Cam işleme sanatıyla ünlü Beykoz’a yakışan şenlik

Beykoz’da cam işleme sanatını yaşatmak, cam sanatçı ve ustalarını tanımak ve tanıtmak amacı ile “Acarkent Rotary Kulübü 3. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.
  • 25.10.2021 00:00:00

Beykoz’da cam işleme sanatını yaşatmak, cam sanatçı ve ustalarını tanımak ve tanıtmak amacı ile “Acarkent Rotary Kulübü 3. Beykoz Cam Şenliği” düzenlendi.

galeri iscam isleme sanatiyla unlu beykoz a yakisan senlik 9346

Cam işleme sanatıyla ünlü Beykoz’da cam işleme sanatını yaşatmak ve cam ustalarını tanımak amacıyla “Acarkent Rotary Kulübü Beykoz 3. Cam Şenliği” gerçekleştirildi.

Acarkent Rotary Kulübü ve Coliseum Sports & Life işbirliğiyle düzenlenen “Camdan Cana” temalı etkinlikte, cam sanatına gönül vermiş cam sanatçılarının birbirinden değerli eserleri tanıtılarak satışa çıkartıldı.

galeri iscam isleme sanatiyla unlu beykoz a yakisan senlik 9214

Coliseum Meydan’da iki gün süren etkinlik boyunca çocuklar ve misafirler Beykoz’daki değerli cam ustalarından cam işleme tekniklerini deneyip kendi cam figürlerini yaptılar.

Şenliğe, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Acarlar Grup Başkanı Funda Acar, Acarkent Rotary Kulübü Cam Şenliği Komitesi Başkanı Zehra Turan ve Coliseum Sports &Life yönetimi, Rotary 2420. Bölge Federasyon Başkanı Gülperi Gürpınar, Acarkent Rotary Kulübü Dönem Başkanı Didem Mülayimsi Argüden ve Acarkent Rotary Kulübü Kurucu Başkanı Ömer Saim Oğuz katıldı.

Akordeon ve keman dinletileri eşliğinde devam eden şenlikte, Beykoz’da cam sanatının ve cam ustalarının milli kültür değerlerimize katkısına değinildi.

galeri iscam isleme sanatiyla unlu beykoz a yakisan senlik 5632

ESERLERİN GELİRİ BAĞIŞLANDI

Eserlerin satışından elde edilen gelirler ise, “Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son” projesine aktarıldı.

“Uluslararası Rotary Çocuk Felcine Son” projesi ile birçok çocuğun, yaşama tutunmasına destek veren sosyal sorumluluk projesi kapsamında; 125 ülkede toplam olarak 2,5 milyar çocuğa “Çocuk Felci” aşısının uygulanmasını sağlamış, 17 milyon çocuğun ölümünü engellemiştir.

İlgili Haberler