Bu yaz Beykoz'a 200 bin ton asfalt serilecek

Beykoz'un yollarını güzelleştirecek ve konfora kavuşturacak asfalt yenileme çalışmaları başladı.

Beykoz'un yollarını güzelleştirecek ve konfora kavuşturacak asfalt yenileme çalışmaları başladı. İBB ekipleri tarafından 120 bin ton, Beykoz Belediyesi ek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un yollarını güzelleştirecek ve konfora kavuşturacak asfalt yenileme çalışmaları başladı.

Beykoz’un yollarını güzelleştirecek ve konfora kavuşturacak asfalt yenileme çalışmaları başladı. İBB ekipleri tarafından 120 bin ton, Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından ise 80 bin ton olmak üzere ilçeye bu yaz toplam 200 bin ton asfalt serilecek. 

2015 asfalt programı dâhilinde İBB ekipleri sahil ve ana arterlerde çalışmalarını sürdürürken Beykoz Belediyesi’nin programı ağırlıklı olarak, Çavuşbaşı, mahalle olan köyler ve ara sokaklarda devam ediyor.  

Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından arazide yapılan tespitler doğrultusunda kış aylarında bozulan yollar, alt yapı çalışmaları tamamlanan noktaların tamamı ve asfalt dokusu bozulan tüm yollar bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşacak.  İlçe genelinde yürütülecek asfalt çalışmasıyla yollarda sürücüler için konfor ve güvenlik de sağlanacak.   

Anadolukavağı’na Alternatif Yol Geliyor

Anadolukavağı trafiğine çözüm getirmek üzere Yoros Kalesi’nden Anolufeneri-Poyrazköy Yolu çıkışına kadar olan yolu geçen yıl genişleten Beykoz Belediyesi  bu yılki asfalt programı kapsamında yolun asfaltını tamamlayacak. 

Kavak’ta devam eden meydan düzenleme çalışması tamamlandığında mevcut yolda tek yön uygulaması yapılarak trafiğin rahatlaması, kale çevresinde ve tarihi sokaklarda yaşanan sıkışıklığın giderilmesi,  turist ve ziyaretçilere ulaşım kolaylığı getirilmesi planlanıyor.

Riva’nın Toprak Yolları İyileşiyor  

Beykoz Belediyesi ilçedeki asfalt çalışmaları kapsamında toprak yolları da stabilize asfalt malzemeyle kaplıyor. Riva’da yürütülen serim çalışmasıyla mahallenin toprak yolları asfalt kırığıyla kaplanarak toz ve çamur önleniyor.  

Bu yaz Beykoz'a 200 bin ton asfalt serilecek
Bizi Takip Edin