Bu sene 146 bin kişi Beykoz’a geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle 2021 Nisan’da açılan Beykoz Cam ve Billur Müzesi, bu sene 146 bin 223 kişinin uğrak noktası oldu. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin paha biçilmez kültürel mirası olan Milli Saraylar her yıl artan ziyaretçi sayısıyla ülkenin turizm potansiyeline önemli katkıda bulunuyor.

Milli Saraylar Başkanlığı, kendisine bağlı olan saray, köşk ve kasırlarda ağırladığı misafirlerle pandemi öncesi ziyaretçi sayısını geçmiş oldu. 2022’nin 9 aylık bölümünü kapsayan dönemde toplam ziyaretçi sayısı, 4 milyon 860 bin 282’yi buldu.

CAM VE BİLLUR MÜZESİ DİKKATLERİ ÇEKTİ

Milli Saraylara bağlı Beykoz’un ilk müzesi olan, yüzlerce yıllık nadide eserlerin sergilendiği son zamanların popüler gezi yerlerinden biri olan Beykoz Cam ve Billur Müzesi de ziyaretçi sayısıyla dikkatleri çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle 2021 Nisan’da açılan Beykoz Cam ve Billur Müzesi de senenin ilk 9 aylık bölümünde 146 bin 223 kişinin uğrak noktası oldu.

BEYKOZ TURİST AĞIRLAMANIN GURURUNU YAŞIYOR

Binlerce turist sadece Milli Saraylar’a bağlı yapıların bahçesini gezmek ve görmek için ziyarette bulundu. Ziyaretler kapsamında Beykoz, her geçen gün daha fazla turist ağırlamanın gururunu yaşıyor.

390 dönüm koruluk alan içinde, 3 bin metrekarelik kapalı alanda, modern müzecilik kriterlerine göre tefriş edilen müzede 1500 nadide eser sergileniyor.

İçerisinde modern donatılara sahip çocuk oyun parkı bulunan ormanlık alan ve 117 farklı ağaç türüne ev sahipliği yapması bakımından “botanik müze” özelliği taşıyan mekân, Pazartesi hariç her gün açık

Bu sene 146 bin kişi Beykoz’a geldi!
Bizi Takip Edin