Çelikbilek 2B çalışmaları hakkında bilgi verdi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B arazileriyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında 2/B arazileriyle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B arazileriyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında 2/B arazileriyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya muhtarların yanı sıra göreve yeni başlayan Kaymakam Süleyman Erdoğan da katıldı. İlçe genelinde yapılan çalışmalar ve sorunlar hakkında muhtarlarla fikir alışverişinde bulunmak ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla yapılan toplantıda 2/B arazilerinin durumu hakkında bilgiler aktarıldı.  

2/B konusunda çok çalıştık

2/B konusunda çözüm için ciddi gayret sarf ettiklerini söyleyen Çelikbilek, “ Fiyatların hala açıklanmaması, tekrar değerlendirme sürecine başlanması ciddi uğraşımız sonucudur.  Bu konuda milletvekillerimizle, bakanlarımızla uzun görüşmeler yaptık, anlattık, itiraz ettik. Onlar da itirazımızı haklı buldular. İnşallah 2/B’den yararlananların % 90’ı rahatlayacaktır. Bu konuda en fazla gayret gösteren bir belediye başkanıyım. 9 mahallemizi özel proje alanı olarak karar aldırdık. İstanbul’da yapılan en akıllı işlerden biri aldırdığımız bu karardır. Biz belediye olarak net rakamlar üzerinden vatandaşlara satışını yapacağız”  dedi.

Doğal sit ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini söyleyen Çelikbilek, “Doğal sitin kaldırılması gerektiğini her ortamda anlatmaya çalışıyoruz. Köy planları raftaydı, çıkardık. 5 binlikler tamamlandı.  Binlikler de bitince bölgenin sıkıntıları bitecek. Asfaltlamada ihale sürecinden dolayı gecikmeler yaşandı, ancak üç ay içerisinde tamamlayacağız. Her zaman belirttiğim gibi ilçemizde hizmet diğer ilçelere göre daha pahalı. Çalışmalarımızı, hizmetlerimizi imkânlarımıza göre düzenliyoruz.  Anında Hizmet çalışmalarıyla mahallelerin sorunlarını çözmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

İlçeye yeni atanan ve muhtarlarla  ilk toplantısında buluşan Beykoz Kaymakam Süleyman Erdoğan ise eğitim ve yoksullukla mücadeleye özel önem verdiğini belirtti. Erdoğan: “Eğitim- öğretimi önemsiyorum, eğitim birinci önceliğimiz. Tarihe baktığımızda eğitimden uzaklaştıkça kaybetmeye başladığımızı görüyoruz. Yoksullukla mücadeleyi çok önemsiyorum. Etrafınızdaki yoksul ve düşkün kimseleri bizlere bildirin. Onlardan biz sorumluyuz. Kapımız gönlümüz 24 saat  hem vatandaşlarımıza hem muhtarlarımıza  açıktır.  Sorunlarla birlikte çözüm önerileri de getirilmelidir. Proje odaklı çalışmalar yapmak önemli” dedi.  

Toplantıda muhtarlar da mahalle ve köylerle ilgili taleplerini dile getirdi.

Çelikbilek 2B çalışmaları hakkında bilgi verdi
Bizi Takip Edin