CHP Beykoz kongresinde turuncu devrim

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi'nde kazanan isim belli oldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi saat 11. 30 itibariyle R.Sahin Koktürk Spor Salonu'nda başladı. Oldukça sönük başlayan kongre kemençe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi’nde kazanan isim belli oldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi saat 11. 30 itibariyle R.Sahin Koktürk Spor Salonu’nda başladı. Oldukça sönük başlayan kongre kemençe ile hareketlendirilmek istense de konuşmacılar katılımın düşük olmasını eleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan kongre de divan heyetine delegelerin oyları ile İsmet Konca, Osman Özgül, Selami Özçelik ve Cemal Öztürk seçildi. Faaliyet ve kesin hesap raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi. 

Kongreye CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve partililer katıldı. Mahir Taştan, Aydın Düzgün ve Elif Çelik’in aday olduğu kongrede delegelerin oy çokluğuyla seçime blok liste ile gidildi. 401 delegenin oy kullandığı kongreyi Aydın Düzgün kazandı.

Akif Hamzaçebi: Çok yazık arkadaşlar!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi yapmış olduğu konuşmasında Beykoz’un mülkiyet sorununun çözümüne dair yaptıkları çalışmaları anlatarak kongrede salonun boş olmasını eleştirdi. Hamzaçebi eleştirisinde şu ifadelerini kullandı; “Demek ki Akif Hamzaçebi’nin konuşması pek ilgi çekmiyor. Dışarıdaki arkadaşlar içeriye girip ben önemli değilim ama öncesinde veya sonrasında konuşma yapacaklar olacak. Şu kongre havasını kendisi ile özdeşleştirmek istemiyorsa çok yazık arkadaşlar. Üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Bu mücadele CHP Beykoz ilçe başkanlığını kazanma mücadelesi değildir. Bu mücadele ülke meselelerini çözme cumhurbaşkanlığını, milletvekilliğini kazanma mücadelesidir. Benim şu kadar delegelerim var şu kadar oyum var Bu anlayışı yıkalım arkadaşlar. Bu salonu eğer dolduramıyorsak bu salondan bir iktidar heyecanı yaratamıyorsak” diyerek üç adayı kutlayarak ellerini havaya kaldırdı.

Başkan adaylarına söz verildi

Listelerin divana teslim edilmesinin ardından Başkan adaylarına söz verildi. Yapılan kura çekimi ile ilk olarak konuşmayı CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Elif Çelik yaptı. Çelik neden aday olduğunu anlattığı konuşmasında kadın vurgusu yaparak delegelerin oylarına talip olduğunu söyledi.

Aydın Düzgün başkan olmasın diye uğraşıyorlar

Çelik’in ardından kürsüye bir diğer başkan adayı olan İBB ve CHP Meclis Üyesi olan Aydın Düzgün çağrıldı. AK Parti hükümetini eleştirerek konuşmasına başlayan Düzgün parti içinde kendisine eleştiri yapanları çok sert şekilde cevap verdi; Düzgün şunları söyledi; Beykoz’da güzel işlere imza atacağımızı ve iktidara mutlaka kazandıracağımızın sözünü veriyorum. Sayın Hızır Yılmaz çıktı, Aydın Düzgün’ü eleştiriyor. Yılmaz şu CHP Beykoz örgütünü o kadar çok yordu ki üzdü ki yani söyleyecek birşey bulamıyorum. Bi dur bi dinle. Tokatköy’den Yenimahalle’ye örgütte bir güven problemi var. Acaba yine kandırılacakmıyım diye üyelerimiz inanmakta zorlanıyor. Birde Melike hanım ile Bahadır bey var. Bunlar can siperane çalışıyor. Birisi bu partiyi icraya verdi 10 bin lira alacağım var dedi. Beykoz’daki bu usulsüzüler yüzünden Yargıtay ceza verdi. Bunlar 2014 seçimlerinde kaçtı gitti. Şimdi hepsi birden yanyana Aydın Düzgün başkan olması diye uğraşıyor. Neden?  Gülay Hanım da aynı şekilde. Geçen Eğitme Destek derneğine çıktım 20 koli yardım gelmiş. CHP örgütüne bir kalem dağıtmayanlar CHP’yi kullanmayacak. Belediye başkanı beni destekliyormuş. Türkçesi aslında tam tersi ama bu sebepten Mahir Taştan ve bazıları meclis üyelerinin onurundan bahsediyor. Beni bütün Beykoz biliyor. Ben birileri gibi bir belediye başkanının kapısında esas duruşta beklemem. Bütün adaylar bizim adayımızdır. Hiç birine saygısızlık etmem. Ben olanları söylüyorum. Herkes haddini bilecek çamur atarken düşünecek. Aydın Düzgün’e bişey diyen önce ondan temiz olacak. “ ifadelerini kullanarak yönetim listesindeki isimlerle delegeleri ve partilileri selamladı.

Mahir Taştan: Asla gemimizi terk etmeyeceğiz

Son konuşmacı olan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’da konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Zor ve meşakkatli bir yola çıkıyoruz. Adaylık açıklamamızda 2019’un zor olduğunu her zaman dile getirdik. Biz bu bakış açısıyla yola çıktık. Ak parti ve saray bu ülkeyi yönetemez hale geldi. Dış politikada hiç bir saygınlığı kalmayan bir ülke bıraktılar. Gelen zamlarla ekonominin durumu ortada. Halk asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışırken bunlar Man Adasına vergi kaçırıyorlar. 2019 yılında seçimler olacak. Ak parti iktidarı normal durumda seçimleri kazanamayacağını bildiği için OHAL’i halen kaldırmadı. Gerçekleşen bütün seçimlere karşı CHP olarak hazırlıklı olmamız lazım. Önce Beykoz’da sonra Türkiye’de partimizi iktidar yapacağız.  Beykoz’un bütün fabrikaların kapatarak vatandaşımızı işsizliğe mahkum etiler. İmar sorununu güya çözdüler. Emekli kimliğini Beykoz’da sildiler. Bizi diğer arkadaşlardan ayıran en önemli özellik biz iktidara talibiz muhalefete değil. İlçemizde okuyan öğrencilerin barınma sorununu çözeceğiz. Gençler çok önem veriyoruz onlar bizim geleceğimiz. Her mahalleye gençlik merkezi sözü ile geliyoruz. Beykoz’un tüm gençlerine katkı koyacağımızı düşünüyoruz. Artık gençlerimiz cemaatlerin pençesinden kurtaracağız. Kadınları partimize kazandırmaya gayret göstereceğiz. Girmedik ev sıkmadık el bırakmayacağız. Beykoz Belediye başkanlığı kazanma yolunda asla gemimizi terk etmeyeceğiz. CHP’yi Beykoz da iktidar yapmaya geliyoruz. Görev yaptığım iki sene boyunca görevinin hakkını verdik. Bugünden itibaren de ne sonuç çıkarsa çıksın çalışacağız.  Şahsi çıkar hiç bir zaman düşünmedim ve düşmeden de devam edeceğim. Açık yüreklilik söylüyorum. Yarın adaylık için ilçe başkanlığından istifa etmeyeceğim. Belediye başkan adayı olmayacağım. Buradan söz veriyorum. Beykoz Belediye Başkanlığın kazanan ilçe başkanı ve yönetimi olamaya adayım

CHP Beykoz’un yeni başkanı belli oldu

Delegelerin sandık başına gittiği kongrede mevcut başkan Mahir Taştan ile Aydın Düzgün ve Elif Çelik ilçe başkanlığı için kıyasıya yarıştı. Yapılan seçimler sonucun Aydın Düzgün kazanan isim oldu.

CHP’de üç adayın yarıştığı Beykoz İlçe Kongresi’nde 401 delege oy kullandı. Seçimi 227 oy alan Aydın Düzgün kazandı. Elif Çelik 15 oy, mevcut ilçe başkanı Mahir Taştan ise 157 oyda kaldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

CHP Beykoz kongresinde turuncu devrim
Bizi Takip Edin