Çelikbilek: 'Bizler; 250 bin ferdi olan bir aileyiz'

“Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor” kahvaltı programının bu haftaki konukları Beykoz Merkez Mahallesi sakini hanımlardı.

İlçe sakinleriyle sık sık biraraya gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek haftanın üç günü düzenlenen sabah

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor” kahvaltı programının bu haftaki konukları Beykoz Merkez Mahallesi sakini hanımlardı.

İlçe sakinleriyle sık sık biraraya gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek haftanın üç günü düzenlenen sabah kahvaltılarında Beykozlu hanımları dinliyor.

AK Parti İlçe Kadın Kolları’nın katkılarıyla düzenlenen ve Merkez Mahallesi Şahinkaya mevkiinde gerçekleştirilen programda hanımlara kahvaltı ikram edildi. Çocuklarıyla ve komşularıyla kahvaltıya iştirak eden Şahinkayalı hanımlar kendi mahallerine dair önerileri ve sorunları Başkan Çelikbilek’e iletti.

Toplantıya Başkan Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Merkez Mahallesi Muhtarı Hayri Nalbantoğlu katıldı.

Hanımlara hitap eden Başkan Yücel Çelikbilek: “25 mahalle ve 20 köyümüzde durmadan ve eksiksiz çalışıyoruz. Çalışmalarımız; büyük bir özveriyle devam ediyor. Kahvaltılardaki amacımız; sizlerle sohbet etmek ve fikir alışverişinde bulunmak. Biz 250 bin ferdi olan bir ev ve aileyiz. Maalesef arazi bakımından sorunları büyük; kaynak olarak da sınırlı bir ilçeyiz. Biz de bu kaynakları en doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Çocukların koşup oynayabileceği park sayısını çoğaltıyoruz. Yollar; çevre temizliği, asfalt yapımı gibi işlerimizin yanında; çocuklarımıza farklı branşlarda kurslar veriyoruz. Kültürel ve sosyal yardımlarla ilçe sakinlerimize hizmet ediyoruz. Genel olarak ulaşım, eğitim, sağlık gibi pek çok konuda gelişmeler yaşandığını, sizler de görebilirsiniz. Kısaca artık herkes insanca imkânlardan yararlanıyor” dedi.

Bu bölgeyle ilgili 2B alanında ciddi adımlar atıldığını ifade eden Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti: “Kısa süre içinde imar planlarıyla ilgili yeni güncellemeler yapılacak. Gündemde öngörünüm de var. Yasa çıkınca problemlerin çözüleceğine inanıyorum. Ulaşımla ilgili problemlerinizi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve İETT’ye iletiyoruz. Yeni hat ve çalışmalarda bulunuyorlar. Çöp konusunda da sizlerden hassasiyet bekliyoruz. Ne olur poşete değil; çöp bidonlarına atınız. Parkları sizler için güzelleştiriyoruz. Ancak çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmanızı bekliyoruz. Yakında bu bölgede yaklaşık 40 milyon dolarlık devasa yatırımlar olacak. Olimpik bir stadyum, yüzme havuzu, spor salonu, 6 okul, eğitim kampüsü, üniversite ve Kaymakdonduran eğlence ve mesire alanıyla turizm, kültür, eğitim ve spor vadisi oluşturulacak

Hanımlar da toplantıların oldukça verimli geçtiğini belirterek, Başkan Çelikbilek’e teşekkür ettiler.

Aysel Alkan(Özel Tur Danışmanı): Başkanımızdan memnunuz. Mahalleli olarak sorunlarımızın çözümünü istiyoruz. Başkanımızın bu konudaki çabalarını da görüyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Fatma Çamurcu (Ev Hanımı): Çalışmalar güzel gidiyor. Önceden çalışıyordum. Şimdi çocuklarımı büyütüyorum. Sonra işime geri dönmeyi istiyorum. Bu anlamda vaktimi böyle yararlı toplantılara katılarak değerlendirme imkânı buluyorum. Başkanımıza; bize verdiği önem için teşekkür ederiz.

Letafet Yunuslar (Ev Hanımı): Başkanımızın bize verdiği değeri ve desteği her zaman görüyoruz. Kendisine ve ekibine teşekkür ederiz.

Çelikbilek: 'Bizler; 250 bin ferdi olan bir aileyiz'
Bizi Takip Edin