CHP Beykoz'da adaylık savaşı!

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in köşe yazısı ile başlayan CHP Beykoz Belediye Başkan adaylığı savaşı devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in köşe yazısı ile başlayan CHP Beykoz Belediye Başkan adaylığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer’in köşe yazısı ile başlayan CHP Beykoz Belediye Başkan adaylığı savaşı devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer’in köşe yazısı ile başlayan CHP Beykoz Belediye Başkan adaylığı savaşı devam ediyor. Halkınhabercisi adlı internet sitesinin haberi şu şekilde.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer, geçen hafta CHP ilçe aday adayları konusundaki yazısında (28 Aralık 2013) arasında CHP Beykoz’daki çekişmeye yer verdiğini belirterek, önce kendisine gelen iki açıklamaya yer verdi, sonrasında da Beykoz CHP yarışında yaşananları masaya yatırdı.

İşte o açıklamalar:

‘Temiz siyaset yazınızı okudum; sizi tebrik ediyorum. Ben yazınızda sözünü ettiğiniz görüşmeleri yapan CHP eski Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan’ım. Benim dışımda tarafsız kalarak yazdığınız yazı konusu 26 Aralık 2013 ve 10.00- 02.00 saatleri arasında CHP genel merkezine giderek parti büyüklerime anlattım. Yanımda yazınızda bahsettiği gibi işi olduğundan Süleyman Çelebi yoktu. Daha sonra Umut Oran, Bihlun Tamaylıgil ve Perihan Sarı’ya durum hakkında bilgi ve mahkeme kararını sundum.’

ADAY SEÇİLEN NE DİYOR?

Aynı yazıya CHP ilçe başkanlığından belediye adaylığına soyunan Hızır Yılmaz’da bir açıklama gönderdi. Yılmaz özetle şunları söyledi:

‘Nagihan akan tarafından, tarafıma açılan bir tazminat davası bulunmamaktadır. Olayın aslı şudur: Benden önce Nagihan Akan ilçe başkanıyken, bulunduğumuz ortamda bir tartışma oldu. Tartışmayı yaratanların benim arkadaşlarım olduğu kastıyla, kendisine 3. kişilerin sarfettiği sözleri ben sarfetmişim gibi hakkımda ‘hakaret’ davası açtı. Bu dava ile aldığım bir ceza da yoktur. Bir tazminat davası olmadığı gibi cezası da yoktur. ‘

Bu arada İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de Ankara’ya Nagihan Hanımla birlikte gidip parti büyükleriyle görüşme yaptıkları yönündeki iddiaları yalanladı ve ‘Nagihan Hanım ilçe başkanıyken belki görüşmüşümdür ama hiçbir yakınlığım yoktur. Bunun dışındaki beyanlar ya hayal ürünüdür ya da bana yönelik hamledir.

YILMAZ: ÖNÜMÜZÜ KESEMEZLER 

Hızır Yılmaz’dan konuyu açmasını istedik.

‘Beykoz ilçe belediyesi içinde en sorunlu belediyedir. 2B mağdurları çoktur. Belediye gayrimenkullari diğer belediyelere göre kat kat fazladır. İlçe başkanlığım döneminde, AKP iktidarının çıkardığı 2B yasasını, ‘sürgün yasası’ olarak ilan edip, 10 bin kişi ile Beykoz’da eylem yapan bir ilçe başkanıyım… Geçen yıl Ramazan Bayramı’nda, ilçemize protokol bayramlaşmasına gelen Egemen Bağış’ın ‘Tunceli’nin 3-4 km ötesinde PKK ile piknik yapan milletvekili’ sözüne karşı ‘PKK ile piknik yapan da, Oslo’da pazarlık yapan da şerefsizdir’ sözlerini söyleyecek kadar ve CHP’nin hukukunu koruyacak kadar bir mücadele adamıyım… Milletvekilimiz Mahmut Tanal bunlara tanıktır.

AKP ve bazı işbirlikçileri, Hızır Yılmaz’ın adaylık yolunu keserek, Beykoz’u yandaşlara peşkeş çekmek için büyük bir çaba içerisindeler. Dıştaki düşmanları net ve açık görüyoruz ama içteki düşmanların ne yapmak istediklerini anlamıyorum. Parti içi iddialar ve tartışmalar tüzüğümüze göre, örgüt içerisinde görülür. Ben elimdeki bilgileri yeni ilçe başkanımız Bahadır Yavuz’a ilettim. Kamuoyu önünde partim ve partilimi konuşmak istemem.’

Kaynak: www.halkinhabercisi.com

CHP Beykoz'da adaylık savaşı!
Bizi Takip Edin