Çelikbilek'ten memurlara ekonomik destek

Beykoz Belediyesi ile BEM-BİR-SEN 7 Nolu şubesi arasında süren görüşmeler sonucunda, memurlara ekonomik destek sağlanması kararlaştırıldı.                   &nb

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ile BEM-BİR-SEN 7 Nolu şubesi arasında süren görüşmeler sonucunda, memurlara ekonomik destek sağlanması kararlaştırıldı.                                    

İmzalanan protokole göre Ramazan ayı, Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi ek ödemeler yapılacak. Bu karar memurlar tarafından sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan öncesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi memurların ekonomik durumlarını iyileştirme yolunda önemli bir adım attı. BEM-BİR-SEN Beykoz Şube Başkanı Orhan Şanlıer ve memurlar  bu karardan dolayı mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Başkan Çelikbilek de, protokolle, Anayasanın 53.maddesi ve ülkemizin imzaladığı İLO sözleşmeleri doğrultusunda, çalışma hayatını düzenleyen anayasa hükümleri ve devletin temel niteliklerinden olan sosyal devlet ilkesi çerçevesinde, çalışanların ekonomik durumunu imkanlar ölçüsünde düzeltmek, onların insanca yaşamını sağlamak, aynı işi yapan kişiler arasındaki ücret dengesini sağlamak, adaletli ücret dağılımı ile ekonomik ve sosyal barışı sağlayarak, demokratik ve katılımcı çalışma düzenini oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
İmzalanan protokole göre, Ramazan ayı için her memura 500, Ramazan Bayramı öncesi 500, Kurban Bayramı öncesi ise 1000 TL ödeme yapılacak.

Çelikbilek'ten memurlara ekonomik destek
Bizi Takip Edin