Çelikbilek'ten medya günü

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TV Net'in ve Radyo Klas'ın sorularını yanıtladı.

Başkan Çelikbilek, TV NET haber bültenine ve Radyo Klas'a konuk oldu. Başkan Çelikbilek, her iki medya kuruluşunda da yaptığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TV Net’in ve Radyo Klas’ın sorularını yanıtladı.

Başkan Çelikbilek, TV NET haber bültenine ve Radyo Klas’a konuk oldu. Başkan Çelikbilek, her iki medya kuruluşunda da yaptığı çalışmalardan bahsetti. Başkan Çelikbilek, Beykoz Çayır Festivali’nden, kardeş aile projesine kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Başkan Çelikilek, TV Net’te daha çok “Kardeş aile Projesi”ne ve “Bir Yuva Arıyorum Projesi”ne değinirken, Radyo Klas’ta ise; daha çok “Beykoz Çayır Festival”i üzerine durdu. Festivalde sunuculuk yapacak olan Radyo Klas DJ’i Hopdedik Ayhan, festivale geleceği günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Ayrıca Ayhan, Başkan Çelikbilek’ten bin fidandan oluşacak hatıra orman alanı sözünü de aldı.

FESTİVAL İNSANLARI BİRARAYA GETİRİYOR

Beykoz Çayır Festivali’nden bahseden Çelikbilek, 16 il derneğinin katıldığını ve her gece 2 derneğin program düzenlediğini söyledi. Festival sayesinden insanların biraraya geldiğinin altını çizen Çelikbilek, “Bu tür organizasyonlar insnaların kaynaşması ve hoşça vakit geçirmesi açısından çok önemli” dedi. Bu geceleri ” Yöresel Geceler” olarak adlandırdıklarını söyleyen Çelikbilek, “Dernekler yörelerinin kültürlerini bu organizasyonla sergiliyorlar.” dedi. Çelikbilek, festivalin 2 gününün kendilerinin belirlemiş olduğu konsepte yapılacağını söyleyerek, ” Cumartesi günü sünnete şöleni olacak ve pilav dağıtılacak. Pazar günü ise 60 çiftimizin nikahını kıyacağız.” dedi.

 

BİR SİYASİ PARTİ BURSLARI İPTAL ETTİ

“Kardeş Aile Projesi”ni anlatan Başkan Yücel Çelikbilek, ” Bir siyasi partinin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi belediyelerin burs verme işlevini iptal etti. Bizde ne yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir projeyi hayata geçirdik.” dedi. Başkan Çelikbilek, bu projeyle durumu kötü olan alilere maddi ve manevi destek sağladıklarını da sözlerine ekledi.

YURTDIŞINDAN ŞİKAYET MEKTUPLARI ALIYORDUK

Medya kuruluşlarının sorusu üzerine “Bir Yuva Arıyorum Projesi”ne değinen Başkan Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un bu konuda adı çıkmıştı. Bu proje Beykoz’un yanısıra İstanbul’u da rahatlattı. Göreve geldiklerinde yut dışından şikayet mektupları aldıklarını söyleyen Çelikbilek, ” Biz bu projeyi hayata geçirdikten sonra artık gelen mektupların hepsi teşekkür mahiyetinde.” dedi

Bu çalışmalarla birlikte artık Beykoz’un turizm yönünü öne çıkardıklarının altını çizen Başkan Çelikbilek, bundan sonra Beykoz’un bir turizm merkezi olacağını söyledi.

İSTANBUL’A TEPEDEN BAKACAĞIZ

Henüz yapım aşamasına geçilmemiş fakat projesi tamamlanmış olan projelerden de bahseden Çelikbilek, “Karlıtepe’ye bir kule yapacaklarını ve Beykozluların İstanbul’u rahatlıkla izleyebileceklerini söyledi.

Son olarak “Film Platosu”nu anlatan Çelikbilek, ” Türkiye’nin buna ihtiyacı vardı. Yeşilçam nasıl bir klasikse bizim projemizde öyle olacak.” dedi.

Çelikbilek'ten medya günü
Bizi Takip Edin