Çelikbilek'ten spor kulüplerine ödüllü kampanya!

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), aylık olağan toplantısında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kulüplere ilginç proje ve ödül teklifleri önerdi!

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), aylık olağan toplantısını bu kez…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), aylık olağan toplantısında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kulüplere ilginç proje ve ödül teklifleri önerdi!

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği (BİSK), aylık olağan toplantısını bu kez Soğuksu Spor Kulübü’nde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kulüplere ilginç proje ve ödül teklifleri önerdi!

Soğuksu Spor Kulübü sahasında gerçekleşen kahvaltıya Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, Dr. Yaşar Kansak, Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydın, Akbaba Köyü Muhtarı ve Akbaba Köyü Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç, U-14 takımı ile ev sahibi kulüp Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Hasan Avcı ile kulüp başkanları katıldı.

Asım Özdemir, konuşmasına duygulandığı bir olayı anlatarak başladı

Toplantının açılış konuşmasını yapan BİSK Başkanı Asım Özdemir, sözlerine geçtiğimiz günlerde başından geçen bir olayı aktararak başladı.

Sokakta ağır yaralı bir kedi bulduklarını ve bunu Beykoz Belediyesi Hayvan Barınağı’na  bildirdiklerini ifade eden Özdemir, belden aşağısı felç durumda bulunan bu hayvanın yetkililer tarafından teslim alınarak, gerekli ameliyatın yapıldığını belirtti ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, Belediye Başkanı Çelikbilek’e teşekkür etti.

U-14, final maçında Galatasaray Florya Tesisleri’nde oynayacak

Konuşmasının devamında, Beykoz karması olan U-14’ün yarı final maçına kadar yükseldiğini ve burada galip geldiği takdirde de Galatasaray Florya Spor Tesisleri’nde final maçına çıkacağını duyuran BİSK Başkanı, asıl güzel olanın ise, takımı oluşturan gençlerin derslerinde de çok başarılı olmaları, hatta içlerinde okul birincileri dahi bulunması olduğunu söyledi.

Şeref Kurtuluş: Gümüşsuyu sahasına kilit vurulmuyor!

Özdemir’in ardından bir konuşma yapan Gümüşsüyu Spor Kulübü’nün yeni Başkanı Şeref Kurtuluş ise, sahalarının Gümüşsuyu’na mâl olmuş bir alan olduğunu belirterek, tüm mahalle gençlerinin faydalanması için burayı çocukların kullanımına açtıklarını belirtti. Kurtuluş, bu nedenle “ sahaya kilit vurmadıkları” hususuna vurgu yaparak, “ bu, çocukların hoşlarına gidiyor. Onları asfaltta veya yollarda top oynamaktan kurtardığımız için mutluyum” dedi.

Hasan Avcı: Soğuksu Spor, artık o eski kavgacı kulüp değil!

Kurtuluş’un ardından söz alan Soğuksu Spor Kulübü Başkanı Hasan Avcı, misafirlerini selamlayarak başladığı konuşmasında, kulübü devraldıklarında federe olarak 3 sene boyunca hiç liglere çıkmadıklarını hatırlatarak, “ ancak bu sene 6 kategoride mücadele ediyoruz” dedi.

Kulüp Başkanı Avcı, sözlerinin devamında “ eski kavgacı Soğuksu’yu bıraktıklarını” ifade ederek, şu anda gittikleri her yerde saygıyla karşılandıklarını hatırlatmasını yaptı. Takımlarının sarı kart dahi görmediğini kaydeden Avcı, 1,5 sene içinde Soğuksu Spor Kulübü’nü yaptığı her maç sonrası olay çıkaran, kavgacı bir etiketten kurtardıklarını belirtti.

Hasan Avcı, konuşmasında, “yetiştirdiğimiz futbolcularımıza önce ahlak, ahlak, ahlak diyoruz” açıklamasını yaptı ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

Muammer Aydın: Soğuksu sahası ile ilgili talepler bizi rahatsız ediyor!

Soğuksu Muhtarı Muammer Aydın ise, Soğuksu Spor Kulübü sahası ile ilgili olarak, bu yerin kendi mahallelerine verilmesini isteyenlerin bulunduğu hatırlatarak, “bu bizi rahatsız ediyor” dedi. Aydın, “bu sahanın Çukurçayır ve İncirköy ile ortaklaşa kullandığımız bir yer olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz” dedi.

Adem Sefer: Spor, bir ahlaktır

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ise konuşmasının başında kahvaltıda bulunma sebebini “bir siyasi partinin ilçe başkanı olması dolayısıyla değil, kahvaltının düzenlendiği yer olan Soğuksu Mahallesi’nin bir sakini ve ev sahibi olması” şeklinde açıkladı.

Sporun bir “ahlak” olduğunu ifade eden Sefer, Beykoz’u daha yaşanabilir bir düzeye getirmek için muhakkak bir şeyler yapılması gerektiğini ifade etti.

Adem Sefer, Beykoz’da kulüp başkanlığı ve yöneticiliği yapmanın zor bir iş olduğunu da belirterek, konuşmasını sadece maçlarda değil, okul derslerinde de başarı gösteren U-14’ü tebrik ederek sonlandırdı. 

Yücel Çelikbilek: Belediye başkanları dağıttıklarını kendi cebinden dağıtmıyor

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, göreve geldikleri günden bu yana spor kulüplerine her zaman destek vermeye çalıştıklarını ifade ederek, “ Beykoz’un arazisi çok geniş, amatör spor kulübü sayımız da çok fazla. Spor kulübü kurmak iyi bir şey ancak altyapısını da önceden oluşturmak lâzım” dedi.

Çelikbilek, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Bize düşen, kulüplerimize olabildiğince imkânlar sağlamaktır. Belediye, elinden geldiği kadar her şeyi yapmak ister. Yapması, kendisine bir kazançtır. Beykoz’un adını duyurduğumuz zaman bundan en çok biz memnunluk duyacağız. Belediye başkanları, dağıttıklarını kendi cebinden dağıtmıyorlar ki! Belediye, ilçenin ürettiği değerlerden verebildiği kadarını size verir. Demek ki, Beykoz’un ürettiği değerler sınırlı.”

Başkan’dan spor kulüplerine çağrı!

Sporun “kardeşlik duygusu” aşılaması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı, konuşmasında ayrıca sporcu gençlerin sokak hayvanları da dahil olmak üzere çevre konusunda bilinçli olmaları ve toplumda bu yönde bir algı oluşturmaları gerektiğine işaret etti.

Çelikbilek, bu amaçla toplantıda hazır bulunan Kulüp başkanlarına seslenerek, bir çağrıda bulundu.

Beykoz’da çöp toplayın, fidan dikin!

Spor kulüplerine belirli gün ve haftalar çerçevesinde etkinlikler yapabileceklerini hatırlatan Belediye Başkanı, “ ben kulüplerin yerinde olsam, bu hafta çevre haftası mı, ellerine çöp torbaları veririm çocukların, Beykoz’da çöp toplattırırım!” dedi.

Belediye Başkanı, halkın duyarsızlığından şikâyetçi

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, burada esas olanın gençlerin çöp toplaması değil, mahallelide bir çevre bilinci uyandırmak olduğuna ise özellikle vurgu yaptı.

Çelikbilek’in üzerinde durduğu husus ise, oldukça rahatsızlık duyduğu bir konu olan Beykoz’da yaşayanların çöp toplama gün ve saatlerine aldırış etmeksizin çöplerini sokağa bırakmaları ve kedi ve köpeklerin de bunları parçalaması ve dağıtması sonucunda da pis bir çevre görüntüsünün oluşmasıydı.

Gördüklerim beni üzüyor!

Çelikbilek, sabahları işe giderken araba ile sokakları özellikle dolaştığını belirterek,“ gördüklerinin kendisini üzdüğünü” ifade etti.

Belediye Başkanı, kulüplere çöp toplamasalar bile, en azından her kulübün kendi mahallesinde, sporcularına “çevreyi temiz tutalım” şeklinde sloganların yazılı olduğu tişörtleri giydirerek dolaştırmalarının dahi yeterli olacağını söyledi.

Birinci gelen spor kulübüne 5 bin TL!

Spor kulüplerinin gerçekleştirecekleri bu etkinlik ile tüm İstanbul’a da örnek olacaklarını ifade eden Çelikbilek, “ biz Beykozlu sporcularımız ile Beykoz’un sokaklarına sahip çıkmak istiyoruz” dedi ve “ bunu kim yaparsa ona ödül vereceğiz!” açıklamasında bulunarak, ilk 3’e giren kulüplere para ödülü vaat etti!

Buna göre, birinci gelen kulübe 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye ise 2 bin TL para ödülü verilecek!

Ayrıca ödüllü bir “ İyilik Projesi” de var!

Yücel Çelikbilek, sözlerinin devamında yeni bir projelerinden daha söz etti. Söz konusu proje kapsamında, Beykoz’da yardım edilmesi gereken kişilere yapılması gerekli her türdeki yardımın Gençlik Konseyi tarafından tespit edileceğini söyleyen Başkan Çelikbilek, Belediye’nin de bu yardımlara destek vereceğini ifade etti. Çelikbilek, bu anlamda en iyi çalışmayı yapan gençlerin de yurt dışındaki farklı etkinliklere gönderileceğini kaydetti.

“ Mahallende el öp” kampanyası!

Belediye Başkanı’nın başlatacakları ve üzerinde ciddiyet ile duracaklarını duyurduğu bir diğer proje ise, “Mahallende El Öp” kampanyası oldu!

Çelikbilek, bu kampanya ile ilgi olarak yaptığı açıklamaya şu soruyu sorarak başladı: “ Kaç çocuk eve giren babasının elini öpüyor?” Eve girdiği zaman çocuğunun oturduğu yerden kalkmayarak, elini öpmediği kişilerin babalıklarının sorgulanması lâzım geldiğini kaydeden Belediye Başkanı, “ hiçbiriniz ben babayım demesin! Fiziken babasınız ama mânen baba olamamışsınız demektir. Çocuk oturduğu yerden kalkmıyor ise, nasıl babasınız ki siz?” diye sordu.

Vatandaşları Karlıtepe’de yürüyüş yapmaya davet etti!

Gerçekleştirecekleri bu tür kampanyalardaki amacın toplumun bütün değerlerini öne çıkarmak olduğunu ifade eden Çelikbilek, “çocuklarınıza yolda büyüklerine selam vermeyi öğretin. Spor, mahalledeki 200 çocuğa top oynatmak demek değildir” dedi ve “yürüyüş yapmanın, tüm sporların atası” olduğunu ifade ederek, tüm spor kulüplerini ve vatandaşları, yapımı devam eden Karlıtepe’deki alanda yürüyüş yapmaya davet etti.

Başkan’dan şampiyon olursa, U-14’e “güzel bir yemek” vaadi!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz karması olan U-14’ü bu zamana kadar gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik etti ve final maçını da kazandıkları takdirde kendilerine “ güzel bir yemek” vaad etti!  

Bir sonraki toplantı Gümüşsuyu’nda

Kahvaltılı toplantı, katılımcıların bir hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından son buldu.

BİSK’in bir sonraki aylık toplantısı Gümüşsuyu Spor Kulübü’nde yapılacak.

Haber: Arzu Başlantı

Çelikbilek'ten spor kulüplerine ödüllü kampanya!
Bizi Takip Edin