CHP Beykoz planlarına yine red verdi!

Beykoz yaklaşık 36 bin nüfusu yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlar, CHP’nin red oyuna rağmen AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi’nden geçti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz yaklaşık 36 bin nüfusu yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlar, CHP’nin red oyuna rağmen AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi'nden geçti.

BeykozMerkez, Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazları İBB meclisinde görüşüldü.

307 İTİRAZ DİLEKÇESİ VERİLDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Aralık 2018’de onaylanan 1/5000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı‘na (3. Etap) yasal askı sürecinde 307 adet itiraz dilekçesi verilmişti.

CHP VE İYİ PARTİ HAYIR OYU KULLANDI

Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazlarına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı ikinci oturumunda görüşülerek oylandı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, teklife hayır oyu kullanırken rapor, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerin oyu ile kabul edildi.

36 BİN NÜFUSLUK ALAN

Beykoz’da CHP ve İYİ Partiye rağmen 11 mahalleyi yakından ilgilendiren itirazların sonuçlanmasıyla, yaklaşık 36 bin nüfusun yaşadığı alanlarla ilgili imar planlama sürecinde en önemli bir aşama geçilmiş oldu.

CHP Beykoz planlarına yine red verdi!
Bizi Takip Edin