CHP Beykoz'da hedef iktidar olmak

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, basın mensuplarıyla gerçekleştirmiş olduğu toplantıda ilçe yönetimi olarak yapacakları çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve ilçe yönetimi yerel basınla bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, basın mensuplarıyla gerçekleştirmiş olduğu toplantıda ilçe yönetimi olarak yapacakları çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve ilçe yönetimi yerel basınla bir araya geldi. İlçe Başkanı Mahir Taştan, ilçe yönetimi olarak Beykoz’da yapmayı planladıkları çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Beykoz’da iktidarı sağlamanın öncelikli ve en büyük hedefleri olduğunu aktaran Taştan, bu kapsamda Beykoz’da kapı kapı dolaşarak, her bir vatandaşa temas etme gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan başta olmak üzere Uskumru Restoran’da düzenlenen toplantıya ilçe yönetiminden; Beyza Yavuz, Elif Çelik, Canşah Yılmaz, Çimen Baturalp, Sarper Volkan Özten, Gamze Tuğ, Temel Karadeniz, Hüseyin Okumuş, Hikmet Karapunar, İbrahim Durkoç ve Eylem Sabırhoşgör katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Mahir Taştan; öncelikle hem yerel basının 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlamak hem de yeni ilçe yönetimini kamuoyuna tanıtmak amacıyla böyle bir organizasyonu düzenlediklerini ifade etti.

Oradaki insanların gözlerinde korku, endişe ve yılgınlık vardı…

Kısa bir süre önce CHP İl Örgütü ile Diyarbakır’ın Sur ilçesine gerçekleştirdikleri ziyaretten edinmiş oldukları izlenimleri de basın mensuplarıyla paylaşan İlçe Başkanı Mahir Taştan, oradaki insanların gözlerinde ‘yılgınlık, endişe ve korku’ gördüklerini söyledi. Terör, kavga ve bomba sesleri içerisinde insanların orada hayat mücadelesi verdiklerini belirten Mahir Taştan; “İnsanlar artık yaşadıkları bu olumsuz durumdan ötürü hayattan bıkmışlar. Terörden bıkmışlar. Şehrin neresinde olursan ol, bu seslerle büyümek ve yaşamak kolay değil. Terörün bir an önce son bulmasını istiyorlar” dedi. Terörün bitmesi noktasında insanların adeta bir haykırış içerisinde olduklarını dile getiren Taştan, özellikle oradaki insanlardan aldıkları genel izlenimi şu cümlelerle ifade etti: “Gelecek beklentisi olmayan bir halk gördük. Terörden artık insanlar bıkmış, adının bile anılmamasını istiyorlar. Barış ortamına hasret var”.

İktidarlık yolunda halka temas etmek şart!

CHP’nin halktan bir dönem koptuğunu, bu yüzden de %15-17’lik bir oy sınırları içerisinde kaldığını ancak, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti başına geldiğinden itibaren halka dönük bir siyaset yapıldığını belirten Mahir Taştan, bu yolda da CHP’nin büyük ve gayretli bir çaba verdiğini söyledi. “Halka temas etmek, sorunlarını dinlemek çok önemli. Eğer, bunları yapmazsanız, iktidar olma özlemi bitmez” diyen Taştan, Beykoz’da kapı kapı, ev ev dolaşarak her insana ulaşacaklarını ve seçim varmış gibi çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Bu kapsamda da Pazar günü Beykoz’un köylerini dolaşarak, oradaki insanların sorunlarına ve beklentilerine eğileceklerini belirtti.

Mazot olayı yargıya intikal etti!

Bir önceki İlçe Başkanı Şevket Arıkan döneminde gündeme alınan mazot konusunu, yeni yönetim olarak yargıya taşıdıklarının bilgisini veren Mahir Taştan, bu konunun takipçisi olduklarını ve sonuca bağlandığında bunu basınla paylaşacaklarını söyledi. Konuşmasında Belediye Başkan Yardımcısı Suphi Uçak’ın eski Tunceli Milletvekilleri Kamer Genç’in ölümünün ardından sosyal paylaşım sitesinden yapmış olduğu açıklamadan da bahseden Taştan; “Bu utandırıcı bir durum. Bizim dinimiz, hoşgörü ve sevgi dinidir” dedi.

Ev ziyaretleri gerçekleştireceğiz…

CHP İlçe Başkanlığı olarak Şubat ayı içerisinde bir çalışma planı ortaya koyacaklarını belirten Mahir Taştan, bu çalışmaların kademeli ve genişleyerek devam edeceklerini söyledi. En büyük amaçlarının Beykoz’da iktidar olmayı sağlamak olduklarını ifade eden Taştan, bu yol çerçevesinde ev ziyaretleri gerçekleştireceklerini şu sözlerle belirtti: “Bizim kayıtlı 5 bin üyemiz var. İsteğimiz o 5 bin üyemizi de çalışmalarımıza katmak. 5 bin üyemiz ayda bir ya da iki ev ziyareti gerçekleştirse ve her evde iki kişi olduğunu düşünsek, 10 bin kişiye ulaşmış oluyoruz”.

Taştan, ilçe yönetiminin masa başı siyaseti tamamen red eden bir anlayış içerisinde, sokakta halkın arasında bir çalışma yapmayı planladığını ifade etti. Muhalefet olarak tek siyasetin Beykoz Belediyesi etrafında dönmemesi gerektiğini vurgulayan Taştan, bundan sonra iktidarı şikayet etmek yerine parti olarak yapabileceklerini anlatacaklarını söyledi. Bu çalışmalar kapsamında da Beykoz danışma kurulu oluşturacaklarını da son olarak sözlerine ekledi.

Toplantı, fotoğraf çekimi ile son buldu. 

CHP Beykoz'da hedef iktidar olmak
Bizi Takip Edin