CHP Beykoz: Gaye Zayıf özür dileyerek istifa etmeli

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ı istifaya davet etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bazı açıklamalar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ı istifaya davet etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bazı açıklamalar yapan AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ı Beykoz halkından özür dilemeye ve istifa etmeye davet etti.

Taştan, ‘Basına ve Kamuoyuna’ başlığı ile yayımladığı açıklamada, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın sosyal medya üzerinden Beykoz halkı ile ilgili paylaşımlarına tepki göstererek, hiç kimsenin kendisini halktan üstün görmemesi gerektiğini belirtti.  Zayıf’ı Beykoz halkından özür dilemeye ve istifaya davet eden Taştan, halka saygısızlık yapmanın bir siyasetçiye yakışmayacağı vurgulandı.

Mahir Taştan imzalı ‘Basına ve Kamuoyuna’ başlıklı açıklama şu şekilde;

16.11.2017 tarihinde AKP Kadın Kolu Başkanı Gaye Zayıf sosyal medya üzerinden Beykoz halkı ile ilgili paylaşımlarını okudum.

Sayın Zayıf Beykoz halkı gaspçı değil, ilticacı hiç değil. Beykoz halkı savaştan kaçıp göç ederek gelmedi. Beykoz halkı Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı ve bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ulusun evladıdır.

Şimdi size sormak isterim; baba eviniz tapulu muydu? Ev yaparken imarınız var mıydı? Beykoz halkına hakaret etme hakkını kim veriyor size, birde halkı dinlemekten şikayet ediyorsunuz. Halkın sorunu varsa dinleyeceksiniz ve halk size teşekkür etmeyecek siz halka teşekkür edeceksiniz. Halk size oy verirken bu sorunları çözün diye verdi. Asıl teşekkür edeceğinize teşekkür bekler oldunuz.

Sayın Zayıf, Beykoz halkı evlerinin çatılarını ve içine boya bile yapamazken, orman arazisine Nun Okulları yapılırken, orman talan edilirken siz hangi partinin kadın kolu başkanıydınız,

Sayın Zayıf, Beykoz Belediyesine Danış Turizm tarafından arsamı satın alın diye dilekçe ile başvuru yapıp 1’e aldığı arsayı 5’e satarken ve belediye meclisinde karar çıkarken neden itiraz etmediniz. Belediye meclis üyesi ve belediye başkan yardımcısı Beykoz’un arsalarını imar planlarını büyük inşaat firmalarının yöneticilerine pazarlanırken siz nerde görev yapıyordunuz.

Şimdi kalkıp halkı suçluyorsunuz. Beykoz Belediyesi imar planlarını 15 yıldır yapamıyorsa, planları nereye göndereceğini bilmiyorsa, daha kesinleşmemiş planları kesinleşmiş gibi halka anlatıyorsa ve vatandaş evinin durumunu size soruyorsa, şikayet etmeyeceksiniz, doğruyu anlatacaksınız vatandaşa.

Sevgili Beykozlular, bizler her zaman sizlerin sorunlarınıza çözüm bulmak, sorunlarınızı dinlemek ve size yardımcı olmak için, sizlere hizmet etmek için varız.

Hiç kimse kendini halktan üstün görmesin. Bu halk sizlere oy vererek sizleri iktidar yaptı. Ona saygısızlık yapmak bir siyasetçiye yakışmaz.

Sayın Gaye Zayıf, sizi Beykoz halkından özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyorum. Bulunduğunuz görev Beykoz halkının sorunlarını dinleme ve sorunlarını çözme görevidir. Beykoz halkına hakaret etme görevi değildir.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf sosyal medya hesabı facebook üzerinden şu açıklamayı yapmıştı;

 

CHP Beykoz: Gaye Zayıf özür dileyerek istifa etmeli
Bizi Takip Edin