CHP Beykoz, 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nı kutladı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs öncesi Belediye Meydanı’nda Ata’ya çelenk sunma töreni gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe örgütü tam kadro meydandaydı.

Törene ilçe başkanı Mahir Taştan, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye meclis üyeleri ve birçok üye katıldı. Yapılan resmi törenin ardından ilçe başkan Mahir Taştan Mustafa Kemal Atatürk anıtına parti çelengini sundu.

Programın sonunda yapılan basın açıklamasında İlçe Başkanı Mahir Taştan şunları ifade etti:

 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

19 Mayıs Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının başlangıcıdır….

‘Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.’ diyor Mustafa Kemal Atatürk….

Vatan işgal altındayken bütün umutlar tükenmeye başladığı bir dönemde Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.

Bizler ‘Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; ‘Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Atatürklerin soyundanız…..

Binlerce şehit vererek, açlık ve yokluklar içerisinde, bebeler babasız analar oğulsuz kalmışken büyük bir özveri ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençliğe  emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta biz gençliğin görevi ve sorumluluğundadır.

Temeli 19 Mayıs’ta Samsun da Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan kurtuluş mücadelesinde görüldüğü gibi çare sadece millettedir.

 Bunca şehit kanı akarken ülkemizde, AKP hükümeti düğün yapabiliyor fakat 19 Mayıs kutlamalarını çeşitli bahanelere engellemeye çalışıyor… Bizler CHP olarak Cumhuriyetimizi ve temel değerlerini korumaya kanımızın son damlasına kadar kararlıyız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 AKP hükümetinin tüm engellemelerine rağmen bizler  19 mayısı  kutlayacağız ve kutlamayada devam edeceğiz. . 19 Mayıs’ta. Bugün AKP hükümetinin  bu milletten almaya çalıştığı bütün değerlerine  sahip çıkacağız.

 Eğitimden adalete, sağlıktan ekonomiye bütün alanlarda yaşanan sıkıntıları ve yozlaşmayı hep birlikte protesto edeceğiz’…..

Genel Başkanımız sayın  Kemal Kılıçdaroğlu, nunda dediği gibi “19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak isteyenler demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahkûmdur”

 ‘Atatürk’ün  Cumhuriyeti  emanet ettiği gençler, AKP  korku imparatorluğunun zindanına, copuna, gazına rağmen, gururla teslim aldıkları ve sahiplendikleri emanete kararlılıkla sahip çıkacaktır..

Bu hukuksuzluklarınıza, adeletsizliğinize dur diyeceğiz….Unutmayın bizler kurtuluşu mücadelesi veren bir milletin evlatlarıyız.

Bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir.

Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını en samimi duygularımla kutluyorum…

CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi;

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  ve silah arkadaşlarının Yüce Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendilerinin vereceği tam bağımsız bir devlet için Samsundan bandırma vapuruyla yola çıkışlarının 97. Yıldönümünün haklı gururunu yaşamaktayız

Türkiye Cumhuriyetinin kurulması, Türk milletinin varolması açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturmuştur. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu tarihi gençlere armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam ve önem taşımaktadır. Çünkü o Güçlü ve modern bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olanlar, Cumhuriyetimizin emekçisi gençlerdir inancındaydı ve yine her zaman olduğu gibi yanılmadı.

Bütün umutların tükenmeye yüz tuttuğu bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm” şiarıyla yola çıktığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini taçlandırdığı o onurlu  tarihin adı 19 Mayıs 1919’dur Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ‘’En Büyük Eserim” diye nitelendirdiği  CUMHURİYET ‘in 19 Mayıs 1919′ da Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. 19 Mayıs sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıç tarihi değil yeni Türk devletinin çağdaş değerlerle dünya milletler ailesi içerisinde yerini almasıdır.

Geçmişte Atalarımızın bu vatanı bize ne gibi şartlarda yaşayarak miras bıraktığını iyi bilmeli ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmanın, sonsuza kadar korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın görevimiz olduğunu asla unutmamalıyız. Böylesine büyük bir görevi üstlenen biz gençler bunu layıkıyla yerine getirerek önceliğimiz ve hedefimiz daima Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaktır.

Bu vesile ile başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi şükran ve saygı ile anıyor, Türk gençliğinin bu onurlu bayramını kutluyorum 

CHP Beykoz, 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nı kutladı
Bizi Takip Edin