CHP Beykoz'da ilk aday Sedat Başalan

Beykoz'un tanınan simalarından Sedat Başalan, CHP'nin olağanüstü kongresinin öncesinde İlçe Başkanlığına adaylığını koydu.

Yıllardan beri partinin içerisinde olan, Beykoz'un tanınan simalarından Sedat Başalan, CHP'nin olağanüstü kongresinin öncesinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un tanınan simalarından Sedat Başalan, CHP’nin olağanüstü kongresinin öncesinde İlçe Başkanlığına adaylığını koydu.

Yıllardan beri partinin içerisinde olan, Beykoz’un tanınan simalarından Sedat Başalan, CHP’nin olağanüstü kongresinin öncesinde İlçe Başkanlığına adaylığını koydu.

CHP Beykoz İlçe binasında yapılan basın açıklamasına; CHP Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra pek çok parti üyesi de katıldı. İlçe yönetiminin düşmesi ile İlçe Başkanlığına getirilen Seyit Usta önderliğindeki ilçe yönetimi de basın açıklamasında Sedat Başalan’ın yanında yer aldı.

Sedat Başalan’ın İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladığı basın açıklaması ise şu şekilde:

Biz Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinden, Kuva-yi Milliye’den ve onların oluşturduğu güç olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden geliyoruz. Yabancı işgalinden ülkeyi kurtaran, Emperyalizme karşı savaş veren ve CHP’yi kuranların yolundan geliyoruz. Ülkede devrimleri yapan, sanayileri kuranların partisiyiz. Maalesef bugünkü iktidar ise bunları satıp sermaye yaptılar. Biz sömürüye karşı duran, ezilenlerin yanında olan, altı oku savunanların partisiyiz. Bu bilinçle partimize sahip çıkıp, itibarımızı zedeleyenlere karşı mücadele etmeliyiz.

Plansız, programsız ve hele hele insansız çalışma yoktur. Partimizin sloganı “birleştirici güç” olabilmemiz için, kendi içerisinde kavga yapmayan, gerçek muhalefetin kime yapılması gerektiği bilincinde ve erdeminde, ortak hedefe inançla odaklanmış, dayanışma ruhu olan örgüt gücüne ihtiyacımız var ki, özlenen başarıya ulaşabilelim.

CHP Beykoz ilçe örgütü çok merkezli, çok kutuplu, belki de çok renkli olmakla birlikte, kaos – kargaşa ortamı koşulları içinde dağınık bir görüntü sergiliyor. Bunun altında ise, uzun süreden beri yaşanmakta olan seçim başarısızlıkları yatmaktadır.

Gerçekten de yıllardır başarılı seçimler yaşayamadık. Bundan sonra yolumuza böyle devam edemeyiz. Özellikle de her şeyin hızla değiştiği ve yenilendiği günümüz dünyasında, bu kongre ile yeni bir sayfa açmalıyız.

Ben sizlere kısa zamanda bu olumsuzlukları başarıya çevirmek için sihirli bir değnek vaat etmiyorum. Ancak, başarıyı yakalamak için yapmamız gerekenleri biliyorum.

Uzak kaldığımız, yeterince gitmediğimiz, kendi oy tabanımıza açılacağız ve partiyi yeni üyeliklerle büyüteceğiz. Bunu yapmak için ise, öncelikle mahalle temsilcilerini sandık kurarak yeniden seçeceğiz. Kadınlarımızı ve gençlerimizi yönetim kadrolarına katarak, etkin ve yetkin kılacağız.

İlçemizde bilim, sanat,  politika konuşamadık. Bu tür toplantılarla ilçemizi başta gençler için çekim merkezi yapacağız. Etkinliklerimizi çeşitlendireceğiz.

Parti ruhuna uygun birlik – dayanışma ruhunu canlandıracağız. Parti içi rekabeti, hırçın, kavgacı, sevgisiz ve seviyesiz sert atmosferden çıkaracağız.

İlçe yönetimini başkan egemenliğinden çıkarıp katılımcı hale getireceğiz. Yönetim kurulu toplantılarını asil ve yardımcıları olarak 32 kişi ile ve hatta katılmak isteyen üyelere de açık yapacağız.

İlçe giderlerini paylaşımcı olarak geniş bir üye tabanına yayarak finanse edeceğiz. Birilerine ekonomik destekleri karşılığında boyun eğmeyeceğiz. Şeffaf bir gelir-gider bütçesi planlayarak; her türlü yapılan bağışları ve aidatları asıl olması gerektiği şekilde makbuz karşılığı alıp, harcamaları ve ödemeleri de belgeli olarak bütün üyelerin bilgisine güncel olarak ilçe merkezinde sunacağız.

 Özetle Ben değil, BİZ olacağız. Yenilikçi ve katılımcı olacağız. Bir grubu değil, herkesi kucaklamak ve partimin başarılı olması için Beykoz İlçe başkanı olmak istiyorum.

İşimin kolay olmadığının da bilincindeyim. Beykozluların ve partililerimizin bunu başaracağına ve örnek bir yönetim modelinin Beykoz’dan doğacağına inanıyorum. Bizden sonraki kuşaklara yakışır ve onlara umut veren bir yönetim oluşturacağız.

Bölmek için değil; birlikteliği sağlayabilmek adına, örgüt iradesine olan inancımızla, laf da değil icraat da kadınlara ve gençlere yönetimde görev verebilmek adına, diğer çıkan veya çıkabilecek başkan adaylarının da partilimiz ve yaşamakta olduğumuz seçimin hizmet için yarış olduğu bilinciyle, herkesi saygıyla selamlıyor, tüm diğer aday ve adaylara da bu yarışta başarılar diliyorum.

CHP Beykoz'da ilk aday Sedat Başalan
Bizi Takip Edin