CHP Beykoz'da Ekim ayı olağan toplantısı yapıldı!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, her ayın ikinci Pazar günü gerçekleştirdiği örgüt toplantılarını düzenli olarak devam ediyor.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Ekim ayı olağan örgüt toplantısını 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirdi.

Örgüt toplantısı;…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, her ayın ikinci Pazar günü gerçekleştirdiği örgüt toplantılarını düzenli olarak devam ediyor.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Ekim ayı olağan örgüt toplantısını 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirdi.

Örgüt toplantısı; İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve yönetim kurulu önderliğinde yapıldı. CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez’in yanı sıra tüm parti üyeleri toplantıya eksiksiz katılım sağladı.

2019 seçimlerine dair inançlarından bahseden Arıkan, bu başarıyı yakalamanın tek yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade ederek örgüt içindeki anlaşmazsızlıkların, hırsların ve tartışmaların son bulması gerektiğine dikkat çekti.

Belediye Meclis Üyelerinin son derece önemli olduğunu her satır aralarında vurgulayan Arıkan, görevlerinin yerel yönetimde yadsınamaz bir yeri ve değeri olduğunu söyledi.

2019 seçimlerini alacağız!

30 Mart yerel seçimlerini örnek göstererek her yerel yönetim seçiminin örgütte ciddi bir tartışma sürecini de beraberinde getirdiğini ifade eden Başkan Şevket Arıkan: “Örgütte görev talep eden çok arkadaşlar oluyor. Görev sayısının çok üstünde olduğu için farklı yöntemler uygulanıyor. Bu seçimde de eğilim yoklaması Genel Merkezin tercihiyle bir değerlendirme yapıldı. Belediye Başkan Adayımız, Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız belirlendi. Bir seçime gittik, 30 Mart yerel seçimlerini yaşadık. Maalesef ki, olmadı” diyerek 2019 seçimlerinin başarma yollarının birlikte araması gerektiğini belirtti. 2019 seçimlerini alacaklarına inandıklarını vurgulayan Arıkan, bu iddialarını sürdürdükleri sürece hem özgüvenlerinin tazeleneceğini hem de yanlarında olan örgüte güç vereceklerini söyleyerek sokaktaki vatandaşlara da kararlı bir duruş sergiledikleri taktirde; “evet, bunlar inanıyorlar, galiba yapacaklar” diye düşündürebileceklerini ifade etti.

Belediye Meclis Grubu çok önemli!

Arıkan; yerel yönetimde en önemli organlardan birisinin Belediye Meclis Grubu olduğunu ve bununda her parti için değerli olduğunu belirtti. Arıkan; 2019 yılında gerçekleşecek olan seçimlerde ise, meclis gruplarının partiyi kamuoyunda buluşturmada, muhalefet etmede çok önemli bir yeri olduğunu ve onlardan edinecekleri bilgilerin çok önemli olduğunu da söylemeden geçemedi.

Arıkan, parti içi tartışmaların artık bir son bulması gerektiğinin altını çizerek parti üyelerini birlik ve beraberliğe davet etti. Arıkan, konuşmasında; “Meclis üyelerimiz artık bir okur-yazardır, artık belediyeciliğe alışmışlardır. Biz hepimiz 6 aylık süreçte başta ben olmak üzere, belediye meclis grubunun sonuna kadar arkasında duracağız. Onların bizlere, bizlerin onlara ihtiyaçları olacak. Belediye meclis üyelerimizin kişilikleri için tartışmayacağız, yaptıklarına bakacağız. Bugün burada meclis üyelerimize kendilerini anlatmalarını isteyeceğiz, 6 aylık süreçteki çalışmalarından ve bundan sonra da yapılacak olan çalışmalardan da söz etmelerini isteyeceğiz. Karşılıklı olarak iyi niyetlerimizi göstermeliyiz. Bu ay Beykoz Belediyesi’nin görüştüğü, geri görünüm etkilenme bölgelerinin 1/1000’lik ve 1/5000’lik planları yapılacak. Yine performans raporu görüşülecek. Bu performans raporunda olmayan hiç bir yatırım 5 yıllık bütçeden pay alamayacak. Dolayısıyla bizim bu ay grupla birlikte ilçe yönetiminin zaman zaman ortaklaşa yapacağı ya da ilçe yönetiminin dışında bazı arkadaşlarımızın da mesleki bilgilerine ihtiyaç duyduğumuzda komisyonlara destek olmak, onlarla birlikte olmak, bilgi paylaşımında bulunmak ve grubu güçlendirmek adına bu ay çok çalışmamız lazım. Bütçeyi görüşeceğiz, partimizin bundan evvelki belediye meclis üyelerinin yardımlarına ihtiyaç duyarsak, bu komisyona davet edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

30 Mart’ta Beykoz halkının karşısına çıktık diyen Arıkan; “Beykoz halkı size (AKP’ye) dedi ki, Beykoz halkını siz yönetin. Bize de dedi ki, siz denetleyin. Bize, Cumhuriyet Halk Partisi’ne muhalefet görevi yapın dediler. Ve değerli meclis üyelerim işte bu muhalefet görevini hep birlikte partisiyle beraber yapacaklar” şeklinde konuştu.

Bu ay çalışmalarının sıkı olacağını vurgulayan Arıkan; çalışmalara başlamadan önce böyle bir toplantı yapmanın yararlı olacağına inandığını, bunun yanı sıra meclis üyelerinin de morale ve örgütün gücünü arkalarında hissetmeye ihtiyaçları olduğunu belirterek; “Belediye’deki muhalefet görevlerini yaparken ‘Benim arkamda CHP örgütü var’ duygusunu onlarında duymasını istedim” dedi.

Toplantının kalan bölümü, basına kapalı bir şekilde devam etti.

CHP Beykoz'da Ekim ayı olağan toplantısı yapıldı!
Bizi Takip Edin