Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği 15 Aralık'ta

Beykoz Cam Ocağı Vakfı, Türkiye'de cam sanatına gönül vermiş tüm sanatçıları ilk defa bir araya getirerek büyük bir şenliğe imza atıyor.

Cam Ocağı Vakfı ilkini geçtiğimiz yıl Aralık ayında düzenlediği “Cam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Cam Ocağı Vakfı, Türkiye’de cam sanatına gönül vermiş tüm sanatçıları ilk defa bir araya getirerek büyük bir şenliğe imza atıyor.

Cam Ocağı Vakfı ilkini geçtiğimiz yıl Aralık ayında düzenlediği “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği'”nde büyük cam ustaları ve Türkiye’de cam sanatına gönül vermiş tüm sanatçıları ilk defa bir araya getirerek büyük bir şenliğe imza attı. Bu yıl yaz aylarında ikincisi gerçekleştirilen ve her mevsimde bir defa yapılarak bir gelenek başlatan “Cam Ocağı Vakfı Şenliği'”nin üçünücüsü 15 Aralık Pazar günü eğlenceli ve öğretici cam şovları, yerli ve uluslararası cam sanatçılarının eserlerinin satışının yapıldığı kermes, küçük ikramlar ve müzik eşliğinde yeni yılı kutlayacak.

Yeni yıl öncesi yapılacak şenlikte Cam Ocağı Vakfı’nda eğitim almış, cam sanatçılarının eserleri uygun fiyata kermes alanında satışa sunulacağı gibi gün boyu cam sanatını deneyimleme fırsatı da bulabileceksiniz. Yabancı cam sanatçılarının değerli eserlerinin yanı sıra, hem şenlik gününe özel cam şovları hem de çekilişleriyle Yılbaşı coşkusunu doruğa çıkaracak!

Cam Ocağı Vakfı’nın keyifli kapalı mekanında saat 11.00 – 16.00 arasında gerçekleşecek olan şenlikte cam ustaları Mehmet Kömürcü tüm gün boyunca Çeşm-i bülbül ve cam üfleme gösterileri yapacak. Çocuklara ücretsiz boncuk yaptırılacak bu günde; Yılbaşı topu üfleme, füzyon cam tabak, çerçeve ve pano yapımı etkinlikleri ile uygun fiyata sevdiklerinize kendi ellerinizle yaptığınız Yılbaşı hediyeleri verme imkanı bulacaksınız.

Şenliğe özel olarak gerçekleşecek sürpriz cam gösterileri ile nefesleri kesecek olan Cam Ocağı Vakfı; yine bugüne özel olarak Cam Ocağı üretimlerinde %20, sanatçı eserlerinde ise %10 indirim ile en özel Yılbaşı hediyesini bulmanızı sağlayacak.

Öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu şenlikte bireysel ziyaretçi girişleri 5 TL olacak. Bilet alan ziyaretçiler arasında yapılacak çekilişle 1 kişiye, Cam Ocağı Vakfı’nın Riva Nehri kıyısındaki doğayla bütünleşik muhteşem mekanında bir gece konaklamalı 2 günlük hafta sonu atölyesi hediye edilecek. Yine bu özel günde 2013 yoğun yaz atölyelerine başvuru yapanlar atölye ücretinden %20 indirim fırsatından yararlanabilecekler. Bu geceden elde edilen gelir ile 2013 yaz sezonu için iki üniversite öğrencisine burs verilecek. Daha birçok fırsat ve hediye Cam Ocağı Yılbaşı Şenliğinde sizi bekliyor!

Beykoz Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik için rezervasyonla Levent, Kadıköy ve Kavacık’tan servis sağlanacak.

Bu eğlenceli günde tüm sanatseverleri Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği’ne katılmak üzere Cam Ocağı Vakfı’na bekliyoruz.

Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği 15 Aralık'ta
Bizi Takip Edin