CHP Beykoz Örgütü ve Coşkun Tosun bilerek mi yan yana gelmiyor?

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala yerel basın temsilcileri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala yerel basın temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Birbirinden önemli açıklamalar yapan Tosun, Beykoz’da HDP oylarını alacaklarını söylerken kendisinin de en az CHP kadar oy alacağını iddia etti.  

Düzenlenen kahvaltı programına Meclis Üyesi Adayı Süha Pekkip ile birlikte katılan Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’a Basın Danışmanı Erkut Tekin de eşlik etti. Kahvaltı sonrası kısa bir açılış konuşması yapan Tekin’in ardından Başkan Adayı Coşkun Tosun’a söz verildi.

Para için geleceğimizi ipotek altına almayız

Burada yarışan adaylar için de ben halkı temsil eden bir adayım. Dolayısıyla kaynaklarımın hepsi halka dayanan, özveriyle gönülden oluşan, dayanışmayla oluşan, imeci usulüyle oluşan bir anlayıştan kaynaklanıyor. Bunu ben bilerek isteyerek seçiyorum arkadaşlar bunu da bilginize sunuyorum. Yoksa yararlanabileceğim çok büyük kaynaklar var ama ben onlara uzanmak istemiyorum. Çünkü Beykoz ne çektiyse bu anlayıştan çekti. Ben bunu biliyorum, yıllardır bu belediyenin içindeyim arkadaşlar. Beykoz’u çok iyi tanıyorum, her yerini biliyorum. Dolayısıyla gelecekle ilgili bizi ipotek altına sokacak hiçbir parayı kabul etmiyorum. Bunu tekrar sizin huzurlarınıza bir kez daha açıklıyorum.

250 bin insanın umuduyuz

Sahadayız çalışıyoruz, yoğun bir tempomuz var. Her şey çok iyi gidiyor. Büyük bir teveccüh var halkada büyük bir sempati var. Beykoz’la ilgili bizden büyük beklentileri var. Hemen hemen 250 bin insanın inanın umudu olmuş durumdayız. Çünkü Beykoz’da 25 yıldır iktidar olan anlayışın her yönüyle iflas ettiği ortada. Dolayısıyla bu anlamda yeni bir başlangıç, yeni bir anlayış yeni bir hedefler yani ona ne Beykozlu bir çıkış arıyor. Dolayısıyla o anlamda bize büyük bir ilgi var.

Örgütümüz daha yeni yeni sokağa çıkmaya başlıyor

Biz anket yaptırmıyoruz ama yaptıran yerlerden bize gelen bilgilere göre bir adım öndeyiz ama bu hiçbir zaman seçimi kazandık anlamına gelmez. Çünkü iki günde enteresan gelişmeler olur seçim döner bu hiç belli olmaz. Siyasette her şey olabilir. Onun için biz çok temkinli gidiyoruz yere sağlam basıyoruz. Hiçbir şekilde rehavete kapılıp çalışmaları gevşetmek niyetinde değiliz. Meclis üyelerimiz ve örgütümüz daha yeni yeni sokağa çıkmaya başlıyor. Dolayısıyla araçlarımız gereçlerimiz, seçim bürolarımız daha yeni yeni açıldı. Parti olarak biraz daha işin içine girildiğinde daha çok sinerji oluşacaktır. Beklentisi olan çok sayıda olan insan vardır ve bu beklenti listelere yansımayınca tabiki biraz geri durma oldu. Örgütte bu anlamda nasıl karar vereceğine tam şey yapamadı. Biraz süre aldı. Şimdi her şey düzgün her şey yolunda hiçbir sıkıntı yok.

Adayın yanında Hanefi Başkan olmasa kaybolur

İlçe başkanının her gün bizim yanımızda olması gerekmiyor. Her gün kendi rutin işleri oluyor. Ama gerektiği zaman geliyor. Arkadaşlar benim bir farkım var. Ben 45 yıldır Beykozluyum. Beykoz’u tanıyorum, herkesi tanıyoruz konuşuyorum dokunuyorum. Ben diğer adaylar gibi değilim. AK Parti’nin adayı Murat Aydın’ın yanında Hanefi Başkanı olmasa kaybolur. Merkezi bulamaz, denize düşer. Bunu için Hanife başkan onunla gezmek zorunda. Bizde öyle bir sıkıntı yok. Ben her tarafı biliyorum.

HDP oylarını alacağız

Mahalle mahalle yapılan tespitlerde benim AK Partiden 15-20 bin civarı oy almam lazım. 10-12 bin oy alsam da seçimi kazamaya yeter. 10 bin altına düşersem hayal kırıklığına uğrarım. HDP’den de oy alacağız. Bildiğim kadarıyla seçime katılmıyorlar. HDD’nin son seçimde 9 bin küsur oyu var. Ben bu oyların büyük bir kısmını alacağımı düşünüyorum.  

70-75 bin civarı oy bekliyorum

Birçok ilçede ittifak varken İYİ Parti’nin Beykoz’da aday çıkarması bizim işimize yarar. Muharrem Kaşıtoğlu’da Murat Miniç de AK Parti’den oy alacak isimlerdir. Başka türlü zaten AK Parti’nin burada kaybetme şansı yok. 75 bin AK Parti, 15 bin MHP oyu var. Toplamda 90 bin oy yapar ve bunu başka türlü geçmek çok zor. Bu seçimde MHP’nin çok az bir kısmı AK Parti’ye gideceği görünüyor. Benim oy hedefim yüzde 45-55 arası yani 70-75 bin civarı oy bekliyorum. AK Parti ve CHP’nin haricinde bir partinin barajı geçeceğine de pek ihtimal vermiyorum.

Pankartları zaten yasal olmayan yerlere asıyoruz

Pankart asımı ile ilgili konuda izin paralı olan yerler için geçerlidir. Bizim astığımız yerler zaten kıyıda köşede asılan yani yasal olmayan yerler. O yüzden pek farkeden birşey olmuyor. Burada çok kuralcı olmamak lazım. Bizim billboard kiralayacak halimiz yok. Zaten bize izin veren de yok. Her yeri kaplamışlar. Bu vesileyle sizin aracılığınızla soruyorum. Bu paralar nereden geliyor. Binalara billboardlara sokaklara koca koca reklamlar asılıyor. Hesap soran yok.

Sosyal yardımlaşma bütçesini 3 kat arttıracağız

AK Parti’nin elinde kalan ve büyük oranda oy aldığı tek kesim ihtiyaç sahibi ve orta direk kesimdir. Bu kesim de büyük oranda yardım alan kesimdir. İBB Adayımız Ekrem İmamoğlu da proje tanıtımında sosyal yardımlaşma bütçesini 3 kat arttıracağını açıkladı. Biz sosyal yardımları bitirmeyeceğiz aksine arttıracağız. Ancak bu yardımların hakkaniyetli olması gereken şekilde olması için gayret göstereceğiz.

Metro projesi başlar ama 5 yılda bitmez

İBB Adayımız Ekrem İmamoğlu’nun projeleri arasında Üsküdar Tokatköy metro sözü var. Bu projenin 5 yıllık bir süre içerisinde biteceğine açıkçası pek inanamıyorum. Başlar ama 5 yılda bitmez. Çünkü mesafe uzak ve ciddi maliyetli bir iştir. Yolcu kapasitesi de yeterli olmayacaktır. O yüzden biraz gerçekçi olmak lazım. Deniz yolu daha kullanışlı olmalıdır.

Coşkun Tosun ismi CHP Beykoz kadar oy alır

Beykoz’da partinin gücü ve aldığı oy belli. 41 bin civarı bir oy. Ama benim birçok STK’da görev yapmış olmam, spor kulüp başkanlığı ve belediyecilik hizmetleri ile oldukça tanınır birisiyim. Beykoz halkı çok rahat kolay erişebileceği adam arıyor. Bu kişinin de benim olduğumu biliyor. Bazısı bizim Coşkun bazısı Coşkun abi diyor. Ben halkın içinden geliyorum. Sahada o yüzden çok rahatım. Halkımız bana güveniyor. 35 yıl kamuda STK’da görev yaptım hiç para pulla işim olmadı. Toplum temiz adam arıyor ve çok az kaldı.

Problemliymiş gibi görünmek seçim stratejisi mi? 

Beykoz Güncel Haber İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz’ın “CHP son seçimde 42 bin oy aldı. Coşkun Tosun’un da hedefi Beykoz’da 70-75 bin civarı. Bu hesaba göre Coşkun Tosun’un neredeyse partinin oyu kadar bir gücü var. O zaman ortaya şöyle bir şey çıkmıyor mu. CHP İlçe Örgütü ve Coşkun Tosun bilerek mi yan yana gelmiyor? Coşkun Tosun’un ilçe örgütü ile problemliymiş gibi görünmesi bir seçim stratejisi mi? “ sorusuna Coşkun Tosun gülerek “Bu yoruma açık bişeydir. Herkes kendine göre değerlendirebilir.” cevabını vermesi yapılan tespiti kabul ettiği yorumlarına neden oldu.

Detaylı projeleri Cuma günü saat 10.00’da

Projeler konusunda da kısa kısa açıklamalar yapan Coşkun Tosun imar planlarına da değinerek “Plan konusunda belediye yapmayı bilmiyor. Yapamıyor. Yada yeterince önem vermiyor. Biz CHP olarak bunu çözeceğiz. O yüzden ülkenin en önemli mimarını Beykoz’dan meclis üyesi adayı yaptık. Türkiye’nin en önemli şehit plancılarını da getirerek gerekirse yeniş baştan Beykoz halkı ile birlikte planları yapacağız. Halkın çözümsüz hiç bir problemi kalmayacak. Yerinde dönüşüm ile halkın onayı ile yapacağız. “ ifadelerini kullandı. Tosun, detaylı tüm projeleri Cuma günü saat 10.00’da Talia Düğün Salonu’nda kamuoyuyla paylaşacaklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

CHP Beykoz Örgütü ve Coşkun Tosun bilerek mi yan yana gelmiyor?
Bizi Takip Edin