CHP Beykoz 19 Mayıs'ı dolu dolu kutladı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı dolu dolu geçirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı dolu dolu geçirdi. Sabah…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı dolu dolu geçirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı dolu dolu geçirdi. Sabah saatlerinde alternatif çelenk koyma töreni gerçekleştirilen CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, basketbol turnuvası ve ardından düzenledikleri yürüyüş ile Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Belediye Meydanında gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ilk olarak alternatif bir çelenk koyma töreni gerçekleştirdi. Törene CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra partililer ve vatandaşlarda katılım gösterdi. 

Aydın Düzgün: 19 Mayıs Gençlik, gençlik gelecek demektir

İlçe Başkanı Aydın Düzgün, çelenk koyma töreni sonrasında yaptığı konuşmada:“ Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. 19 Mayıs. 19 Mayıs sadece Türk Milli Kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs Gençlik, gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir gençler. Siz, Türk’e İstiklal aşkını veren Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin, siz Ya İstiklal Ya Ölüm diyen Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların, Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürk’ün soyundansınız. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yolculuklar içinde büyük bir özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” dedi. 

24 Haziran seçimleri sonrası her yerde güller açacak

İlçe Başkanı Düzgün konuşmasının devamında ‘19 Mayıs törenlerine katılım sağlamıyorlar, Belediye Başkanı mazeretler üretiyor. Bu iş ağır geliyorsa o makamda durmayacaklar. 24 Haziran seçimleri sonucunda her yerde güller açacak, işte o zaman bu kadrolar 30 Ağustos Zafer Bayramı’na koşarak geleceklerdir” ifadelerini kullandı.

Devleti temsil eden kimse yoktu

19 Mayıs çelenk törenine katılmayan Kaymakam ve belediye başkanına tepki gösteren Düzgün sözlerini şöyle tamamladı; ‘19 Mayıs’a günler kala Kaymakamlık ve Belediye’ye yazı yazarak 19 Mayıs törenlerinin nerede yapılacağını sorduk. Bize bir yanıt ve davetiye iletilmedi. Biz örgütümüzle birlikte gittiğimizde, İlçe Spor ve Gençlik Müdürlüğünün töreni ile karşılaştık. Kendilerine davet edilmediğimiz için gerekli tepkiyi gösterdim. İlçe Spor Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü dışında devleti temsil eden kimse yoktu. Kaymakam da belediye başkanı da AKP örgütü de yoktu. Cumhuriyet’in ilk adımının atıldığı 19 Mayıs törenlerine katılmamaları devlet ve partinin koordineli bir karşı duruşudur. Bunu reddediyoruz.’

Turnuvanın şampiyonu ‘Geçerken Uğradık’

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, alternatif çelenk koyma töreninin ardından R.Şahin Köktürk spor komplesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Basketbol Turnuvası düzenledi. 18 takım katıldığı ve eleme usulü ile gerçekleştirilen turnuvayı Emekli Erler’i yenen Geçerken Uğradık basketbol takımı kazandı.

Son derece çekişmeli geçen final maçını CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Partililer ve basketbol severler izledi. Turnuvanın şampiyonu Geçerken Uğradık’ın, şampiyonluk kupasını ve ödülünü CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Dügün burada yaptığı konuşmasında; “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyeti sonsuza kadar sahip çıkacağız. CHP yönetimi olarak Atatürk’ün gençlere olan güvenini göstermek için bu turnuvayı düzenledik, turnuvayı geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen spor komisyonunda görev yapan arkadaşlarımıza, turnuvaya katılan bütün sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bayramı finali fener alayı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı günün sonunda İncirköy Mahalle iftarına katıldıktan sonra  Çukurçayır’dan başlayıp R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi’ne kadar fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. CHP’liler ellerinde meşale ve bayraklarlar, Atatürk resimli giydikleri tişörtleriyle sloganlar eşliğinde Atatürk’ü andı.

CHP Beykoz 19 Mayıs'ı dolu dolu kutladı
Bizi Takip Edin