CHP Beykoz seçim startını verdi

CHP Beykoz İlçe Örgütü İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı‘nın katılımıyla seçim startını verdi.

Beykoz'da 2019 senesinde yapılması beklenen yerel seçimlerin erkene alınması gündemde iken CHP Beykoz İlçe Örgütü, İstanbul Milletvekili Oğuz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı‘nın katılımıyla seçim startını verdi.

Beykoz’da 2019 senesinde yapılması beklenen yerel seçimlerin erkene alınması gündemde iken CHP Beykoz İlçe Örgütü, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı‘nın katılımı ile Yenimahalle’den seçim startını verdi.

İlçe binasında CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan,  meclis üyeleri Cavit Gül, Yılmaz Işık ve Aydın Düzgün ile partililer tarafından karşılanan İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı burada yaptığı kısa açıklamaların ardından Yenimahalle’ye geçti.

Mahir Taştan: Bugün seçim olsa Beykoz’u alıyoruz

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Yenimahalle’de gerçekleştirilen kahve toplantısında hangi tarihte yapılacağı henüz belli olmayan seçimleri kazanmak için çalışmalara başladıklarını belirterek şunları söyledi; “CHP Beykoz bugün Yenimahalle’de seçim startını vermiştir. Durmadan, yılmadan çalışma sürecini başlatmıştır. Artık sokakta halka dokunarak, insanları ziyaret ederek bu hususta yapılması gereken özgün tavrımızı ortaya koyacağız. “ Posta Gazetesi’nin CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile yaptığı röportaj da ‘Bugün seçim olsa İstanbul’u alırız.’ açıklamasını belirten CHP Beykoz İlçe Başkanı Taştan, CHP Beykoz Teşkilatında sorun çıkartanlara karşı da çok sert mesajlar gönderdi.  “Bugün seçim olsa Beykoz’u da alıyoruz.“ iddiasında bulunarak sonucu elde edene kadar asla rehavete kapılmadan çalışacaklarını belirtti. Mahir Taştan sözlerini; “Her zaman her yerde söylüyorum. Seçimi kazanalım, CHP kadrolarını Beykoz Belediyesine alalım, ben temizlik işçisi olmaya razıyım. Hepiniz de buna razı iseniz bugün sokaklarda dolaşmaya çıkıyoruz. Artık kavga, ‘CHP’liler birbirini eleştiriyor’, ‘CHP’liler başka bir nokta da kendi kendini yiyor’ dönemi bitmiştir. Bunu yapan CHP’li de değildir.” şeklinde sürdürdü. 

CHP Beykoz’un içerisine sızan dış mihraklardan dem vuran CHP’li Taştan; “ Bizi yönlendirmeye çalışan, dış mihraklarla beraber içimize sızan arkadaşlar varsa -ki artık biliyorsunuz bu sızıntılar son günlerde alışkanlık haline geldi- sızan arkadaşlarımızı da kendi ellerimizle uzaklaştıracağız. Bu dönemde hem Beykoz halkı adına, hem CHP adına, hem de Türkiye’nin geleceği adına lüksümüz yok. Hiçbir kişisel çıkarımız bunun önüne geçemez.” dedi.

Bundan sonraki imarlara da evet diyeceğiz

Bundan sonra her Çarşamba ve Cuma günü sokaklarda halkla beraber olacaklarını belirten CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan; “ Beykoz’un en temel iki sorunu var. Biri tapu, biri imar. Burada da görüldü ki, yanlış ya da doğru en kötü imar, imarsızlıktan iyidir. Bundan dolayı İBB Meclisinde bu imarlara evet dedik. Bundan sonraki imarlara da evet diyeceğiz ama yanlışlıklar varsa mutlaka o yanlışlıkların üzerinde hepinizi bilgilendirmek bizlerin görevidir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Oğuz Kaan Salıcı: Siyasi iktidarda sorun varsa kredi notu düşer

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ise vatandaşların ‘seçim olunca geliyorsunuz, seçim olmayınca gelmiyorsunuz’ sitemini hatırlattığı konuşmasında kayda geçmesini istediği hususlardan bahsetti. Salıcı seçimlerin ne zaman yapılacağının belli olmadığını ama CHP Beykoz Örgütü’nün Yenimahalle’den başlayarak bugünden itibaren seçim gününe kadar sahada olacağını dile getirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s  ‘in Türkiye’nin kredi notunu düşürdüğünü söyleyen Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı; “Bir ülkenin yatırım ortamında sıkıntı varsa kredi notu düşer, siyasi iktidarında sıkıntı varsa düşer, iç ve dış politika risklerinde artış varsa düşer, ekonomide işler iyi gitmiyorsa düşer. Notumuz düşüyorsa bunların hepsi var arkadaşlar. Bir zamanlar bu kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu arttırıyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanımız o zamanlar Başbakandı ve o kuruluşlara övgüler düzüyorlardı. Şimdi bu kredi kuruluşları Adalet ve Kalkınma Partisinin yapmış olduğu yanlış işlerden dolayı kredi notunu düşürüyor, bu sefer de ağıza alınmayacak şeyler söylüyorlar. Bu AK Parti’nin siyasi tarzı. Onların suyuna giderse birileri ondan iyisi yok, onların dediğine aykırı giderse ondan kötüsü yok. “dedi.

CHP onların suyuna gitmedi

YÖK ile ilgili de hatırlatmada bulunan Salıcı; “Bir zamanlar YÖK dünyanın en kötü kurumuydu. Sonra Ak Parti iktidar oldu. YÖK ile 14 sene çalıştı. Çünkü YÖK onların dediğini yaptı. AYM çok kötüydü. CHP çıkarılan KHK’lar için AYM’ye başvurunca birden AYM çok iyi oldu. Bir zamanlar Türk Ordusu için, Türk Ordusunun Genelkurmayı için ağıza alınmayacak laflar ediyorlardı, şimdi peygamber ocağı oldu… Bu örneklerin sayısını arttırabiliriz. Bir tek CHP için iyi şeyler söylemezler çünkü CHP onların suyuna gitmedi. Bundan sonra da gitmeyecek.” şeklinde konuştu.

Belediye koltuğuna CHP rozeti olan arkadaşımız oturacak

Geçen yerel seçimlerde Beykoz’u ıskaladıklarını belirten Salıcı; “ Sayın Belediye Başkanı zannetmesin ki bu sefer de ıskalayacağız. Sayın Beykoz Belediye Başkanının koltuğuna, yakasında CHP rozeti olan bir arkadaşımız oturacak. Sayın Belediye Başkanı üzülmesin sadece onun koltuğunu değil Sayın Topbaş’ın da koltuğunu alacağız. Onu emekli edeceğiz ki cemaatçi damadıyla daha rahat görüşebilsin.” diyerek sözlerini tamamladı. 

CHP Beykoz seçim startını verdi
Bizi Takip Edin