Burhan Yıldırım sanatta 35. yılını türkülerle kutladı

Beykozlu Türk Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım, 35. Sanat Yılı'nı türkülerle kutladı.

Ardahan'ın yetiştirdiği özel seslerden olan ve 'Çıldırın Maralı' türküsü ile yüreklere taht kuran Türk Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Türk Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım, 35. Sanat Yılı’nı türkülerle kutladı.

Ardahan’ın yetiştirdiği özel seslerden olan ve ‘Çıldırın Maralı’ türküsü ile yüreklere taht kuran Türk Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım 35. Sanat Yılı’nı yoğun bir katılımla Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde Türkü ve Şiir dinletisi ile kutladı.

Ardahan’ın yetiştirdiği özel seslerden olan ve ‘Çıldırın Maralı’ türküsü ile yüreklerimize taht kuran Türk Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım 35.Sanat Yılını yoğun bir katılımla 28 Mayıs Çarşamba akşamı Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde Türkü ve Şiir dinletisi ile kutladı.

Arsdahan’ın Çıldır ilçesi Beyrehatun köyünde dünyaya gelen Burhan Yıldırım’ı küçük yaşta başladığı türkülerle yolculuğunun 35. yılı kutlamasında Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED Onursal Başkanı Güven Doğruyol, Ardahan Dernekleri Federasyon Başkanı Yaşar Geler, Sancaktepe Belediye Meclisi üyesi Soner İkitemur, dernek temsilcileri, Beykoz Halk Eğitim Müdürü, çok sayıda sanatçı dostları ile Burhan Yıldırım severler katıldı.

Sanatçı dostları türkü ve şiirleri ile destek verirken, Burhan Yıldırım da her zaman olduğu gibi yurdun yedi bölgesinden eserleri büyük bir coşkuyla seslendirerek geceye katılanların hoşça vakit geçirmesini sağladı.

Burhan Yıldırım gecede yaptığı konuşmada hemen hemen salonda bulunan tüm misafirlere tek tek sahneden seslenerek hoş geldin derken, gecede söylenen tüm türkü ve şiirlerin Soma’da maden faciasında hayatlarını kaybeden 301 maden emekçisine ithaf ederek geceden elde edilen gelirin yarısını da bu felakette hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışladığını açıkladı.

Coşkulu ve duygu dolu gece ‘nice 35 yıllara’ dilekleri ile sona ererken biz de Beykoz Güncel Haber Ailesi olarak Burhan Yıldırım’a uzun, sağlıklı ve başarılı nice sanat yılları diliyoruz.

Burhan Yıldırım sanatta 35. yılını türkülerle kutladı
Bizi Takip Edin