CHP, Beykoz planlarına red oyu verdi!

Beykoz'un oldukça büyük bir bölümünü kapsayan 2. ve 3. Etap ilişkin 1/5000 Ölçekli imar planları, İBB Meclisi'nde oy çokluğuyla geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Kasım ayı olağan toplantılarının üçüncü oturumunda…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un oldukça büyük bir bölümünü kapsayan 2. ve 3. Etap ilişkin 1/5000 Ölçekli imar planları, İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Kasım ayı olağan toplantılarının üçüncü oturumunda Beykoz’un 2. ve 3. Etap İmar Planları’nı içeren İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ile Beykoz Belediyesi’nin 2019 bütçesi görüşüldü.

Beykoz’un oldukça büyük bir bölümünü kapsayan 2. ve 3. Etap ilişkin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planları, CHP’li meclis üyelerinin red oyu vermesine karşın AK Parti oylarıyla İBB Meclisi’nde onaylanarak geçti.

Yenimahalle, Kavacık, Göztepe, Göksu, Anadolu Hisarı, Çubuklu ve Kanlıca mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 2. Etaba ilişkin 1/5000 Ölçekli KARNİP Planı oy çokluğu ile kabul edildi.

Beykoz’un Merkez, Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy, Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesine 3.Etaba ilişkin 1/5000 Ölçekli KARNİP Planı hakkındaki İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu da oy çokluğuyla meclisten geçti.

Meclisten oy çokluğuyla geçen 2. ve 3. Etap ilişkin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama planları İBB’de askıya çıkacak.  Ayrıca Beykoz Belediye Başkanlığı 2019 Mali Yılı Bütçesi Hk. Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği ile meclisten geçti.

CHP, Beykoz planlarına red oyu verdi!
Bizi Takip Edin