CHP Beykoz aday adayından genel merkez ültimatom!

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Akif Hamzaçebi, mecliste terörle ilgili görüşülen bildiriye imza atmayan CHP yönetimine tepki gösterdi. 
  • 25.12.2023 22:38:52

Kuzey Irak'taki Pençe-Kilit harekat bölgesinde terör örgütleri tarafından düzenlenen hain saldırıda 12 askerin şehit olmasının ardından TBMM’de, AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi terör saldırılarıyla ilgili ortak bildiri yayımladı.

PKK terör örgütünün saldırılarının kınandığı bildiriye CHP ve DEM (HDP) partileri imza atmadı.

“DESTEK BEYANINDA BULUNMAMANIN GEREKÇELERİ OLAMAZ”

2024 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan CHP'nin eski Grup Başkanvekili  Akif Hamzaçebi, PKK terör örgütünün kınandığı bildiriye imza atmayan CHP'ye sert tepki gösterdi.

Akif Hamzaçebi , X hesabından paylaşım yaparak açıklamasında, “TBMM’deki siyasi parti grupları milletimizin terör olaylarına karşı ortak hassasiyetini ve kararlı duruşunu yansıtmak amacıyla bugüne kadar bir çok defa ortak bildiri yayınlamışlardır. CHP Grup Başkanvekili ve TBMM Başkanvekili olarak görev yaptığım dönemlerde de bunun örnekleri vardır. CHP Grubu bu bildirileri daima imzalamıştır. “Ama”, “Bir bakalım, bilgi alalım” türünden cümleler bu bildiriye destek beyanında bulunmamanın gerekçeleri olamaz.”

“ACİLEN YAYINLANMALIDIR”

“Bölücü terör örgütünün Kuzey Irak’ta şehit ettiği kahraman askerlerimiz nedeniyle TBMM’deki siyasi parti gruplarının ortak iradesini yansıtan bu bildiri acilen yayınlanmalıdır.” dedi.

İlgili Haberler