CHP Beykoz’da dışarıdan aday istemiyoruz isyanı!

Beykoz’da 31 Mart Yerel Seçimleri için CHP’den Belediye Başkan Aday Adaylığını ilan eden CHP Eski Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi’ye partililerden tepki geldi.
  • 6.12.2023 14:38:59

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda aday adayı sayısı artmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, CHP Eski Genel Sekreteri, Trabzon ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

İlçe başkanlığında adaylığını ilan eden Hamzaçebi, dosyasını İlçe Başkanı Mahir Taştan’a teslim etti.

“DIŞARIDAN ADAY İSTEMİYORUM”

İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın konuşması sırasında bir partili, ‘Dışarıdan aday istemiyorum’ diye isyan etti.

Görüşünü belirten vatandaş ile diğer partililer arasında sözlü tartışma yaşandı.

“İLÇEYE ADAY DÜŞÜNMEK EN BÜYÜK SAYGISIZLIKTIR”

Hamzaçebi, 2019 yerel seçimleri için de Beykoz adaylığı için ismi geçmiş fakat o dönem, “Genel Sekreteri bir ilçeye aday düşünmek Genel Sekreterlik makamına yapılan en büyük saygısızlıktır. Bunu daha önce birçok kez açıkladım, bir kez daha açıklıyorum…” ifadeleriyle Beykoz adaylığı ile ilgili tepki göstermişti.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEK DURUMUNDAYIZ”

CHP Beykoz Eski İlçe Başkan Yardımcısı ve kongre delegesi Veli Gümüş ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Akif Hamzaçebi, 2002'den 2023'e kadar tam 21 sene milletvekilliği yaptı. Bugün 70 yaşında. Beykoz'a belediye başkan aday adayı oluyor. Başka insan mı kalmadı kardeşim? Bırakın biraz da başka insanlar kamu görevlerine talip olsunlar.  Gerçekleri söylemek durumundayız. Ellerimizi ovuşturarak koltuk iş menfaat bekleyenlerden hiç olmadım. Beykoz’u Beykozlular yönetmelidir.” dedi.

Aday adaylığını duyuran Hamzaçebi’ye sosyal medyadaki birçok partili tarafından da tepki geldi.

“BU KADAR DÜŞTÜNÜZ MÜ?”

Bir partili, X’de “Bu kadar düştünüz mü! CHP de kaç dönem vekillik ve grup başkan vekilliği, TBMM başkan vekilliği yaptığının sayısını ben bile hatırlamıyorum..! Genel Başkanlığa aday olması gereken muhterem! İlçe belediye başkanlığına aday!” diye tepki gösterdi.

Sosyal medyada M. Akif Hamzaçebi’ye gelen tepkiler şu şekilde: