CHP Beykoz Gençlik kolları, yeni yönetimiyle seçime hazır!

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları,  yeni yönetimi ile örgütün ve kamuoyunun huzuruna çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Gençlik Kolları yeni yönetimi, örgütün ve kamuoyunun huzuruna çıktı..

Ümit Serdal Okuyan'dan başkanlık…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları,  yeni yönetimi ile örgütün ve kamuoyunun huzuruna çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Gençlik Kolları yeni yönetimi, örgütün ve kamuoyunun huzuruna çıktı..

Ümit Serdal Okuyan’dan başkanlık görevini devralan Yakup Çelik, yeni yönetimini oluşturduktan sonra örgüt ve kamuoyuna tanıttı.

İlçe binasında düzenlenen toplantıda; Prof. Hüseyin Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri Deniz Yıldız ve Kerem Ersin gençleri yalnız bırakmadı. Ayrıca eski Gençlik Kolları Başkanları Ümit Serdal Okuyan ve Ege Ercan da toplantıda yer alarak, yeni yönetime desteklerini gösterdi.

Toplantı, Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimiz için durulan bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Aktif bir eğitim ve siyasi hayat geçiren Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik, dikkat çekici ve etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi. Beykoz’da ikamet ettiğinin ve Jeoloji Mühendisliği bölümünü yeni bitirdiğinin bilgisini paylaşan Çelik, konuşmasına ‘Titre AK Parti, CHP Beykoz Gençlik Kolları geliyor!‘ diyerek başladı ve salondan büyük alkış aldı. Çelik; “Eğer Türkiye’nin bu zordan çıkması gençliğe bağlıysa, artık elimizi taşın altına koyacağız. Hayatımızdan, gerekli fedakarlıkları yapacağız” dedi.

Eski Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan’ın yaşını doldurması sebebiyle boşalan koltuğunun örgüt toplantısı neticesinde kendi ismin etrafında birleşildiğini açıklayan Yakup Çelik, büyüklere de mesaj veren şu cümleyi kurdu: “Biz toplantıdan bir olarak çıktık. 1 ay sonra il tarafında atamamız geldi. Ama beni il değil, örgütüm başkan yaptı. Bir başkanı başkan yapan örgüttür, örgütün iradesidir”.

Bu işin mutfağından yetiştiğini ifade eden Çelik; “Artık o ‘kol’ kelimesini çıkartıp, gençlik örgütü yapmak için buradayım. Bizler itaatkar, uysal, sadece bayrak asan kapıkulu askerleri değiliz. Bizlerin yöneten, üreten, söz sahibi gençler olmamız için buradayım. Bu gidişata arkadaşlarımızla ‘dur’ demek için buradayım. Benim tek bir derdim var. Bu önümüzdeki seçimde oylarımı 3 puan, 5 puan nasıl arttırırım, genel başkanımı nasıl başbakan yaparım. Ben başka işlere bulaşmam!” dedi.

Birlik ve beraberlik mesajlarını sık sık konuşmasında yineleyen Çelik; “Beni partiden aldığım terbiyede üst makamlara saygı her zaman esastır. Saygı çerçevesinde eleştirimi gerçekleştirebilirim. Bir koltukta sırf benim  desteklediğim adam oturmuyor diye çalışılmıyorsa, ben o davanın samimiyetine inanmam. Kendimden örnek vereyim; 2012 yılında Ege Ercan’a karşı 12 oyla başkanlığı kaybettim ama ben ilçenin bütün aktifitelerine ve çalışmalarına katıldım. Bizi böldüler. Yok Hızırcı dediler, Aydıncı dediler, Şevketçi dediler bizler ayrıştırdılar. Biz hiçbir zaman kendi hikayelerimizin kahramanları olamadık. Ben kendi hikayelerimizin kahramanı olmak için karşınızdayım. Biz hürüz, biz gençliğiz, biz tek sesiz. Daha bizi ayrıştırmalarına izin vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Çelik, seçim dönemine ve çalışmalarına da konuşmasının sonunda değinerek: “Eğer bir vekil benim vekilim olacaksa, örgütün vekili olacaksa sol ve sol değerleri önce özümseyecek sonrada o sandıktan bileğinin hakkıyla çıkacak. Örgütüne dokunamayan, halkına dokunamaz. Yine çalışacağız ama ön seçimle çıkan aday adaylarıyla daha güzel çalışacağız” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik konuşmasından sonra yönetimdeki arkadaşlarını tek tek kürsüye çağırdı ve kendilerini örgüte tanıtmalarını istedi.

Yakup Çelik başkanlığında yeni CHP Beykoz Gençlik Kolları:

Özgür Türkmendağ

Galip Engin

Serdar Özçelik

Mert Kılıç

Bilge Asar

Recep Erdal

Gizem Simla Örnek

Gökhan Demir

Neslihan Güneysu

Bilge Karakoç

Uğur Aydın

Cem Büker

CHP Beykoz Gençlik kolları, yeni yönetimiyle seçime hazır!
Bizi Takip Edin