CHP Beykoz İlçe Başkanı konuştu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ilçe başkanlığına atanan Mahir Taştan, yerel basın mensuplarıyla buluştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı konuştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Düzgün’ün görevden alınmasının ardından CHP Genel Merkez kararıyla ilçe başkanlığına atanan Mahir Taştan, yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, tartışmalardan uzak, verilen görev ve sorumluluğu tarafsız bir şekilde yerine getirmek üzere CHP Beykoz’u kongreye götüreceklerini belirtti.

Genel Merkez ve Kılıçdaroğlu’nun insiyatifi doğrultusunda bu görevi parti görevi olarak kabul ederek üstlendiklerini ifade eden Mahir Taştan, kongreyi Ağustos sonunda birlik içerisinde gerçekleştireceklerini, bu süreci de yerel seçime hazırlanma süreci olarak gördüklerini söyledi.

“Beykoz Belediyesi’ni CHP’ye kazandırmak için yola çıkmış bir ekibiz. Geçmişte de çalışmalarımız vardı, gelecekte de olacak” diyen Mahir Taştan, “İyi bir kadro yaratıp Beykoz’u daha verimli ve bayrağı yukarı taşıyabilecek kadrolar yaratma peşindeyiz. 1 ay sonra görevimiz sonlanmış olacak. Sonra ki dönemde ilçe kongremiz gerçekleşecek. Bu kongremizde yarışlar olacaktır, demokrasi şöleni olacaktır, adaylarımız olacaktır herkese şimdiden başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Taştan, atanmasının ardından yerel seçimlerde CHP’nin belediye başkan adayına yönelik kamuoyuna yansıyan söylemlerin doğru olmadığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu’nun ilçe başkan adayının Mahir Taştan, İmamoğlu’nun adayının ise Cemal Sataloğlu olduğu yönündeki iddialara yanıt veren Taştan, “Dün Sayın İmamoğlu ile beraberdik. İmamoğlu herhangi bir ilçede herhangi bir aday çıkartmadığını, mahalle delegasyonuna bile bir müdahalesinin olmadığını açık bir dille ifade etti.” dedi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, “Aydın Düzgün’ün neden görevden alındığı sorusunun muhatabı ben değilim. Bize bilgi verilmedi. Net olarak şunu biliyorum: Ekrem İmamoğlu’nun toplantısına gidildi gibi bir şey söz konusu değil. Görevden alan İl Başkanımızdır. Biz o soruyu İl Başkanımızla yaptığımız toplantıda sorduk. ‘Biz bir şey görmüşsek, almışsak bu açıklanacak bir şey değildir.’ dedi.

Taştan, Aydın Düzgün’ün görevden alınmasına yönelik Genel Merkez’e yollanılan itiraz dilekçesinin parti tüzüğü maddelerince hiçbir hükmü olmadığını belirterek, “Parti tüzüğü gereği görevlendirilmiş bir ilçe başkanı olarak, eğer yarın da beni de görevden alacaklarsa ‘Bir eksiğim vardır.’ derim.” dedi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, “İl Başkanlığı bize görevi ne yapmamız gerektiği yönünde sorduğunda ben bir kayyım atanması gerektiğinin daha doğru olacağını ilettim.” dedi.

Herkesin aday olma hakkına sahip olduğunu söyleyen Taştan, bunu engellemek gibi bir durunun söz konusu olmadığını söyledi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı konuştu
Bizi Takip Edin