Bu seçimin kazanını HDP ve MHP olmuştur!

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Ali Özcan, Beykoz İlçe Örgütü'nün koalisyon hakkında görüşlerini aldı.

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Ali Özcan, Beykoz İlçe Örgütü'ne ziyarette bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Ali Özcan, Beykoz İlçe Örgütü’nün koalisyon hakkında görüşlerini aldı.

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Ali Özcan, Beykoz İlçe Örgütü’ne ziyarette bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor şeklinde sunmak için örgütün koalisyon hakkındaki görüşlerini aldı.

CHP Beykoz İlçe Binası’nda örgüt üyeleri ile bir araya gelen Milletvekili Ali Özcan’a; İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın şehir dışında olmasından ötürü ilçe yönetiminden Hasan Özyurt eşlik etti. Toplantıya; Belediye Meclis Üyeleri Aydın Düzgün ve Aydın Habil katılırken, çok sayıda örgüt üyesi de vardı.

Seçimlere ilişkin görüşlerini de örgüt üyeleri ile paylaşan Milletvekili Ali Özcan; “Seçimin amacı, Recep Tayyip Erdoğan’a darbe vurmaktı. Bu seçimin kaybedeni AKP olmuştur, ikinci kaybedeni size CHP olmuştur. Kazananı ise, HDP ve MHP olmuştur” dedi.

Ön seçime hile karıştı, gölge düştü!

Milletvekili Ali Özcan, örgüte karşı yapmış olduğu konuşmasında şu çarpıcı ifadelere yer verdi: “Aday adayı iken, sizin oylarınızla aday olduk. Sonra da yine sizlerin ve Türkiye’deki sosyal demokratların iktidar olmasını düşünen seçmenlerimizin, bu AKP ve AKP’nin başındakilerinden kurtulmak isteyenlerin sayesinde milletvekili olduk. Ben buraya partimize destek vermiş olan örgüt üyelerime ve bana ön seçimde oy veren, vermeyen örgüt üyelerime teşekkür etmek için geldim. Oy verenler bilerek, oy vermeyenlerde tanımadığı için bundan sonra tanıyacak, bundan sonraki ön seçimde onların oylarını alacağım. Beykoz’un oylarını ön seçimde  alacağım! Parti meclisinde önce Genel Başkanımla bir konuşma yaptım. Buradaki ön seçimde yapılan bazı sıkıntıları anlattım. Ön seçimde nasıl gölge düşürüldü, müdahale nasıl yapıldı? Yönetici vasfında olan yerelde ve genelde arkadaşlarımızın kontenjanla adaylık yapıp, talep açıp, ön seçime nasıl müdahale ettiklerini tek tek anlattım… Gelecek seçimlerde biliniz ki Sayın Genel Başkanım; hem parti meclis üyesi sizin listenizden girmedim, örgüt beni oraya gönderdi, benim örgütüm bana güvendi, başka bölgelerden 9 çıkarken ben 11 çıkmışsam bunun muhakak bir sebebi vardır, dedim… Sandık ve ön seçim. Örgüte güveneceksiniz, sizi sandıktan çıkaracak. Son iki gün 12.maddeden üye yapacaksınız, aday adaylarının haberi olmayacak, bir kaç kişinin dışında. Böyle bir ön seçim olmaz. Ön seçime hile karıştı, gölge düştü. Bu bölge ilk 5 genel merkezin kontenjanıydı. Diğer kontenjanlarda, parti meclisinden çıkmıştır. Bu bölgede örgütün çıkardığı bir arkadaş var, Ali Özcan’dır”.

AK Parti ile kurulacak bir koalisyonda verilen hiçbir makamı kabul etmiyorum!

Koalisyon düşüncelerini de aktaran Özcan; “Bizim iktidarı kurabilmemiz için kırmızı plaka meraklısı olmamız lazım.  Bazı arkadaşlar var kontenjandan gelmiş, hiçbir ön seçime girmemiş, hep birilerinin bir yere yerleştirdiği adam olmuş şimdi de bedevadan kırmızı plakaya binmek istiyor. Bindirmem dedim, bindirmem! Çünkü, Adalet ve Kalkınma Partisi ile yapılacak bir iktidarda bakanlığı bana elimle koymuş gibi verseniz, bakanlığınızı bile kabul etmiyorum… Size de söylüyorum; Adalet ve Kalkınma Partisi ile kurulacak bir Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında Ali Özcan’a verilecek hiçbir makamı kabul etmiyorum! Dolayısıyla bütün bunları parti meclisinde konuştuk ve Genel Başkanımızda biz şu görevi verdi; bulunduğunuz illerde parti meclis üyesi olarak tabanın değerlendirmeleri alın. Zaten vermese de biz bunu yaparız. Biz ön seçimde size şöyle bir söz verdik: Ben sizin sesiniz, vicdanınız olacağım. Bu sözümden vazgeçmeyeceğim. Her kritik konu da size başvuracağım” dedi.

Konuşmasının sonrasında Ali Özcan, örgüt ile fikir alışverişinde bulundu. 

Bu seçimin kazanını HDP ve MHP olmuştur!
Bizi Takip Edin