CHP Beykoz çalıştayında kılıçlar çekildi!

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, gençlik kolları tarafından düzenlenen çalıştaya katılımın az olmasını sert bir dille eleştirerek, “Kimin ne hesabı varsa bir silkelenip kendimize gelmemiz lazım. O yüzden kesinlikle herkes aklını başına alsın.” dedi.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından “Beykoz Kazandı” çalıştayı düzenlendi.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu ve belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu’nun konuşması ile başlayan toplantıda, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve İlçe Başkanı Mahir Taştan da birer selamlama konuşması yaptı.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

“PARTİ İÇİNDE SIKINTILAR VAR DİYE HİSSEDİYORUM”

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, toplantıya katılımın az olmasını sert bir dille eleştirdi.

Çalıştayın Beykoz’da iktidarı yansıtan bir yoğunlukta yapılmadığını ifade ederek sözlerine başlayan Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, “Parti içinde ve parti dışında bazı sıkıntılar var diye hissediyorum. Kadın kolları seçimi olmak üzere ileri ki süreçteki gençlik kolları ve ilçe başkanlığı seçimi var önümüzde. Seçimlerde başarıyı yakalamak anlamında mücadele tabi olacak fakat o mücadele sonucunda kırılmaların minilimize edilmesi lazım. Ortak hareket kabiliyetini kırmadan dökmeden devam etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

“HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN”

Köseler, 1999’dan sonra kazanılmış bir seçim olduğunu ve el birliğiyle çalışılması gerektiğini söyleyerek, “ Seçim zamanında 34 günde karşı siyasi parti ile mücadele edildi. 34 günde kendinizi anlatamazsınız. Mahallenizde komşunuza bile anlatamazsınız. Bakın bu çok önemli altını çizerek söylüyorum kimin ne hesabı varsa bir silkelenip kendimize gelmemiz lazım. 34 günde kimseyi inandıramazsınız. O yüzden kesinlikle herkes aklını başına alsın.” dedi.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

“BU SALONUN FOTOĞRAFI BU OLMAMALI”

Partinin kısa sürede bu atraksiyonları yapamayacağınız ifade eden Alaattin Köseler, “Yerel basın başa olmak üzere kimse parti üzerinden yerel basına ve diğer siyasi partiye malzeme vermesin. Malzeme akışı, bilgi akışı sağlamasın. Bu mesaj nereye gidiyorsa gitsin. Ben biliyorum da nereye gittiğini bilmeyenler için söylüyorum. Siyasi rekabet parti içinde parti dışında mutlaka olacak ama parti içindeki huzuru sağlamamız için el birliğiyle mücadele etmemiz lazım. Bu salonun fotoğrafı bu olmamalı diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Program, “Seçim Nasıl Kazanıldı?” paneli ile devam etti.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

Seçimi 34 günlük bir çalışmayla kazanmadıklarını söyleyen İlçe Başkanı Mahir Taştan, önceki seçimlerden farklı olarak bu seçimin nasıl kazanıldığını anlattı. Taştan, “Vatandaşımıza tanıtmaya ihtiyacımız olmayan, belediye başkanlığı yapmış bir adayımız vardı. Kazanmamızın en büyük kaynağı buydu.” dedi.

Alaattin Köseler, seçim öncesi yapılan araştırmalarda Beykoz’u kazanılması zor olan ilçeler arasında bulunduğunu söyledi. Köseler, belediye başkanlığı yaptığı dönemde alınan işçilerden 29 kişinin kaldığını ve bu kişilerin maaşlarına yüzde 100 zam yaptığını ifade etti.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

Köseler, seçimdeki en büyük hatanın ilçe yönetiminin değişmesini olduğunu ifade ederek tam anlamıyla sahaya yüklenemediklerini söyledi. Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve İlçe Başkanı Mahir Taştan da hatanın adayın 34 gün gün kala açıklaması olduğunu ifade etti.

chp-beykoz-calistayinda-kiliclar-cekildi

Çalıştay kapsamında belediye başkanı, ilçe başkanı, kadın ve genlik kolları temsilcileri, ilçe yönetimi ve belediye başkan yardımcılarının seçimi nasıl kazandıklarını anlatan “31 Mart Belgeseli” izletildi.

Seçim Raporu sunumu gerçekleştirilecek büyükşehir belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı ve meclis üyesi seçimlerinde ilçenin 45 mahallesinde yapılan analizler paylaşıldı. Rapor kapsamında, hangi mahallelerin oy oranının arttığı hangilerinin düştüğü sunuldu.

CHP Beykoz çalıştayında kılıçlar çekildi!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin