Cennetin çocukları Beykoz'da güzel bir gün yaşadı

İHH Beykoz Gönüllüleri, cennetin çocuklarına yönelik düzenlediği etkinlikte yetimlere unutamayacakları anlar yaşattı.

İHH Beykoz Gönüllüleri Beykoz'da yaşayan 534 yetim öğrenciyi gönüllerince eğlendirdi. Cennetin çocuklarına yönelik düzenlenen piknik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH Beykoz Gönüllüleri, cennetin çocuklarına yönelik düzenlediği etkinlikte yetimlere unutamayacakları anlar yaşattı.

İHH Beykoz Gönüllüleri Beykoz’da yaşayan 534 yetim öğrenciyi gönüllerince eğlendirdi. Cennetin çocuklarına yönelik düzenlenen piknik şöleninde yetimlere aileleri ve gönüllülerle birlikte unutamayacakları anlar yaşatıldı.

Kaymakdonduran Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen programa Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey, İHH Beykoz Gönüllüleri Temsilcisi Uğur Yoleri, İHH Beykoz Gönüllüleri yönetim kurulu üyeleri, gönüllüler, yetim çocuklar ve yakınlarının katıldı. Sabah kahvaltısı ile başlayan piknikte çocuklar için palyaço gösterileri ve çeşitli yarışmalar organize edilirken çocuklar oyun alanlarında gönüllerince eğlendiler.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 534 öğrenciyi İETT ve Beykoz Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla sabah evlerinden tek tek aldıklarını söyleyen İHH Beykoz Gönüllüleri Sorumlusu Uğur Yoleri “Cennetin çocukları adını verdiğimiz yetim öğrencilerimizi eğlence ve mangal partisinde bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projeye destek veren herekse teşekkür ediyorum.” dedi.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey’de etkinlikle alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi. Kartopu projesi Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Kaymakamlığı’nın birlikte yürüttüğü Beykoz’da ki 534 yetim öğrenciye yönelik kültürel sosyal çalışmanın adı. Bu öğrencilerimize yönelik daha önce iki etkinlik yaptık. Bir tanesi kış sezonunda 30-40 kadar öğrencimiz Erzurum’da bir hafta kalarak kayak yapmayı öğrendiler. Yine aynı şekilde Nene Hatun etkinlikleri kapsamında bir o kadar öğrencimizi Erzurum’a gönderdik. Bugünde İHH Beykoz Gönüllüleri’nin düzenlediği etkinlikteyiz. ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine de destek oluyoruz. Dünyanın dört bir yanında 105 yetime Beykoz’da okuyan öğrencilerimiz destek oluyor. Her öğrenciye yıllık 1200 TL yardım yapmış oluyoruz. Paylaşma ve empati duyabilme duygularını geliştirmek adına önemli bir proje.” dedi.

Gün boyu süren etkinlikte çocuklara oyuncak dağıtılırken çekilişle 10 öğrenciye de bisiklet hediye edildi.

Cennetin çocukları Beykoz'da güzel bir gün yaşadı
Bizi Takip Edin