CHP Beykoz İlçe Yönetimi istifa etti!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu ve yönetimi basın açıklaması yaparak ilçe yönetiminden istifa ettiklerini resmi olarak kamuoyuna duyurdu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu ve yönetimi basın açıklaması yaparak ilçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu ve yönetimi basın açıklaması yaparak ilçe yönetiminden istifa ettiklerini resmi olarak kamuoyuna duyurdu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu ve yönetimi basın açıklaması yaparak ilçe yönetiminden istifa ettiklerini resmi olarak kamuoyuna duyurdu. İlçe binasında gerçekleşen basın açıklamasına; CHP meclis üyeleri ve bazı parti üyeleri katıldı. Aksu, istifasını açıklarken bazı çarpıcı iddialarda da bulundu. Göreve geldiğinden bugüne kadar ‘ben değil, biz’ anlayışı ile görevini sürdürdüğünü vurgulayan Aksu, seçimde hiç ortada olmayanların ve seçimde partisi adına hiç çalışmayanların dışarıda konuşuyor olmasından üzüntü duyduğunu belirtti.

Partinin adaylık süresince gelen paraları har vurulup harman savruldu!

Aksu, görevlerini layığı ile yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti ve sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Belki bu istifa biraz gecikti ama bu bizden kaynaklanmıyor. İçimizde bazı sıkıntılarımız vardı. Kol kırılır yen içinde kalır diye biz bunları çözmeye çalıştık. Ama bu olaylarla ilgili yazılar yazmamız, bilgiler almamız ve bu işleri sonuçlandırmamız gerekiyordu. Defalarca yazı yazmamızın neticesinde bir satır cevap dahi alamadık”

“Bu partinin adaylık süresince gelen paraları har vurulup harman savruldu” diyen Aksu, kendisinin ilçe başkanlığı görevini sıfır bir bütçe ile devraldığını ve sıfır bir bütçe ile bugüne kadar getirdiğini kaydetti. Kimseye taviz vermediğini de sözlerine ekleyen Aksu: “Gidip kimseden de boynumu büküp para istemedim. Ancak bu kadar oluyor, çünkü maddi ve manevi olarak bunu kaldırmak zor. Partinin önünü açmak amacıyla istifamızı, CHP İstanbul İl Başkanlığına sunmuş bulunuyoruz. Bu dönemde ben iki veya üç defa basın toplantısı yaptım. En son Beykoz Güncel Gazetesi’ne röportaj verdim. Orada gereken her şeyi söyledim” dedi.

Önce partiye sahip çıksınlar!

Beykoz Belediyesi’nin, 11 yıldır belediyede çalışan ve CHP’ye yakınlığı ile bilinen 4 işçiyi işten çıkardığını söyleyen Aksu, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten konu ile ilgili açıklama beklediklerinin altını çizdi. Aksu: “Bunlarla ilgilide gerekirse eylemler yapacağız. Ayrıca bizim insanlarımız eylem yaptığında sendika başkanı acaba yanlarında olacak mı? Sendika başkanı ile ilgili söylentiler var, o söylentilerle ilgili de kendisinden bir açıklama bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Aksu; kendisinden önce ilçe başkanlığı görevini yürüten kişinin, partinin tam gelir ve giderinin düzgün olduğu, paraların gelip gittiği dönemde partinin paralarını har vurup harman savurduğunu belirterek; “Aslında harcanmaması gereken çok şey vardı, kendi kafalarına göre harcamışlar. Ben 23 Nisan’dan önce tüzüğümüzün 7. maddesine göre aidatını ödemeyen üyeler seçme ve seçilme hakkını kullanamazlar diye bir mesaj attım. Gelin görün ki aidatını ödeyen 10-11 kişidir. Ama görüyoruz ki şimdi notere gidip 70’er lira paraları veriyorlar. Önce partiye sahip çıksınlar. Partililerin dışarıda toplantılar yapması bence çok büyük bir ayıptır” dedi.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada partinin birer neferi oldukları söyleyen Aksu,  bu partinin 90 yıllık bir çınar olduğunu ve bu çınara sahip çıkmak zorunda olduklarını vurguladı.

CHP Beykoz İlçe Yönetimi istifa etti!
Bizi Takip Edin