Çekmeköy'de Beykoz'un tarihine tanıklık etti

Tiyatroya gönül veren amatör Beykozluların sahnelediği “Semt-i Şahane Beykoz” müzikali Çekmeköy'de örnek proje seçilerek tiyatro severlerle buluştu.

İlçenin tarihine ve değerlerine ışık tutun oyun Çekmeköylüler tarafından da büyük ilgi gördü. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tiyatroya gönül veren amatör Beykozluların sahnelediği “Semt-i Şahane Beykoz” müzikali Çekmeköy’de örnek proje seçilerek tiyatro severlerle buluştu.

İlçenin tarihine ve değerlerine ışık tutun oyun Çekmeköylüler tarafından da büyük ilgi gördü. 
“Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu” tarafından Oyuncu, Yazar ve Yönetmen Göksel Arslan’ın yönetiminde sahnelenen oyun, bir ilçede yaşayanların kendi tarihlerini sahneledikleri ilk oyun olma özelliği taşıyor.

İlçe tarihini aydınlatan yarı kurmaca yarı gerçek olayları konu eden “Semt-i Şahane Beykoz”  adlı oyunun kadrosunun tamamı ilçe sakinlerinden oluşuyor.

Oyunu izleyenler arasında bulunan tiyatro ve sinema oyuncusu Sinan Bengier, amatör oyuncuların yeteneğini ve performansını olumlu yönde değerlendirerek, farkındalık yaratan bu tarz oyunların tüm ilçelerde örnek olmasını ve oynanmasını diledi.

Tanzimat döneminde geçen oyunda tarihi karakterleri ve gündelik yaşamı sergileyen oyuncular toplumsal dayanışma, komşuluk, vefa, diğerkâmlık gibi ilçede halen yaşayan değerleri izleyicilere aktarıldı.

Tarihi Onçeşmeler’in dekorunda sahnelenen hikâyede, müzikler ve tarihi şahsiyetler kâh dramatik kâh komik bir anlatımla Çekmeköylü tiyatro severlere keyifli bir seyir sundu.

Çekmeköy'de Beykoz'un tarihine tanıklık etti
Bizi Takip Edin