CHP adaylık krizi aşıldı! Beykoz adayı Coşkun Tosun

CHP'de yaklaşık 18 saat süren toplantının sonunda Beykoz adayının Coşkun Tosun olduğu açıklandı.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 'yerel seçim' gündemiyle parti genel merkezinde toplandı. CHP…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de yaklaşık 18 saat süren toplantının sonunda Beykoz adayının Coşkun Tosun olduğu açıklandı.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında ‘yerel seçim’ gündemiyle parti genel merkezinde toplandı. CHP Parti Meclisinin (PM) yeni belediye başkan  adaylarının belirlenmesi için yaptığı toplantı sona erdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 18 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre, özellikle Beykoz başta olmak üzere İstanbul ilçe adaylarının oylanmasında yaşanan tartışmalar nedeniyle Kılıçdaroğlu toplantıya üç kez ara  verdi.

COŞKUN TOSUN ADAYLIĞI AÇIKLANDI.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun MYK’nın onayına sunarak onaylattığı listede Beykoz’un olmadığı öğrenilirken gelen tepkiler üzerine yaklaşık 18 saat süren toplantının sonunda Beykoz adayının Coşkun Tosun olduğu açıklandı.

CANAN KAFTANCIOĞLU ÖNCE İSTİFA ETTİ SONRA VAZGEÇTİ

CHP İstanbul’da liste krizi yaşandı. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İl Başkanlığı’ndan istifa etti. Edinilen bilgilere göre listede CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak’ın etkisi büyük oldu. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından görevinden istifa ettiğini duyurdu. Parti kulisleri karıştı. Saatler sonra Twitter hesabından bu kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ilk önce neden istifa ettiğini, ‘Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.’ Tweet’i ile açıkladı.

Kaftancıoğlu, istifasını geri çekmesiyle ilgili de ‘2. İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.’ açıklamasında bulundu.

COŞKUN TOSUN KİMDİR?

1959 yılında Rize’de dünyaya geldi. 40 yıldır Beykoz da yaşayan Coşkun Tosun, Çiğdem Mahallesinde ikamet ediyor.

İki yıllık meslek yüksek okulu sevk ve idari bölümü mezunu. Dört yıllık iktisat bölümü mezunu. ODTU sistem bilimleri araştırma enstitüsü sertifikası ve belediyecilik konusunda çeşitli sertifikalar sahip.

25 yıldır çalıştığı Beykoz Belediyesi’nde; Özel Kalem Müdürü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, Kültür ve Sosyal İşlerden sorumlu Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttükten sonra emekli oldu.

Evli ve iki çocuk babası

CHP adaylık krizi aşıldı! Beykoz adayı Coşkun Tosun
Bizi Takip Edin