUMU ADİL YARGIYI ETKİLER Mİ?

Beykoz kamuoyunda oldukça tartışılacak olan bu iddialar çerçevesinde Av.Taner Kunt’un eşinin iptal kararını veren mahkemenin kâtibi olması, adil yargıyı etkiler mi sorusunu akıllara düşürdü.

TOKATKÖY SAKİNLERİ TEDİRGİN 

İptal kararının ardından ortaya atılan bu iddialar, kentsel dönüşümün bir an önce bitmesini ve evlerini teslim almak isteyen Tokatköy sakinlerini tedirgin ediyor.

İlgili Haberler