CHP Beykoz’da kongre heyecanı başladı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı 38’inci Olağan Kongresi başladı.

CHP Beykoz’da kongre heyecanı başladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

R. Şahin Koktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirirken kongre, açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Partiye katkıları olan ve vefat eden ilçe başkanları da anıldı.

Mahir Taştan ve Temek Karadeniz’in yarıştığı kongrede Divan Başkanlığına Yücel Akdemir, divan üyeliklerine ise İsmet Konca ve Zerrin Bekar seçildi.

MAHİR TAŞTAN: “BEYKOZ’U KAZANMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ!”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan, seçim sonuçlarına değinerek başladığı konuşmasında örgüt mensuplarının partiye sımsıkı sarılması gerektiğini söyledi.

Kongreden güçlenerek çıkacaklarını belirten Taştan konuşmasını şöyle devam etti;

“Biz başarmak için, Beykoz’u CHP’li belediye başkanlığını kazanmak için yola çıkıyoruz. Bizler çağdaş siyaset anlayışıyla artık kapıları küskünlüklere kapattık, gözümüzü Beykoz’da iktidara diktik. Beykoz’da her şey çok güze olacak. Bizi başkalarının adamı olarak suçlamaya kimsenin gücü yetmez. Biz kimsenin adamı değiliz, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”

“BEYKOZ’DA NEDEN SEÇİM KAZANAMIYORUZ BİLİYORMUSUNUZ?”

Taştan, “Yıllardır Beykoz’da seçim kazanamamış olmamız büyük bir yükü de peşinde getiriyor. Biz 10 yıldır Beykoz’da neden seçim kazanamıyoruz biliyormusunuz? İlçe Başkanımız bir yandan yürüyor belediye başkan adayımız diğer yandan yürüyor. Biz ikisini birleştirip tek yoldan yürüyeceğiz. Ben CHP’yi Beykoz’da kazandıran İlçe Başkanı ve yönetimi olacağım. Başka hiçbir hedefim yok. Tüm örgütü birleştirmek için kapı kapı gezeceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. CHP’yi Beykoz’da şahlandıracağız. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na iftiralar atarak kötülük yapmayın. Biz Ekrem Başkanı bağrımıza bastık.” dedi.

TEMEL KARADENİZ: “BEYKOZ’DA GİDİLMEYEN SOKAK, ÇALINMAYAN KAPI BIRAKMAYACAĞIZ!”

İlçe Başkan adayı Temel Karadeniz de yapmış olduğu konuşmasında şunları dedi:

“Mahalle Başkanlığında ilçe yönetimine ve meclis üyeliğine kadar farkı kademelerinde görev yapan biri olarak bugün ilçe başkanlığına aday olmak benim için onurdur. Bu adaylık sadece benim değil hepinizin mücadelesidir. Bugün Beykoz Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisine kazandırmaya temel atma günüdür. Genel seçimi kaybettik. Hepimiz üzgünüz, acımız var, gözyaşımız var. Mücadeleden bir saniye dahi vazgeçmedik.”

“Birlikte, Beykoz’u, halkı için çalışan, halkının ihtiyaçlarına yanıt veren, halkının sesini duyan bir ilçe yapabiliriz. Temel Karadeniz’in ilçe başkanı adaylığı örgütümüzün her ferdini sahiplenen, kucaklayan birlik olma hareketidir. Biz olma hareketedir. Beykoz’un gidilmeyen sokağı, çalınmayan kapısı bırakmayacağız! Beykoz’umuzu Cumhuriyet Halk Partisi belediyesiyle taçlandırmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da iktidar olacak.”

 OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Katılımcıların konuşmalarının ardından, çalışma ve faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesi sonrası seçim kurulu gözetimindeki oy verme işlemi başladı.

İLÇE BAŞKAN ADAYI MAHİR TAŞTAN BEYAZ LİSTE 

İLÇE BAŞKAN ADAYI TEMEL KARADENİZ MAVİ LİSTE

DETAYLAR GELECEK…!

CHP Beykoz’da kongre heyecanı başladı!
Bizi Takip Edin