CHP Beykoz Örgütü dayanışma gecesinde buluştu

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yerel seçimleri kazanma yolunda düzenlediği ‘ Dayanışma Yemeği'nde buluştu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yerel seçim sürecine ‘Beykoz Bizim, İstanbul Bizim' sloganıyla yola çıktıkları tüm CHP'lileri Aşşrom Restaurant'…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yerel seçimleri kazanma yolunda düzenlediği ‘ Dayanışma Yemeği’nde buluştu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yerel seçim sürecine ‘Beykoz Bizim, İstanbul Bizim’ sloganıyla yola çıktıkları tüm CHP’lileri Aşşrom Restaurant’ ta düzenlediği ‘ Dayanışma Yemeği’ ile bir araya getirdi.

Salonda yoğun bir kalabalık hakim olurken, diğer çevre ilçelerden de geceye büyük bir katılım vardı. Hem yemeğin hem de eğlencenin iç içe olduğu ‘Dayanışma Yemeği’ ne, Birinci Bölge CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İl Genel Meclisi Grup Başkanı Ertuğrul Gülsever, Acarlar Şirketi Sahibi İsmet Acar, CHP İl Eğitim Sekreteri Füsun Sökmez, DİSK Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş, DİSK Örgütleme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, STK temsilcileri, muhtarlar, diğer ilçelerden davetli olan Belediye Başkan Aday Adayları ile Beykoz Belediyesi Aday Adayları, CHP kadın ve genlik kolları, meclis üyeleri, çevre ilçelerin muhtarları, dernek başkanları ve CHP’li bir çok üye katıldı.

Gecenin en heyecanlı ve coşkulu saatleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül’ ün salona girmesiyle yaşandı. Hemen ardından sanatçı Onur Akın’ın gelişiyle bu coşku daha da katlandı ve söylediği şarkılarla katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Proğram yaklaşık binlerce kişinin yer aldığı salonda , 1 dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşını hep bir ağızdan okunması ile başladı. Gecenin sunumunu ise Murat Metin Yıldırım ve Cansu Kabaoğlu üstlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da orada bulunan tüm CHP’lilere bir mesajı vardı. Kılıçdaroğlu, göndermiş olduğu mesajda şunları söylüyordu: “ Tüm dayanışma yemeğimize katılan CHP’lileri içtenlikle selamlıyorum. Sevgili yol arkadaşlarım, Cumhuriyet’in ve kazanımlarının demokrasimizin elimizden alınmak istendiği yolsuzluklarla mücadele etmesi gerekenlerin asıl yolsuzlukların failleri olduğu ve kimsenin adalete inancının kalmadığı bir süreci yaşıyoruz. Otoriter, tepeden inme, tehditkar, yalancı, inkarcı, bölücü, halkın yankısından korkan, halkına eziyet eden AK Parti zihniyetinden Türkiye’nin acilen kurtulması lazım. Halkın sesine kulak verecek, halkın yankısından gocunmayan yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. Bu ülkeyi hakça yöneticek, refahı, huzuru arttırabilecek tek adres CHP’dir. Biz bölücülere asla izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin geleceğini birilerinin ipoteğine teslim etmeyeceğiz. AK Parti’nin gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. İktidarın maskesi artık düşmüştür. Hedefimiz iktidar!”

Yavuz: Biz bütünüz ve hep birlikte yönetime hazırız!

Gecenin ilk açılış konuşmasını, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz gerçekleştirdi. İlçe Başkanı ve yönetimi olarak vermiş oldukları ilk yemekli gecelerine katılanların onurunu yaşadığını belirten Yavuz: ” CHP’li olmak ve CHP’ de siyaset yapmanın ayrıcalığını; sizlerin aramızda bulunma, destek vermenizden ve etkinliklerimize her zaman katılımınızdan dolayı, partimizin yapmış olduğu eğilim yoklamasına göstermiş olduğunuz olgunluk, parti içi demokrasiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yolsuzluk, rüşvet, kamu görevlerini kötüye kullanarak; kendisine, yakınlarına, yandaşlarına imkanlar ve rantlar yaratanların ne duruma düştükleri açıkça ortadadır. Halkına tahammülü olmayan AK Parti iktidarına ve zihniyetine artık Türkiye’nin de tahammülü kalmamıştır. Süre dolmuştur! Biz bütünüz ve hep birlikte yönetime hazırız. Beykoz bizim, İstanbul bizim!” dedi.

Salıcı: Üç büyük belediyeyi CHP’sine kazandıracağız!

Türkiye’ nin kritik bir süreçten geçtiğine değinen CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Her seçim önemliydi ama şimdiye kadar yapılan tüm seçimlerde ülkemizin temel taşı Cumhuriyetimizin değerleri bir tartışma konusu değildi. Dış politika tartışılmazdı. Dış politika, devlet politikası olarak okunurdu. Bugün Cumhuriyet’in temel değerlerinin sorgulandığı, dış politikanın tamamen değiştiği bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci böyle yaşamak ya da bitirmek, bizlerin ve sizlerin sırtında. Ayakkabı kutusunda milyonlar ele geçirildi. Diyorlar ki, ‘Bunlar dış mihrakların yaptığı operasyon’. O çelik kasalara, kutulara o paraları dış mihraklar mı koydu? Gezi olaylarının da arkasında faiz lobisi vardı. Siz bu yalanlara inanıyor musunuz? CHP’ yi diğer partilerden ayıran en büyük özelliklerinden biri, kendi iç hukukunda demokrasiyi yaşatmasıdır. Hem İstanbul’u hem Ankara’yı kazanacağız. İzmir CHP olmaya devam edecek. Üç büyük belediyeyi CHP’sine kazandıracağız. Birlik olursak, aşamayacağımız engel yok“ şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Sarıgül: CHP tozda dumanda kalmaz, tozu dumana katacak!

Mustafa Sarıgül’ ün salona girmesi büyük heyecan uyandırdı. Sloganlar salonda yükseldi ve Sarıgül tüm yemeğe gelenlerle tek tek selamlaştı. Sarıgül: “ Beykoz’da muhalefetteki son yemeğimizdir. Bundan sonra yemeğimizi bu salonda iktidar olarak yapacağız. Ötekisi olmayan bir anlayışla dolaşıyorum. Başı açık kardeşimizde bizim, başı kapalı olan da bizim. Hayat tercihtir. Hayatta tercihiniz şöyle olur; ya tozda dumanda kalırsınız ya da tozu dumana katarsınız. Sarıgül ve CHP tozda dumanda kalmaz, tozu dumana katacak! Burada konuşan ses sadece Sarıgül’ün sesi değil; Orhan Eyüpoğlu’nun, Nejdet Uğur’un, Ali Topuz’un, İsmet İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Mustafa Kemal Atatürk’ ün sesi. İstanbul’da değişim zamanı geldi. Beykoz Belediye seçimini %100 kazanıyoruz! Allah’ım şu aralarda bize verdikçe veriyor. Türkiye için İstanbul için değişim ve demokrasi için yola çıkma zamanı! Çalışa çalışa kazanacağız. Buradaki güç CHP’nin gücüdür. “ dedi.

Akın: Kalbim hep Beykoz’ da atar!

Gecenin son sürprizini ise sanatçı Onur Akın’ nın dayanışma gecesine katılmasıydı. Akın, söylediği şarkılarla coşkunun sönmesine izin vermedi. CHP’ ye yaptığı hiçbir besteden para almadığını bunu tamamen yürekten yaptığını ve CHP için çalışmaya devam edeceğini söyleyen Akın: “ Ben türkülerimle size bütün mesajları veriyorum. Ben hayatım boyunca iyi değerlerin peşinden koştum. Ben Beykozlu bir öğretmenin çocuğuyum. Beykoz’un her yerini bilirim. Kalbim hep Beykoz’ da atar. Biz burada gerçek bir adalet, gerçek bir hukuk ve gerçek bir demokrasi istiyoruz. İnsanın insanca yaşamasını istiyoruz. Beykoz’un bir rant bölgesinden çıkmasını istiyoruz. Beykoz’a Beykozlular sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Atatürk’ün çocuklarına güveniyorum. Bana ihtiyaç duyduğunuz da ben her zaman yanınızdayım. İnşallah Beykoz’a yakışır bir belediye başkanı bulursunuz. Bende bu özgürlük şarkılarımı sizlerle yıllarca söylerim. Her zaman emekçinin yanında oldum ve bunda sonra da olmaya devam edeceğim. Yeni şarkımın adı: ‘ Güldür Yüzümüzü CHP ‘. Bu ülke umarım aydınlık yarınlara kavuşur “ diye düşüncelerini ifade etti. Onur Akın’a, CHP Beykoz İlçe Örgütü adına İlçe Başkanı Bahadır Yavuz plaket takdim etti. Gece, Burhan Yıldırım’ın seslendirdiği türkülerle son buldu.

CHP Beykoz Örgütü dayanışma gecesinde buluştu
Bizi Takip Edin