CHP Beykoz zafer coşkusunu fener alayıyla yaşadı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği geleneksel Fener Alayı Yürüyüşü düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği geleneksel Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. 

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Onlarca kişi, meşaleler ve Türk bayrakları eşliğinde yürüyerek, bayram coşkusunu yaşadı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99.yıl dönümü kutlamaları sabah saatlerinde Beykoz Kaymakamlığı’nın düzenlediği resmi tören ile başladı; CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Fener Alayı yürüyüşü ile tamamlandı.

Büyük Taarruz’un önemini ve Cumhuriyet kahramanlarını anmak için düzenlenen kortej yürüyüşü, Çubuklu İskelesi’nin önünden başlayarak Kanlıca İskelesi’nde son buldu.

Rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavisi devam eden İlçe Başkanı Aydın Düzgün, gerçekleşen etkinliğe katılamadı.

Yürüyüşe, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, ilçe başkan yardımcıları, Gençlik ve Kadın Kolları temsilcileri, belediye meclis üyeleri, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Saat 18.30’da Çubuklu İskelesi’nden başlayan korteje katılan vatandaşlar ellerindeki Türk Bayrakları ve meşalelerle renkli görüntülere sahne oldu.

7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı yürüyüşte açılan dev Türk bayrağı ile Atatürk posteri görsel şölen oluşturdu.

Kortejde, hak, hukuki adalet ve demokrasi vurgusu yapılan sloganlar atıldı.

Marşlar eşliğinde yürüyen korteje denizden Türk bayrağı ile donatılmış tekne de eşlik etti.

Bazı vatandaşlar ise fener alayına evlerinin balkonlarından Türk bayrakları sallayıp, alkışlarla destek verdi.

Kanlıca İskelesi’nde toplanan partililer tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla etkinlik son buldu.

CHP Beykoz zafer coşkusunu fener alayıyla yaşadı
Bizi Takip Edin