Bu sene 110 bin kişi Beykoz’a geldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle 2021 Nisan’da açılan Beykoz Cam ve Billur Müzesi, bu sene 110 bine yakın kişinin uğrak noktası oldu.

Yüzlerce yıllık nadide eserlerin sergilendiği son zamanların popüler gezi yerlerinden biri olan Beykoz Cam ve Billur Müzesi, yılın ilk altı ayında ziyaretçi sayısıyla dikkatleri çekti.

https://www.youtube.com/watch?v=P7wuBRuLgao***

Milli Saraylar Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgınından sonra turizmde yaşanan hareketlilik, Milli Saraylar gişe verilerine de yansıdı. 2021 ve 2022’nin ilk 6 aylık ziyaretçi verileri arasında büyük bir fark kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle 2021 Nisan’da açılan Beykoz Cam ve Billur Müzesi de bu sene 110 bine yakın kişinin uğrak noktası oldu.

390 dönüm koruluk alan içinde, 3 bin metrekarelik kapalı alanda, modern müzecilik kriterlerine göre tefriş edilen müzede 1500 nadide eser sergileniyor.

İçerisinde modern donatılara sahip çocuk oyun parkı bulunan ormanlık alan ve 117 farklı ağaç türüne ev sahipliği yapması bakımından “botanik müze” özelliği taşıyan mekan, Pazartesi hariç her gün açık.

Bu sene 110 bin kişi Beykoz’a geldi!
Bizi Takip Edin